www.elektronik.si
Postopki pri izdelavi TIV s prenosom tonerja (laminator) ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 95, 96, 97  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: dumr666Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sob Okt 18, 2014 10:21 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
eno vprašanje Brick wall , ker sem imel mešanico železovega triklorida na zalogi za par let in moram sedaj narediti novo, v kakšnem razmerju se mešajo granule z vodo Very Happy, sem imel navodila zraven samo se na listu nič ne vidi.

EDIT: našel, paket SENO 3200 250g se meša v 0.5 do 1 l vode.

Avtor: zoranrataj2000 PrispevekObjavljeno: Pet Nov 28, 2014 4:56 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
jankos je napisal/a:
Drugi dokaj uspešen poskus:
Tisk z Xerox Phaser 3010 na Lidlov reklamni papir, 6x skozi laminator.
Papir se je dosti lažje odstranil, saj se dejansko zmehča, za razliko od fotopapirja. Rezultat spodaj.. 3 "pad-e" na levi ki so očitno premajhnega premera sem pozabil spremenit.. napako opazil ko je bilo že prepozno d'oh!

Najverjetneje bom odslej tiskal na reklamni papir, nalepljen na A4 list. Z nekaj vaje bom verjetno odpravil tiste delčke na katerih je toner manjkal.


Imaš predelan printer in laminator?
Hvala.

Avtor: jankosKraj: širša okolica ormoža PrispevekObjavljeno: Sre Dec 03, 2014 12:51 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zoranrataj2000 - Printer je original, ne vem zakaj bi ga bilo potrebno predelovat za tisk na papir(reklamni) ?
Laminator je pa tudi v originalnem stanju kar se tiče temperature gretja, edino ohišje sem podložil z podložkami, ker so se večje dimenzije (160x100) PCB-jev zatikale. Laminator je ta: Laminator
Lp Janko

Avtor: slanekKraj: Selnica ob Dravi PrispevekObjavljeno: Pet Jan 02, 2015 1:58 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Srečno novo leto vsem skupaj!

Crknil mi je HP LaserJet 1020 in se pripravljam za nakup novega. Rad bi imel barvni laserski tiskalnik HP Color LaserJet Pro CP1025, pa me zanima, če bo tudi primeren za izdelavo TIV (da bo primerna črna barva). Prosim za mnenje in pomoč pri izbiri.

Hvala in lep dan.

Avtor: slanekKraj: Selnica ob Dravi PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2015 5:44 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zdaj sem komaj, videl kako drage so barve za ta barvni laserski tiskalnik. Bom raje vzel kar navadnega. Upam, da bo odgovarjal ta novi model za izdelavo TIV z laminatorjem.

LP, Jaka

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2015 8:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Drage so originalne, saj ni treba kupovati tistih. Na ebaju (in tudi pri nas nenazadnje) sem dobi poceni kartuše ali pa samo prah za toner. Za mojega originalni toner pride tam okoli 80 evrov (rabim pa 4, seveda), na ebaju pa sem za 4x 150mg prahu dal dobrih 60 evrov, pa imam za 3-5x polnit, kar bo po moje dovolj za celo življenjsko dobo printerja. Če pa ne bi hotel sam polnit prahu so neoriginalne kartuše tam reda 30-40 evrov...pa z obzirom da so za cca 2500 strani je to za dooolgo...

Pred nakupom barvnega laserja pred ceno le-tega preveriš, kako je z neoriginalnimi tonerji - dobavljivost, cena---to ti je merilo za nakup.
Pa če imaš več kot en PC, je zelo uporabno če ima zadeva LAN priklop ali celo Wifi, ker tako narediš iz njega mrežni tiskalnik in tiskaš z vseh pcjev neodvisno.

Avtor: slanekKraj: Selnica ob Dravi PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2015 10:25 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hvala za odgovor. Kako bi se pa kaj ta toner pri barvnem laserju prenesel na tiskano vezje, saj ni isti kot pri črno belem laserju. Prej sem imel HP LaserJet 1020 in je šlo odlično.

Najbolj me to skrbi.

LP, Jaka

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sob Jan 03, 2015 11:23 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Hja, odvisno od printerja...težko reči brez, da bi preizkusil. Črn toner je več ali manj isti, razlika je samo ker so poleg njega v barvnem še magenta, cyan in yellow.
Meni brotherjev tiskalnik v redu dela, čeprav se pod mikroskopom vidi, da ne tiska s črnim tonerjem ampak črno očitno sestavi iz barvnih, kar pa na koncu pride še bolje, ker je tako toner debelejši.
Jaz sem kupoval na slepo - če bo, bo, če ne, sem bil pripravljen kupiti kak poceni ČB laser...

Avtor: Blisk1Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 11:27 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ravno sem sprintal na papir od hoferja in dal ene 8x čez laminator pa ni šlo nič na baker, vse je še vedno na hofer papirju, s tem, da sem prej s finim papirjem pobrusil in očistil z nitro razredčilom.

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 11:43 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Premalo vroč laminator... bo treba predelati (če je mogoče pri tem modelu)

Pa čiščenje z nitro v resnici niti ni "čiščenje", ker je nitro masten in pušča film na PCBju. Raje očisti z alkoholom, izopropanolom ali acetonom.

Avtor: Blisk1Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 1:55 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Ne, ni variante, sem dal drugo plato, na novo sprintal jo očistil Izopropanolom, dal 15x čez laminator je bila plata tako vroča da je nism mogel prijet, pa se ne primer nič na baker.

Ugotovil sem, da je skoraj 100% zaradi prenizke temperature.
Probal sem tudi sledeči sistem in bo očitno OK.
Na folijo se da 2x zaporedoma sprintati brez težav, da bi zadevo toliko zamaknilo, da bi bil problem, pravzaprav je ne zamakne.
Ampak je treba potem folijo zapeglat, pa bo ok zadeva.
Stestiram pa bom prilepil kako sliko

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 3:03 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Plata je že pri 50 stopinjah tako vroča, da je ne moreš prijet, to ni merilo, ali je temperatura dovolj velika ali ne...dejstvo je da je originalna temperatura laminatorja nižja od tiste, ki topi toner. In če ima laminator koliko toliko točno temperaturo ali ta celo odstopa v minus, potem je neuspeh tu. Če ima laminator PTC namesto grelca, si pa sploh zmagal (v negativnem smislu seveda).

Avtor: Blisk1Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 3:26 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
bom doma s peglo probal, pa da vidmo kaj bo Smile
na kateri temperaturi pa je še sprejemljivo tole, da nastavim na pegli?

Avtor: protoncekKraj: Mengeš PrispevekObjavljeno: Sre Jan 21, 2015 7:59 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Huh...jaz ne delam z likalnikom, ampak se mi zdi da mora biti tam med dvema in tremi pikicami. Nekaj poskusov, pa bo. Mislim da so tri pikice cca 200 stopinj.

Avtor: Blisk1Kraj: Ljubljana PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2015 12:27 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Zadeva je dosti dobro uspela, se pravi 2x zaporedoma sprintano, na papir od nalepk in potem prenešeno na ploščico.

Stran 96 od 97

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group