www.elektronik.si
Uganka s področja elektronike.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 52, 53, 54, 55  Naslednja  :||:
www.elektronik.si -> Elektronika

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2013 11:48 am    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Glede na tvoj ekvivalent (ki ima na srednjih kontaktih simbol), bi rekel, da je to

- transduktor (podobni element je označen v eni moji knjigi)
- rele z vklopom naprej (podobni element je označen v eni moji knjigi), čeprav ne verjamem, ker ima samo en izhodni kontakt. Nekaj takega torej kot je števec 4017
- merilnik nečesa s preklopom ob neki vrednosti merjenega (moja ideja)
- preklopni- bistabilni rele (moja ideja)
- utripajoči rele (moja ideja, ampak ni zelo verjetna, ker jih je preveč)

Kaj bolj točnega pa težko omenim, ker je slika bolj slaba in se ne vidi oznak na čipih. Tisti 18 nogi je verjetno driver za displaj, 6 nogi pa verjetno optokopler

EDIT: ehhh jaz bučko.... Saj na onem načrtu piše. Drehzahl Wachter. Torej na moje znanje nemščine bi rekel, preklopnik pri nekem številu narejenih vrtljajev nečesa. Recimo, ko se neka stvar 10x obrne..... Podobno kot sem omenil v tretji alineji zgoraj

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2013 12:28 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Lojzek,

Pogovorno mi temu vezju rečemo "varovalo obratov" Namenjeno je kotroli vrtenja določenega sklopa. (recimo transporterja, ventilatorja...) Recimo v primeru strganega transporterja, verige, jermena, drsenju, zaostajanju ... rele vrši varnostni izklop ali kaj podobnega.
Na mojem vezju je še legendarni PIC16C84. Zadeva dela sicer sila enostavno. V določenem času mora na vezje priti določeno število impulzov, katere je možno nastaviti. V koliko impulzov ni več oz izostajajo, to pomeni okvaro sklopa, katerega zadeva varuje.

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2013 12:33 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
In nekdo je bil legendarni p16f84. Wink

Avtor: SilvoKraj: Koroška-okolica Dravograda PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2013 12:41 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Branez je napisal/a:
In nekdo je bil legendarni p16f84. Wink


Na vezje pa dal Mego.. Brick wall Sad

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2013 12:46 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2013 1:17 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Very Happy Applause No enkrat pa tudi jaz lahko zmagam!

Avtor: VolkDKraj: Divača (Kačiče) PrispevekObjavljeno: Pet Feb 22, 2013 1:31 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
lojzek je napisal/a:
Very Happy Applause No enkrat pa tudi jaz lahko zmagam!

Ja, ampak si sedaj po pravilih dolžan zastaviti novo uganko.

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 3:39 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Bom jaz eno, če drugi nočete Razz

Avtor: s51zgKraj: JN76BC - Srednje brdo PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 4:16 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
zažgana tiskanina..

Avtor: aljošKraj: Škofja loka-poljanska dolina PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 4:43 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
VN preboj na CD-ju? Rolling Eyes

Avtor: MarkoMKraj: Lovrenc na P. PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 5:34 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
CD zapečen v mikroveli. Mr. Green

Avtor: hudamravljicaKraj: LUCIJA PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 6:08 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Po barvi je sončna celica??

Avtor: gumby PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2013 7:19 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
s51zg je napisal/a:
zažgana tiskanina..

To ja... 230V + polita tekočina v napravo ne gre skup Very Happy

Avtor: lojzek PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 12:42 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Pri pospravljanju sem naletel na tole na slikah - slikano z obeh strani.

Kaj bi to bilo?

Avtor: BranezKraj: Koprivnica HR PrispevekObjavljeno: Tor Apr 02, 2013 12:54 pm    Naslov sporočila:  
----------------------------------------------------------------------------
Plpščica selenskega usmernika.

Stran 53 od 55

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group