www.elektronik.si
Avtoalarm Sikura - navodila
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Avtoelektrika

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Čet Feb 22, 2007 2:17 pm    Naslov sporočila: icon_roleplay Avtoalarm Sikura - navodila
----------------------------------------------------------------------------
V avto imam dograjen alarm Sikura S2000 (Compact).
Ker sem se precej namučil, da sem prišel do navodil za uporabo, jih sedaj objavljam tukaj.

Navodila so sicer za Sikura AZ-2000, ampak sta sistema zelo podobna.

Upam, da bodo komu v pomoč.

LP


Nazadnje urejal/a aly Tor Dec 18, 2007 2:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2007 9:26 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zgornja navodila so za alarm Sikura AZ-2000 (New generation).
LINK


Nazadnje urejal/a aly Sob Okt 16, 2010 10:34 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Sre Apr 04, 2007 10:33 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sedaj sem dobil pa še navodila za alarm Sikura S2000 (Compact).

LINK


Navodila samo še poskeniram in pripnem.

LP


Nazadnje urejal/a aly Sob Okt 16, 2010 10:35 am; skupaj popravljeno 1 krat

Avtor: strom PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2007 12:05 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se priporočam za navodila compact variante... zadeva začne vedno takoj tulit, ko vključim alarm (no ja, pač ko se aktivira). Piskanje po izklopu z daljincem sem interpretiral kot problem z enim izmed senzorjev (ultrasoničnih nimam, se pravi samo napetost, tresljaji...?)... kaj več pa o tem alarmu žal ne vem.
Imel kdaj kdo podobne težave?

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2007 2:40 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri meni je tako:
Ko avto zakleneš z daljincem, je še cca 30 sekund časa, preden se zares aktivira. Če so v tem času kakšna vrata odprta, te opozarja z "pip-pip ...... pip-pip .....". Ledica je prvih 30 sekund ugasnjena.

Po preteku 30 sekund še enkrat aktivira centralno zaklepanje in LED začne utripat. Če takrat odpreš vrata, pa začne tulit.

Mislim, da začne takoj tulit, če alarm aktiviraš in vžgeš motor. Preveri te povezave.
Način priklopa Compact pa je zelo podoben AZ seriji.

Bom ob priliki poskeniral.
LP!

Avtor: strom PrispevekObjavljeno: Sre Dec 19, 2007 5:13 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
aly je napisal/a:
Pri meni je tako:
Ko avto zakleneš z daljincem, je še cca 30 sekund časa, preden se zares aktivira. Če so v tem času kakšna vrata odprta, te opozarja z "pip-pip ...... pip-pip .....". Ledica je prvih 30 sekund ugasnjena.

Po preteku 30 sekund še enkrat aktivira centralno zaklepanje in LED začne utripat. Če takrat odpreš vrata, pa začne tulit.

Mislim, da začne takoj tulit, če alarm aktiviraš in vžgeš motor. Preveri te povezave.
Način priklopa Compact pa je zelo podoben AZ seriji.

Bom ob priliki poskeniral.
LP!


Res je... 30 sekund je tišina. Potem začne pip-pipanje, potem se ne aktivira nič še enkrat, samo tulit začne.
Mislim da edine povezave na vrata ipd. so v potniški kabini in prtljažniku. Te vse delajo (vsaj glede na lučke v notranjosti avta). Je še eno stikalo pokrova motorja, ki je nekaj časa nazaj (predno je alarm začel štrajkat) odpadlo. Žica je v zraku, izolirana.

Nekje sem imel (in izgubil) dve številki sikura majstrov... sem imel namen peljat tja, pa....
No ja, hvala za info v vsakem primeru, za nadaljne info se priporočam, prav tako tudi za scane ob priliki.

LP

Avtor: gofrKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2007 12:05 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Sikura mojstri - oba sta jih dolgo vgrajevala in servisirala

Perpar Jože s.p. , Mleščevo Ivančna Gorica

Grum Matej s.p. Vodnikova Ljubljana

Avtor: nighthawk PrispevekObjavljeno: Sob Sep 12, 2009 3:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Se opravicujem da staro temo takole bumbam. Zna kdo reprogramirati dalinčka pri tem sikura alarmu? V avtu se mi je akumulator spraznil, alarm se je sprožil. Sedaj z novim akumulatorjem dalikčen ne dela in tako ne morem ugasnit alarma, kar pa tudi pomeni, da ne morem vžgati avta.

Kakšen nasvet mogoče?

aja, to stran sem našel z googlom, ko iščem rešitev problema. Sedaj si ne morem dolpotegnit slik, bojda še 3 dni ne. Bi mi jih kdo mogoče poslal na mail?

Avtor: Majo PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2009 12:40 pm    Naslov sporočila: icon_roleplay Re: Avtoalarm Sikura - navodila
----------------------------------------------------------------------------
aly je napisal/a:
V avto imam dograjen alarm Sikura S2000 (Compact).
Ker sem se precej namučil, da sem prišel do navodil za uporabo, jih sedaj objavljam tukaj.

Navodila so sicer za Sikura AZ-2000, ampak sta sistema zelo podobna.

Upam, da bodo komu v pomoč.

LP


Prosim posli mi en navod Sikura AZ-2000 na moju email adresu. Dakujem.
Please send me Sikura AZ-2000 navodila on to my email majec25@azet.sk
Tahnk you.
Majo.

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2009 1:37 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
nighthawk je napisal/a:
V avtu se mi je akumulator spraznil, alarm se je sprožil. Sedaj z novim akumulatorjem dalikčen ne dela in tako ne morem ugasnit alarma, kar pa tudi pomeni, da ne morem vžgati avta.

Alarm ima ključavnico pod gumijastim pokrovčkom. S tistim malim ključem alarm izklopiš in avto deluje normalno kot bi bil brez alarma.
Jaz sem sicer večkrat akumulator izklopil , alarm odklopil, pa ni nikoli pozabil daljincev.

Avtor: AzraelKraj: Gorje PrispevekObjavljeno: Pet Sep 18, 2009 8:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Če kdo rabi, navodilo za Sikura A11.

In še Google prevod iz ruščine.

Avtor: DannyMWKraj: Hrvatska PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2009 5:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
tnx, povsod sem to iskal Applause

Avtor: za_casen PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 1:23 pm    Naslov sporočila:  Daljinec sikura 2000 ne dela
----------------------------------------------------------------------------
Živijo.

Problem imam s starim Sikura S2000 (Compact) alarmom, kjer je nehal delat en daljinec - drugi dela. Zamenjal sem baterijo pa nič ne pomaga. Ker ima rdečo lučko je menda stara verzija (novejša je imela zeleno). Ker pri obeh omenjenih serviserjih nisem uspel dobiti pomoči (se s tem ne ukvarjata več) me zanima ali ima kdo idejo kako zadevo rešit. Ali mi aly lahko pošlješ scan navodil?

Hvala in LP

Avtor: alyKraj: Kranj - struževo PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2009 5:20 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Huh, v navodilih je sicer postopek, kako uparit daljinec in alarm, ampak meni ni deloval. Za S2000 so bila nekje navodila, ampak sem jih založil preden sem jih uspel poskenirat d'oh! Nimam pojma kje med tisočimi papirji naj jih najdem... Silenced
Bom malo pobrskal. Če najdem, pripnem.

Avtor: silentmanKraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Tor Apr 27, 2010 10:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pozdravljeni!

Imam rahlo težavp z avtoalarmom Sikura.
Alarm deluje brez težav, prav tako oba dalinjca.

Problem je sledeč:

V notranjosti - na vrhu vetrobranskega stekla imam na levi in desni strani nameščen ultrazvočni senzor ki zaznava premikanje v vozilu ko je alarm vklopljen.

Na žalost pa se po vklopu alarma ne zgodi nič, oba senzorja in njuna žica sta nepoškodovana, vsi kontakti se priključeni.
Ko je alarm vklopljen se lahko premikam po avtu, senzorja lahko frcnem ali ju premikam - NIČ

Sta senzorja odpovedala in ju enostavno odklopim, ali je morda kakšna skrita nastavitev za izklop senzorjev ki je ne poznam?

Prosim za nasvete imetnikov enakega ali podobnega alarma sikura.

Hvala!

Stran 1 od 3

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group