www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iščem strugarja (za les)
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
air.j
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2008 21:47
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 26, 2008 9:54 pm    Naslov sporočila:  Iščem strugarja (za les) Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

iščem nekoga, ki bi bil za protiplačilo pripravljen postružiti šest izdelkov (3 pari v bistvu, ker so po dva enaka) iz lesa. Okvirne dimenzije bi bile premer cca. 320mm, dolžina 150mm za en par, ostala dva para sta v premeru precej manjša.

Za ostale detajle in o obliki izdelka me povprašajte na e-mail: damir.jug@gmail.com

LP, D.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.78
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 26, 2008 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kaj pa naj bi ta izdelek bil?
kakšno natančnost struženja se zahteva?
kakšen je les?

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
air.j
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2008 21:47
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2008 2:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo,

gre se za horn - trobljo iz lesa, izgledalo naj bi tako kot to:




Zunanje in notranje mere imam, ravno tako imam tudi konturo razširjanja troblje (v X,Y koordinatah). Natančnost struženja ni toliko pomembna, na 0,5mm natančno ne bi bilo tako zelo težko, ali pač? Za les sem si omislil bukovino in sicer vzdolžno lepljena plošča debeline 40mm in izrezane primerno velike kroge, da bi dobil željeno dolžino. Sicer ne vem, če je to OK rešitev, imate mogoče kak drugi predlog? Mediapan odpade, ker hočem živ les.

LP, D.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
air.j
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2008 21:47
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2008 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha, no pa še na ostalo sem pozabil, drugi par bi bil podoben kot tale prvi zgoraj, samo manjši premer, cca. 18cm.

Tretji pa bi bil lesen bass refleks cev z zaobljenimi robovi, nekaj podobnega temu:

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sulc
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Jan 2005 20:34
Prispevkov: 473
Aktiv.: 2.12

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2008 11:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poliester ne pride v poštev ? Mimogrede, pozdravljen na forumu, upam, da veš kdo sem Twisted Evil
_________________
LP Aljaž
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
smartgsm
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Apr 2004 11:54
Prispevkov: 364
Aktiv.: 1.63

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 9:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

air.j je napisal/a:
Zdravo,

gre se za horn - trobljo iz lesa, izgledalo naj bi tako kot to:




Zunanje in notranje mere imam, ravno tako imam tudi konturo razširjanja troblje (v X,Y koordinatah). Natančnost struženja ni toliko pomembna, na 0,5mm natančno ne bi bilo tako zelo težko, ali pač? Za les sem si omislil bukovino in sicer vzdolžno lepljena plošča debeline 40mm in izrezane primerno velike kroge, da bi dobil željeno dolžino. Sicer ne vem, če je to OK rešitev, imate mogoče kak drugi predlog? Mediapan odpade, ker hočem živ les.

LP, D.


To mi je pa zelo vseč.

Drugače pa strig GOOGLE ve vse.

Drugače pa: kdo bi to naredu:
+Kak Ribnčan http://www.suharoba-posode.com/deze.php

+Ali pa kdo , ki izdeluje lesene posode. V vsaki trgovini z spominki (ena je na ljubljankem gradu) prodajo lesene posode. Poglej na deklaracijo in potem pokliči izdelovalca.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
air.j
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2008 21:47
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 8:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sulc je napisal/a:
Poliester ne pride v poštev ? Mimogrede, pozdravljen na forumu, upam, da veš kdo sem Twisted Evil


Ne, ne pride v poštev, sploh pa ni bistveno manj dela, ker je treba tudi kalup narest enako natančno in dobro, kot naj bi zgledal končni izdelek. V poštev pride edino les.

PS: seveda vem kdo si Smile Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
air.j
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2008 21:47
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

smartgsm je napisal/a:

To mi je pa zelo vseč.

Drugače pa strig GOOGLE ve vse.

Drugače pa: kdo bi to naredu:
+Kak Ribnčan http://www.suharoba-posode.com/deze.php

+Ali pa kdo , ki izdeluje lesene posode. V vsaki trgovini z spominki (ena je na ljubljankem gradu) prodajo lesene posode. Poglej na deklaracijo in potem pokliči izdelovalca.


Google res ve veliko, ampak kaj mi pomaga, če pa ni nihče, ki ima stružnico, noče (ali ne zna) tega narest. Seveda bi plačal za to uslugo, pa še vedno nič.

Ribnčan je potencialna rešitev, ravno tako taki izdelovalci posod, sam problem pri obeh je, da vse stvari delajo preko šablone in da jim daš delat neko stvar, ki zahteva malo domišljije, popolnoma odpovejo, sem že poskusil obe možnosti. Poskusil sem tudi pri strugarji, ki obnavljajo zavorne diske, feltne ipd, pa spet nič.

Zato ostane edino nekdo s stružnico, nesmisleno je meni kupovat stružnico, ker je potem ne bom nikoli več rabil..

Torej, kak kandidat kje okoli? Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.88
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hmm... za to zadevo boš res težko koga našel. Sam imam kar nekaj izkušenj s stružnico tako da mi to nek hud problem ne bil narediti. Edini problem je, da sem še vedno brez stružnice. Nabavljam namreč novo. Zadevo, kot basrefleks cev pa bi najlažje naredil tako, da bi furnir navil na formo, katero mora imeti. Lijak bi pa potem naredil na stružnico in ga nalepil na tulec iz furnirja. Ko zrihtam stružnico in če še ne boš našel človeka ki ti lahko to naredi, se lahko kaj zmeniva.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.08
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 29, 2008 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A v imeniku pod rumenimi stranimi ni nobenega strugarja? Skoraj bi dal roko v ogenj, da je. Ne rabiš iskat specifiko za les. Na vsaki stružnici se da postružit kos lesa. Tule smo zbrani predvsem elektoniki, in se nam težke stružnice ravno ne valjajo po kotih garaž.
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
air.j
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2008 21:47
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 01, 2008 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@_ID_: načeloma nekoga sem dobil, ampak ni mi dal še jasnega odgovora "JA" ali "NE" zato sem v bistvu zainteresiran tudi za tvojo ponudbo. Kdaj približno lahko računam nate, toliko da vem?

@Highlag: načeloma mi tisti, ki stružijo kovino, in teh je res veliko število, noben noče stružit lesa; da rabijo druge nože, da se zapacka mazanje ipd. Takih, ki stružijo les, pa da so v imeniku, nisem našel niti enega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.88
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 01, 2008 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da bom zadevo uspel rešiti v roku enega meseca!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 01, 2008 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče pa bi tale naredil?

Domača obrt lesostrugarstvo Nalič Mitja s.p.
Naslov: Areška cesta 5
2342 Ruše
Stik: Mitja Nalič
Telefon: 02/661 05 51
Opis:

Izdelava lesostrugarskih artiklov, replik in delov za restavratorje....

Ali pa tale.

Lamovšek Stanislav ml. s.p. ročno struženje lesa
Naslov: Dolenčice 1a
4223 Poljane nad Škofjo Loko
Stik: Stanislav Lamovšek
Telefon: 04/518 81 56
Mobitel: 031/580 827

Tale?

Lesostrugarstvo Nada Košir s.p.
Naslov: Globel 25
1317 Sodražica
Stik: Nada Košir
Telefon: 01/836 61 83
Faks: 01/836 61 83
Mobitel: 041/924 576
Opis:

Struženje krožnikov, skled, možnarjev, terilcev za orehe in skled za orehe.

Tale..

http://www.noj.si/?mod=catalog&action=productDetails&ID=55&lang=sl
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.88
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 6:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probaj vprašati na strojnistvo. com
_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.05
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 7:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vajdo je napisal/a:
Probaj vprašati na strojnistvo. com

Je že vprašal in nobenega odgovora.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group