www.elektronik.si
Izdelava tiskanine-modifikacija strojcka za plastificiranje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 23, 24, 25  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: RGorazdKraj: Ig PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 7:14 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
A se samo meni zdi, ali tle manjka par postov?


LP Gorazd

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 7:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
RGorazd je napisal/a:
A se samo meni zdi, ali tle manjka par postov?


LP Gorazd


Drži ***Klik***

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 8:01 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jur je napisal/a:
Spar Ljubljana, Slovenčeva, nasproti Ljubljanskih mlekarn jih je imel včeraj popoldne še vsaj 4 kose. Na skrajno levi strani trgovine.

Jur

Danes po mojem odhodu so ostale še tri "breskvice" Very Happy
Mimogred fantje, a bi bil kdo toliko prijazn in mi zaupal kje se da nabavit "pertinaks" ali "vitroplast" plošče, za izdelavo tiskanih vezij, do sedaj sem to dobival v šoli, na faksu se pa do tega ne da prit Sad
Hvala za informacijo, lp

Avtor: matjayKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 8:11 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Danes sem naredil preiskus. Pečenje na nepredelanem stroju z 5 kratnim valjanjem. Odtis se je lepo prijel, ampak je bil s strukturo papirja, zato robovi niso ostri. Ampak za prvič je dobro. Printanje ni bilo najboljše. Jedkal sem z kislino in peroksidom cca 15min. Z malo več poiskusi bo boljše. Material vitroplast za tiskanine sem dobil na brnčicevi pri just.

LP
Matjay

Avtor: IDKraj: Ljubljana-Podpeč PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 8:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pertinax in vitroplast se dobi v vseh trgovinah z elektrotehniko.

Avtor: TECHNICKraj: Senovo PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 9:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Tudi meni se zdi ta postopek precej zanimiv, le da bi ga poskusil z likalnikom. Poleg tega da naredim približno eno vezje na mesec, so ta vezja tudi zelo preprosta in ne rabim nevem kakšne kvalitete.

Sedaj pa ma zanima kakšen papir je najbolj varno uporabiti. Printal bi namreč v najbližji knjižnjici, kjer imajo laserski tiskalnik in ne bi rad noter rinil spar-papirja. Confused
S kakšnim papirjem ste v kombinaciji z likalnikom dosegali dovolj dobre rezultate?
Vem, da se da s foto-papirjem, kot je opisano tukaj http://www.geocities.com/jf_moreira/pcb_en.html

Izkušnje? Smile

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2007 10:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
serdzodj je napisal/a:
jur je napisal/a:
Spar Ljubljana, Slovenčeva, nasproti Ljubljanskih mlekarn jih je imel včeraj popoldne še vsaj 4 kose. Na skrajno levi strani trgovine.

Jur

Danes po mojem odhodu so ostale še tri "breskvice" Very Happy
Mimogred fantje, a bi bil kdo toliko prijazn in mi zaupal kje se da nabavit "pertinaks" ali "vitroplast" plošče, za izdelavo tiskanih vezij, do sedaj sem to dobival v šoli, na faksu se pa do tega ne da prit Sad
Hvala za informacijo, lp


Pošlji kak GSM na ZS, prvič, ko se bom vozil tam okrog te pokličem. Imam kar nekaj tega.

Avtor: VladekKraj: Murska Sobota PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 12:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni

Kakšna je primerjava med opisanim postopkom ter postopkom s pozitiv20 oz P510?

Gledam vse te lepe slike, pa se mi zdi, da je to boljše od fotopostopka. Je hitro, dokaj zanesljivo, ni prahu(!) pa linije zgleda, da so lahko tanjše kot pri fotopostopku.

Ali pa se motim?


P.S. Po službi hitim v BTC, se ve po kaj. Smile


lp

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 3:10 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Vladek je napisal/a:
Ali pa se motim?

Motiš se ! Fotopostopek je še vedno boljši od tega. Vsaj kar se natančnosti tiče, še posebej, če naredimo film z fotoosvetljevalko.
Je pa tale postopek za večino amaterskih stvaritev izredno primeren, ker zadovoljuje zahteve in je bistveno hitrejši od fotopostopka.

Avtor: TECHNICKraj: Senovo PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 6:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ni mi jasno ali moram kupiti foto papir (za fotografije) za ink-jet ali za laserske tiskalnike?

Tukaj je najbrž poanta, da se toner ne prime preveč na papir, saj mora iti iz papirja na tiskanino.

Ali je uporaba papirja koledarjev dovolj varna? Se lahko tiskalnik kako poškoduje?

Avtor: matjayKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 7:47 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Printa se na reklame teh trgovin, kjer prodajajo ta specialni stroj. Debelejši papir potrebuje več časa za gretje, zato ni primeren. Papir nesme vpijati barve.

LP
Matjay

Avtor: mucek4Kraj: Tržič - Mesto med gorami PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 7:52 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Meni je Kyocera 1920 tanke šparove reklame packala s prahom, zato sem vzel koledarje. Samo da je papir rahlo povoskan pa gre.

Najslabše kar se ti lahko s takim papirjem zgodi v tiskalniku je "Paper jam"

Avtor: TECHNICKraj: Senovo PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 9:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
mucek4 je napisal/a:
Najslabše kar se ti lahko s takim papirjem zgodi v tiskalniku je "Paper jam"


Ravno to me skrbi, ker nimam laserskega tiskalnika in bi tiskal v knjižnjici, kjer ga imajo. Rolling Eyes
Najbrž bom nabavil foto-papir namenjen za laserske tiskalnike.

Avtor: serdzodjKraj: Lukovica pri Domžalah PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 10:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
VolkD je napisal/a:
serdzodj je napisal/a:
jur je napisal/a:
Spar Ljubljana, Slovenčeva, nasproti Ljubljanskih mlekarn jih je imel včeraj popoldne še vsaj 4 kose. Na skrajno levi strani trgovine.

Jur

Danes po mojem odhodu so ostale še tri "breskvice" Very Happy
Mimogred fantje, a bi bil kdo toliko prijazn in mi zaupal kje se da nabavit "pertinaks" ali "vitroplast" plošče, za izdelavo tiskanih vezij, do sedaj sem to dobival v šoli, na faksu se pa do tega ne da prit Sad
Hvala za informacijo, lp


Pošlji kak GSM na ZS, prvič, ko se bom vozil tam okrog te pokličem. Imam kar nekaj tega.

Jaz bi drugače rabil bolj velike plošče(euro formata), drugače pa če bi mi kdo povedal kje se to v lj da kupit bi bil vesel, ker rabim čimprej.

Avtor: SlowflyKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2007 11:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
HTE na Roški cesti, IC na Vodovodni, Just na Brnčičevi, Conrad v Grosupljem.

lp

Stran 11 od 25

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group