www.elektronik.si
metalizirane luknje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: sulc PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 2:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kaj pa kaj takega ? http://shop.wiltec.info/cgi-bin/tabshop/iboshop.cgi?showd20!0,43794573614641,91932

Avtor: piromanKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 3:06 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zanimivo, vendar moram najprej ugotoviti, če je vakuum sploh prava stvar. Takole vodno pumpo imam in doseže ~ 100 mbar pri T vode ~8°C, če me spomin ne vara. Problem je priključitev na vodo - pozimi mi nekako ne diši ustvarjati na vrtu Mad

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 3:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: piromanKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 3:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Še dobro, da imam dva na zalogi Wink

Pri hladilniškem kompresorju bi verjetno moral dodat kak "buffer", kar ima tako majhen pretok... tudi to velja poizkusit!

Avtor: andrejjKraj: 8232 Šentrupert PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 5:15 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mislil sem tudi za kompresor od hladilnika.Samo premajhen pretok kot je pisal piroman.mislim da bi šlo pri sesalec,samo za kratek čas.To bi imel pravokotni lijakna vrhu mreža in posebna folija tako da skozi vsesa.

Avtor: piromanKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 5:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Da me moj zmaj dobi s sesalcem v delavnici med opilki... ah, se bom pa izgovoril na forum Laughing

OK, idej imam že kar precej, samo še preizkusit jih bo treba.

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 6:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
piroman je napisal/a:
Da me moj zmaj dobi s sesalcem v delavnici med opilki... ah, se bom pa izgovoril na forum

Ajoj.. Jaz sem se pa že hotel povabit na prezentacijo postopka....

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 9:50 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: ceroKraj: vipava PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 10:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Kako pa sploh gre to s pasto?
Pasto se nanese a luknjo potem se jo z vakuumom posesa skozi luknjo kolikor sem razumel.
A potem se jo pa zapeče ali kako?

Avtor: . PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 11:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Avtor: PPG78Kraj: Gorenjska PrispevekObjavljeno: Pon Jan 08, 2007 11:45 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Mare, potem najbrž uporabljate nekaj drugega kot LPKF, saj se njihova pasta aktivira pri temperaturi ki jo FR4 zdrži.

LP, Peter

Avtor: DomeniusKraj: Medvode PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2007 6:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tole se mi zdi zanimivo.

EDIT: Hm, izgleda da se je link pokvaril. Ko sem poslal post je še delal. Tukaj je kataloška številka: 54 78 58-07.
V bistvu so meni bolj zanimive kovice. Če je kdo zainteresiran za nabavo 1mm in 1,2mm (oz. takšne, da bo šla skozi žica od kakšnega manjšega elektrolita), si jih lahko razdeliva na pol.

Avtor: ATA PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 10:17 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi jaz sem probal pobakriti in sicer na tak način:
ploščico sem najprej zvrtal z cnc strojem
z brusnim papirjem zgladil robove lukenj
ploščico temeljito očistil
z grafit sprejem nanesel grafit
obe površine ploščice previdno očistil z acetonom
priklopil elektriko in nadaljeval po ze na forumu opisanem postopku.

elektrolit:modra galica in zveplova kislina.
kar lepo je uspelo pobakriti luknje0,8 in 0,9 mm.
naslednja naloga je narediti posodo z vodilom da se bo ploščica gibala levo -desno
vgradnja ker. grelca z reg.temperature in mešalec elektrolita in napajalnik z regulacijo napetosti in toka
lp ata

Avtor: piromanKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 10:51 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ATA, je grafit sprej tisti za podmazovanje?

Avtor: jurKraj: [color=zelena]Ljubljana[/color] PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2007 11:09 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
ATA je napisal/a:
...naslednja naloga je narediti posodo z vodilom da se bo ploščica gibala levo -desno...


Ali ne bi bilo enostavneje namesto premikanja plošče mešati elektrolit? En motorček (majhni obrati, da ne škropi naokoli), na plastični osi pa en plastičen propeler od ladje (igračke). To bi moralo potisniti iztrošen elektrolit iz luknjic in ga zamenjati z svežim.

Jur

Stran 5 od 8

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group