www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

zapora dovoza z verigo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
webmartin
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Feb 2004 16:19
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.69
Kraj: Zg. Polskava

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2008 11:01 pm    Naslov sporočila:  zapora dovoza z verigo Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

začasno bi potreboval električno zaporo z verigo za zaprtje dovoza na dvorišče.
Ker so originali>1kEUR bi jo mogoče naredil kar sam.
A je mogoče že kdo to naredil v samogradnji?
Predvsem rabim dobro idejo za pogon/mehaniko.
Elektronika ni problem (univerzalno daljinsko CZ za avto + malo relejev...).

_________________
Lep pozdrav,
webmartin
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sebaveh
Član
Član



Pridružen-a: Sob 19 Jan 2008 13:51
Prispevkov: 1614
Aktiv.: 8.19
Kraj: Slovenska Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 07, 2008 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tiste verige so običajno narejene tako:

Na eni strani je en konec verige fiksno vpet na stebriček, nekje na višini pol metra.
Na drugi strani, pa je znotraj stebrička en pokončni valj, na katerega se navija veriga - tudi v enaki višini, pol metra. Motor je spodaj v tleh, tudi nameščen vertikalno in os preko reduktorja obrača valj, na katerega se navija veriga. Ko verigo odvije, se ta položi na tla, oziroma v majhen kanalček in je pot odprta. Širina med stebričkoma mora biti malo širša, zato ker ob straneh veriga prosto visi iz višine pol metra v obliki krivulje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 08, 2008 7:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem naredil podobno, dokler ni plužar z snegom odplužil mojo verigo in stebričke.
1. steber je bil fiksen (lesen kol) in veriga je bila vpeta nanj. Potem je bila veriga dolga ravno toliko kolikor je bila razdalja med stebrički. Od verige do "motorja" je bili potegnjena tanka žica. Drugi stebriček je imel v tleh luknjo in v njem mali električni izvijač (AKUMULATORSKI VIJAČNIK AV4.8V). Z malo predelave (tipko za gor/dol sem zamenjal z relejem in na nastavek sem pritrdil žico) je stvar delala, dokler je. Za napajanje sem imel 2 kompleta baterij. Ko so se prve spraznile, sem uporabil druge.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmartin
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Feb 2004 16:19
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.69
Kraj: Zg. Polskava

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 08, 2008 9:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala mucek4.
Ravno na to idejo sem prišel ponoči....samo da jo še malo "izpilim" pa bo!

_________________
Lep pozdrav,
webmartin
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 08, 2008 12:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja. Moji količki so bili leseni, zato tudi težave s plužarjem. Ko opraviš pa pridem pogledat. Saj do Maribora ni daleč Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmartin
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Feb 2004 16:19
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.69
Kraj: Zg. Polskava

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To bom montiral šele jeseni; prej mora mojster postaviti ograjo in položiti tlakovce.
Ko bo stvar delovala se spet javim.

_________________
Lep pozdrav,
webmartin
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jernej_
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Jan 2008 0:42
Prispevkov: 150
Aktiv.: 0.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 09, 2008 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Martin! Veriga mi nekako ni preveč "simpatična" od takrat, ko sem naletel nanjo - sredi noči, na kolesu. Bili so to časi, ko še nismo poznali tožb za... Boljši so mi potopni stebrički (opremljeni z utripajočo LED-označbo). Verjetno v ceni ni posebne razlike. Ne razumem pa zakaj je potrebna tovrstna zaščita privatne lastnine (le zamota življenje). Pozdrav! J.
_________________
Elektronika v domači delavnici
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
webmartin
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Feb 2004 16:19
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.69
Kraj: Zg. Polskava

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 10, 2008 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jernej!

razlog zakaj je to potrebno je enostaven.

V naši ulici še gradijo in še bodo tudi v prihodnje gradili nove hiše.

In če ti pride 30 tonski tovornjak obračati na dvorišče, ko ravno položiš nove talkovce si lahko misliš kaj potem ostane od njih (od tlakovcev namreč; če jih že ne polomi pa jih vsaj "poglobi"...).
To verigo bom uporabljal dokler ne zmontiramo novih vrat (drsna ali pa dvokrilna)...

_________________
Lep pozdrav,
webmartin
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mars
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Mar 2008 13:03
Prispevkov: 88
Aktiv.: 0.45
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 07, 2020 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima na kakšen način te zapore detektirajo stanje - odprto/ zaprto. Nisem imel prilike še nobene videt v živo.

lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2020 8:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

namontiraš rampo in to je to ( močan pohištveni profil )

ZAKAJ?

če ni vse narejeno vse tako kot je treba bolje da ne delaš , ker si boš nakopal samo stroške ali pa verigo pretikaš ročno.

če rabi tako težek tovornjak obrnit se bo samo malo naslonil na verigo in ti bo potrgal vse ne da bi se mu bo kaj sploh poznalo.

verige so komplicirane recimo kot potopni stebrički . V teoriji vse lepo zgleda ampak samo če malenkost bolj pritisneš na potopni stebriček boš zvil gred ali pa pušo in ne bo mogel ne gor ne dol.

Pri verigi ti jo lahko vrže iz koleščka če nimaš prav oblikovanega za verigo in ti bo veriga izskočila in se zagozdila ( razen če res paziš na vodenje in zaprtost iz strani)
in potem boš ugotovil da je najenostavneje kanibalizirat škripec

https://www.interdiskont.si/izdelek/verizno-dvigalo-skripec-5t-vs5/

in da moraš dodat še motor

https://www.tehnonet.si/si/izdelek/696/elektricno-verizno-dvigalo-150kg/

in potem rabiš še konkreten steber da to kravo pritrdiš

in tako naprej in nazaj ........

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group