www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

senzor za luč pomoč

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rajko0028
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Mar 2008 16:00
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 29, 2008 4:21 pm    Naslov sporočila:  senzor za luč pomoč Odgovori s citatom

hi
ker sam nisem dovolj pameten prosim za sledečo pomoč:
v hiši imam stopnice ki se lomijo in dva predprostora ker ni mogoče pokriti z enim senzorjem vsega bi nabavil dva senzorja ki bi ju vezal tako da bi oba prižigala vse tri luči naenkrat zanima pa me ali to senzorji omogočajo (v trgovini mi niso znali povedati) in kakšna bi bila naoptimalnejša vezava (jaz bi nekaj poiskušal z spodaj prikazano vezavo). Upam da sem bil dovolj jasen.
hvala že v naprej



vezava.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  6.17 KB
 Pogledana:  9166 krat

vezava.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jjakob
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Nov 2004 14:12
Prispevkov: 1348
Aktiv.: 6.04

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 29, 2008 5:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko se vključi en senzor, bo izključil napajanje drugemu ter se bo drugi resetiral. Drugi bo resetiral prvega, itd ... Najboljša rešitev bi bila s 3-žičnimi senzorjami (taki, ki potrebujejo stalno nulo in fazo, ter samo preklapljajo izhod za žarnico. Te lahko brez skrbi vežeš vzporedno.

edit: slika:



2senzorja.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  13.55 KB
 Pogledana:  9147 krat

2senzorja.JPG




Nazadnje urejal/a jjakob Sob Mar 29, 2008 5:24 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.02
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 29, 2008 5:07 pm    Naslov sporočila:  Zavisi za kakšne senzorje gre. Odgovori s citatom

Zavisi za kakšne senzorje gre.

če uporabiš najcenejše PIR senzorje, ki jih prodajajo pri OBI-ju in BauHausu, potem to gre. Senzorje pač vežeš paralalno. (vsak ima 3 kontakte, nulo, fazo in fazo preko releja)
Rezultat; katerikoli senzor bo zaznal prisotnost, bo vklopil luč, pod pogojem, da je sicer dovolj temno. Ko boš po stopnicah prišel v obomčje drugega senzorja, le ta verjetno ne bo vklopil, ker pogoj, da je dovolj temno, ni več izpolnjen. Zato bodi čas na prvem senzorju nastavljen dovolj dolgo. No, sicer pa bi drugi senzor vklopil kmalu po tem, ko bi prvi senzor zaradi preteka časa ugasnil luč , in bi se s tem izpolnil pogoj dovolj teme.

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rajko0028
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Mar 2008 16:00
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.05

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 29, 2008 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za vajin trud
letim v Bau... - kako lepo da tudi nekaj poceni dela tako kot jaz mislim Very Happy
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group