www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Iščem strugarja (za les)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3469
Aktiv.: 16.52
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 04, 2008 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S kalupom je res več dela, ampak samo 1x, potem gre hitreje Wink
Na sliki majhen kalup, traktrisa , primeren za hi-fi dome:



DSCF1324-copy.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  83.67 KB
 Pogledana:  5 krat

DSCF1324-copy.jpg



_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3469
Aktiv.: 16.52
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 04, 2008 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In na drugi kalup za 4-5 col srednjetonec, cca 60cm FI:


DSCF1393-copy.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  159.42 KB
 Pogledana:  3 krat

DSCF1393-copy.jpg



_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
šlosar
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Jan 2004 20:07
Prispevkov: 68
Aktiv.: 0.30

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 14, 2008 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo
In kolikšno je plačilo za izdelavo? Po moji oceni bo cena kar zasoljena.
Najbolje bi bilo, da poiščeš, ali entuziasta, kateremu čas in denar nista pomembna, oziroma nekoga z prakso. Kar tako na klasični stružnici, seveda se da, vendar je potrebno kar nekaj časa za izdelavo. Kaj pa CNC?

_________________
---------
Marjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
air.j
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2008 21:47
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2008 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na to, da se gre za izdelavo 6 kosov oz. tri pare cena sigurno ni in ne more biti nizka.. No kakorkoli, nekoga sem dobil, ki mi to že izdeluje (upam, čez kak teden bo narejeno). Moja ponudba za interesente preko e-maila se je vrtela okoli 500€, pa je bilo še vedno premalo Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
air.j
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2008 21:47
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2008 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@ro-bi: no ja, če je kalup že izdelan, je seveda ceneje iz poliestra, ampak meni je bistveno to, da so leseni.. poliester in barvano ne bi šlo zraven tistega, kar je že dokončano. Če bi se zdaj odločal, bi tako pa res se raje odločil za nekaj iz poliestra in potem ves drugi dizajn naredu tako, da bi šlo zraven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.09
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 17, 2008 7:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da bomo videli tudi končni izdelek?

Me že prav pošteno firbec matra...

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
air.j
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2008 21:47
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 02, 2008 5:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No struženje izdelkov je zdaj mimo, pred kratkim sem jih dobil. Po vrsti so: mali horn, bass refleks cev in velik horn.

Zaključen izdelek bo tudi predstavljen, ko bo dokončan (upam da kmalu)



R0012908.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.49 MB
 Pogledana:  7 krat

R0012908.JPG



R0012921.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.5 MB
 Pogledana:  3 krat

R0012921.JPG



R0012925.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.52 MB
 Pogledana:  3 krat

R0012925.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
air.j
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2008 21:47
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2008 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No tako, kot obljubljeno še par slikic skoraj dokončanih zvočnikov. Ampak igrajo pa že, in to super Smile



Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2008 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nam boš zaupal tudi to, kje so ti naredili stružene kose?

lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
air.j
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2008 21:47
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 9:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No ja, ne vem če ta možakar to ravno želi, ampak ni podjetje. Kakim podjetjem oz. privatnikom se izdelava takega izdelka ni zdela dovolj izzivalna, očitno. Če te resno zanima, ti dam kontakt na ZS, več pa ne bi tukaj pisal. Hvala tudi ostalim za ponudbe, predvsem _ID_ju, ki je bil najbolj konkreten.

LP, D.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4053
Aktiv.: 18.17
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 10, 2008 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je kakšna fora v ''lastni resonanci lesa'' - dušenju ; recimo napram poliestrskim
hornom ali je zadeva bolj estetskega značaja?

Lep izdelek!

Mene še vedno najbolj mikajo tile (sam nimam jih kam postavit , pa tudi nek audiofil nisem Rolling Eyes )

http://www.bowers-wilkins.com/display.aspx?infid=786

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
air.j
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2008 21:47
Prispevkov: 13
Aktiv.: 0.07
Kraj: Solkan

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 11, 2008 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Les je naraven material in kot tak se drugače obnaša kot umetni materiali. Ne bi jih metal v isti koš, čeprav po mojem mnenju so razlike minimalne, če sploh so v tem primeru. Zato mi je primarno odločitev za uporabo lesa pomenil izgled. Nekaj je treba tudi na to dati. Čeprav priznam, da so tudi določeni izdelki iz umetnih materialov lepi, ne bi jih pa imel, iz principa Smile

PS: za tiste Nautiluse pa kar konkretno cifro v € spravi skupaj, pa so lahko tvoji Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavka
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Feb 2008 11:06
Prispevkov: 30
Aktiv.: 0.15
Kraj: sk. loka

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2008 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom


Lep izdelek. Pohvalno, da se da nekaj tudi na izgled. Moj zimski projekt je gramofon. l
Lani sem izdelal ročico. Teža 2 kg material po večini bron, vse skupaj pa nastavljivo " v nulo". Najvecji problem je bil najti 2mm ležaje, pa še te so imeli v MM na zalogi. Letos gremo naprej: Krožnik po vsej verjetnosti marmor, koracni motor z vsaj dvojnim prenosom za pogon in kotrola obratov z mikrokontrolerjem.
LP Gorazd
PS ne vem kako bo to igralo, bo pa vsekakor izgledalo impozantno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.14
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 14, 2008 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kavka je napisal/a:

Lep izdelek. Pohvalno, da se da nekaj tudi na izgled. Moj zimski projekt je gramofon. l
Lani sem izdelal ročico. Teža 2 kg material po večini bron, vse skupaj pa nastavljivo " v nulo". Najvecji problem je bil najti 2mm ležaje, pa še te so imeli v MM na zalogi. Letos gremo naprej: Krožnik po vsej verjetnosti marmor, koracni motor z vsaj dvojnim prenosom za pogon in kotrola obratov z mikrokontrolerjem.
LP Gorazd
PS ne vem kako bo to igralo, bo pa vsekakor izgledalo impozantno.


Fotr je audiofil in nekoč, ko sem bil še majhen, sva naredila gramofon. Osnova je bil betonski blok, teže kakih 50 kg, pogonski motor je montiran na ločeni konzoli, krožnik pa je dal ulit iz brona, prav tako zalil z betonom in zbalansiral. Ležaj, motor in leseno škatlo za čez betonski blok je dobil pri Kuzmi...
Aha, pogonski motor je nek majhen sinhron motorček tako, da se mi zdi kompliciranje s koračnim motorjem le vir vibracij in motenj. No, bomo videli, (če boš kaj pokazal) ko bo stvar nared;)

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55cw
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2008 14:02
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.08
Kraj: ce

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 08, 2008 3:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zvočniki so videti zelo profi. Pohvale...

lp,
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 77 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group