www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Bascom- programiranje semaforja in dvižnega mostu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Naloge, izpiti, seminarske
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rozica1
Članica
Članica



Pridružen-a: Tor 12 Jan 2010 22:40
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.08
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 14, 2010 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo!

Še nekaj sem se spomnila. Kaj pa če ladja pride iz nasprotne smeri? Kako naj "povem" izhodnemu senzorju, da obstaja možnost da tudi iz te smeri lahko pride ladja in da lahko prekinitev snopa izhodnega senzorja povzroči dvigovanje mostu?
ali bi lahko v začetku do loop zanke, ko imam napisano:


Do
Servo(1) = 80
Vhod = Getadc(0)
If Vhod < 500 Then
..... dodala še:


izhod=Getadc(1)
If izhod < 500 Then.... ?????

Kakršen koli namig bi bil dobrodošel!

Podobno velja tudi za spuščanje mostu, torej da bi to zaznal tudi vhodni senzor.

Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rozica1
Članica
Članica



Pridružen-a: Tor 12 Jan 2010 22:40
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.08
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 1:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

živjo prilagam link na video posnetek delovanja mostu.... delovanje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nakamichi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Avg 2006 18:51
Prispevkov: 845
Aktiv.: 3.90
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 1:11 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi imel nekaj pogojev ki gledajo kateri senzor se prvi prekine in glede na to določi smer iz katere prihaja ladja. Tako že ve da se bo za tem sprožil drugi senzor in šele ko bo drugi sproščen naj se most spet spusti.

Prvi IF preverja kateri je prvi, drugi ali je ladja že prišla do drugega in tretji vgnezden if pa preverja ali je ladja že mimo zadnjega senzorja, če je naj se most spusti in stvar je mimo.

L.P.,
Miha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
rozica1
Članica
Članica



Pridružen-a: Tor 12 Jan 2010 22:40
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.08
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 1:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo, hvala, ali bi lahko prosim bolj konkretno napisal?

Sama sem premišljevala v tej smeri:

If Vhod<500 and Izhod<500 then ...

Ampak ne dela...


Druga možnost, na katero sem pomislila je bila:

If Vhod<500 then ...
Elseif Izhod<500 then...

ampak če naredim tako, mi most dvigne samo po drugem delu ukaza, torej po elseif...

Help please Idea
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nakamichi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Avg 2006 18:51
Prispevkov: 845
Aktiv.: 3.90
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 1:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi tudi z else ali elsif delal, a Bascom sintakse ne poznam. Večinoma delam v VHDLu ali ANSI Cju. Bo napisal kdo, ki razume kar sem povedal in dela v Bascomu.

L.P.,
Miha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
WR3
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Dec 2009 1:16
Prispevkov: 166
Aktiv.: 0.94
Kraj: Okolica Tolmina

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 1:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že vidim naslenji problem Twisted Evil dve ladji zaporedoma. Če se en senzor 2x prekine preden se prekine drugi, moramo počakati, da se tudi drugi dvakrat preden spustimo most. Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
WR3
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Dec 2009 1:16
Prispevkov: 166
Aktiv.: 0.94
Kraj: Okolica Tolmina

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 1:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Drugače pa poskusi uporabiti:

If Vhod<500 or Izhod<500 then...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rozica1
Članica
Članica



Pridružen-a: Tor 12 Jan 2010 22:40
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.08
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 1:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Applause Super, DELA! Smile

Potem sem bila samo korakec stran, imam neke slabe zapiske o teh ukazih iz Basic-a, tako da OR nisem zasledila, sem ga pa imela v mislih.... Smile Očitno v teh zapiskih ki jih imam, obstaja samo AND...

Zdej je osnovni problem rešen.... hvala Smile

če ma dko še kakšne ideje za nadgradnjo pa kar Smile

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
WR3
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Dec 2009 1:16
Prispevkov: 166
Aktiv.: 0.94
Kraj: Okolica Tolmina

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 1:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa mogoče še to, tisto skakanje mostu prav malo smešno zgleda Mr. Green

Poskusi s čim takim:
(ne vem za ukaze pri Bascomu, zato sem si sposodil funkcijo iz Cja. Funkcija while je v bistvu zanka ki se izvaja dokler je pogoj znotraj oklepaja različen od 0)

while(X-41)
{
X=X-1
servo(1)=X
waitms 20
}

while(79-X)
{
X=X+1
servo(1)=X
waitms 20
}

Tudi programček je veliko krajši in preglednejši Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.55

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 2:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zabavna zadevica Smile

Ne vem kako meriš 'prehod', morebiti z fotodiodami/fotouporom, v takem primeru se včasih IR in UV ledice obnesejo mnogo bolje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rozica1
Članica
Članica



Pridružen-a: Tor 12 Jan 2010 22:40
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.08
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 2:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja hehe, v bistvu je to zanalašč tako narejeno, da so vmesna stanja mostu. Lahko naredim čisto zvezen premik na zgornjo točko in zveznega na spodnjo...

Mogoče... Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rozica1
Članica
Članica



Pridružen-a: Tor 12 Jan 2010 22:40
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.08
Kraj: koper

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 2:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pyr0Beast je napisal/a:
Zabavna zadevica Smile

Ne vem kako meriš 'prehod', morebiti z fotodiodami/fotouporom, v takem primeru se včasih IR in UV ledice obnesejo mnogo bolje.


Prehod merim z Belo LED in fotouporom... lahko bi tudi kako drugače, je tako... hvala Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
WR3
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Dec 2009 1:16
Prispevkov: 166
Aktiv.: 0.94
Kraj: Okolica Tolmina

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 2:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšen pa je razlog da deluje po stopnjah? Nasmejati ljudi Smile

No, potem pa reši prej predlagani primer...2,3,4 ladje zaporedoma. Rešiš z eno spremenljivko, ki jo najprej prižgani vhod povečuje, drugi pa zmanšuje.

Ko bo to narejeno, pa še dodatno na vsako stran po en senzor in lahko računamo z ladjami ki se pod mostom srečujejo Smile Se pravi pride do primira ko gresta 2 ladji v eno smer in jima pride nasproti ladja z druge strani Very Happy Vendar je ta precej težka, bo potrebno precej logično razmišljat in 4 črte narisat na papir ter premikat svinčnike čez Twisted Evil
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.32
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 15, 2010 3:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stransko vprašanje za znalce---definiranje RAM: če si jaz pravilno razlagam je HWsize to, kamor se shranijo naslovi ob klicu subrutin itd, SWsize prostor za spremenljivke v SUB-u in framesize prostor, kjer so shranjene VSE spremenljivke v programu.
Je to res ali ne? Nisem se še poglabljal v velikost teh treh stvari - do sedaj mi še vse deluje z 128/128/256 (na Mega16).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Naloge, izpiti, seminarske Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 118 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group