www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sevanje mobitelov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Kaj menite o sevanju mobitelov?
Mi je vseeno kolikšno je sevanje!
8%
 8%  [ 17 ]
To sevanje ni problematično!
32%
 32%  [ 63 ]
Zaradi tega sevanja se ne pogovarjam dlje od 5 min!
6%
 6%  [ 12 ]
To sevanje je absolutno preveliko!
12%
 12%  [ 25 ]
Nimam mnenja!
3%
 3%  [ 6 ]
Nimam mnenja, me pa zanima!
10%
 10%  [ 21 ]
Sem že razmišljal o tem!
20%
 20%  [ 40 ]
Grem drugo temo pregledovat!
5%
 5%  [ 11 ]
Skupaj glasov : 195

Avtor Sporočilo
gkrusi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Jul 2007 17:22
Prispevkov: 811
Aktiv.: 3.98
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 02, 2008 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dragoon je napisal/a:
Ok, jajca se verjetno res ne da skuhat, verjetno tudi ni nevemkako škodljivo. Ampak sigurno pa ima vpliv na telo; kdo si upa dat prst u mikrovalovko ?!

Kaj pa v pečico? Twisted Evil

_________________
Zakaj bi bilo preprosto, če je lahko zakomplicirano???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jurem
Član
Član



Pridružen-a: Tor 02 Dec 2003 15:53
Prispevkov: 408
Aktiv.: 1.83
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 03, 2008 7:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rezultati "kuhanja" jajc z mobiteloma se nahajajo na tej povezavi.

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.06
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2008 9:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://video.yahoo.com/watch/2867356/8228068

Kaj pravite na ta filmček? Je to izvedljivo z mobitelom, ali pa se pod mizo še kaj skriva?
P.S. povezava je na prvi strani yahoo-ja.

LP, Jani
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.06

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2008 10:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izvedljivo je z modernim mobitelom (z litijevo baterijo), samo ne na tak nacin Rolling Eyes
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.1m
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 15:30
Prispevkov: 453
Aktiv.: 2.29
Kraj: Goriška Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2008 11:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

andrejj je napisal/a:
Kaj pa na bencinski črpalki natočiš bencin in zraven pogovarja z mobitel?Ki sem videl,ko sem čakal zraven.

Ampak, kot zanimivost, ko si že omenil črpalko, vsi vemo kako kancerogen je benzen ali karkoli že se imenuje aditiv v bencinu za povečevanje oktanskega števila. Think
Zakaj ljudstvo tukaj ne zažene veliko večji preplah kot so ga s "kuhanimi" jajci? Laughing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2542
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2008 2:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menim, da je uporaba mobilnega telefona škodljiva, 14 dni sem intenzivno uporabljal telefon (več kot 1 uro dnevno) in me je že po prvem dnevu bolela glava, po enem tednu sem bil vedno bolj utrujen, glava je bila VROČA iz obeh strani, saj sem telefon stalno menjaval z ene na drugo stran.

Mobilni telefon uporabljajte res za nujne stvari in ga ne uporabljajte kot sem ga jaz, če nočete prenašati glavobolov.

Sicer pa članek iz Računalniških novic bolje obrazloži zadevo:

[i]ßßߤ¤¤¤¤¤¤¤¤¤ß¤ßßßßßßßßßßßßßßßßßßߤ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ß¤ß¤ßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßߤ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ß¤ß¤ßßßßßßßßßßßßßßßßߤ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ß¤ß¤ßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßßߤ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ß¤¤ß¤ß¤ß


Nazadnje urejal/a qwertz Sre Maj 16, 2018 12:39 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gkrusi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Jul 2007 17:22
Prispevkov: 811
Aktiv.: 3.98
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2008 5:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Menim, da je uporaba mobilnega telefona škodljiva, 14 dni sem intenzivno uporabljal telefon (več kot 1 uro dnevno) in me je že po prvem dnevu bolela glava, po enem tednu sem bil vedno bolj utrujen, glava je bila VROČA iz obeh strani, saj sem telefon stalno menjaval z ene na drugo stran.
[/i]


Ni zagotovo, da te je glava bolela od sevanja, ne le od povečanega razmišljanja ipd. Tudi če se preveč zagreto ukvarjaš z računalnikom te bodo začele čez čas bolet oči in glava, pa ni skoraj nobenega sevanja. Da je glava vroča, tudi to po moje ni od sevanja ampak preprosto ker se telefon sam segreje (baterija in vsa elektronika), torej oddaja toploto, hkrati pa zmanjšaš "hlajenje" glave. Če se pol ure držiš z roko za nek del telesa se bo tudi segrel, pa ni bilo nikjer nobenega škodljivega sevanja.

Sicer je videt vse kar je v tistem članku napisano res, vendar je po moje zanemarljivo.

_________________
Zakaj bi bilo preprosto, če je lahko zakomplicirano???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2008 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisto okoli popcorna - obstaja kar nekaj filmčkov, če natančno pogledaš vidiš da je prav na vseh en (samo EN) telefon obrnjen NAROBE! Zato ker tisto ni telefon, ampak neke sorte usmerjena mikrovalovka - menda je tak predelan "telefon" možno dobiti na Ebay-u...

Drugače pa nikoli ne bom pozabil prispevka leta nazaj na TV-ju, ko se je GSM pri nas še rojeval, ko so v neki SLO vasi postavili GSM anteno in so se bližnji prebivalci "uprli", poklicali TV in hoteli javno pokazati probleme - jamrali so da že en teden, odkar je tam oddajnik ne spijo, za dokaz so privlekli celo 7 let starega otroka, ki tudi že cel teden ni spal zaradi sevanja, kot "otrok pa ja ne bo lagal...". Mobitelov predstavnik je mirno stal ob strani in čakal, da ga je novinarka vprašala, kaj on poreče na to. On pa je samo rekel: "ne bom nič rekel, samo vrata bom odprl". In ko je odprl vrata hiške oddajnika - Shocked Shocked Shocked glej ga, zlomka!!! Prostor je bil PRAZEN!!! Notri še elektrike ni bilo, kaj šele naprave!. In ko se je kamerman vrnil iz hiške, kar naenkrat ni bilo nikjer nobenega od tistih, ki niso spali...

Telefoni, posebno pametni, se dostikrat grejejo ob telefoniranju. Moja bivša E50 je bila kar pošteno topla ravno v predelu slušalke... ampak to nima nobene veze s sevanjem...

Aja---kolega je svoje čase delal na servisu in je enkrat izmeril sevanje telefona kot takega in sevanje slušalke, priključene da telefon (govorim o žični slušalki) - sliši se neverjetno, a sevanje na koncu tega kabla - torej ravno na slušalki je bilo večje od sevanja telefona v predelu slušalke - torej bi lahko rekli da je pogovor preko žične slušalke celo nevarnejši kot drža telefona na ušesu - bluetooth naprave so pa itak spet razred zase...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2542
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2008 2:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zagotovo ali ne, mojih ugotovitev se ne da izpodbiti, saj sem jih občutil na lastni koži. Sedaj ko je v razmahu mobilni širokopasovni internet (HSDPA) je to toliko bolj vidno. Kolega ga ima mi je rekel, če downloada in dela za računalnikom, da je po nekaj urah kar malo "blesav". Stvar smo rešili tako, da je sedaj en računalnik na podstrešju (kjer je tudi boljši signal) in računalnik ima vlogo ruterja, ki naprej deli povezavo na ostale računalnike, pa še modem je oddaljen od ljudi.

Sicer pa o tem, da je mobitel imel prazno hišico pod oddajnikom...o nameri krajanov so lahko hišico izpraznili...

Vsa sevanja, ki so okoli nas (od daljnovodov do TV in radijskega signala, pa letalskih radarjev, mikrovalovne pečice, wi-fi in ostalih izvorov sevanja...) 100% niso dobra za naš organizem, saj ne more en oddajnik ali mobilnik pozitivno vplivati na zdravje živih bitji.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2008 3:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To se popolnoma strinjam. Včasih so rekli da pol metra od domžalskega oddajnika lahko zrezek pečeš---sevanj je na tone vsepovsod. Toda če bi bilo kaj resnega bi po teh letih že davno vedeli - enako kot za mikrovalovke, o katerih se kljub takrat taki paniki še vedno nič ne govori da so nevarne. Dejstvo je da je okoli nas toliko škodljivih stvari da je težko reči karkoli o posaneznem strupu...
Ampak verjamem pa da so mogoče eni bolj občutljivi na določene stvari in tako je čisto možno da si ti opazil tako počutje. Ljudje s(m)o taki in drugačni - eni so alergični na mušji pik, drugim skoraj kačji pik ne pride do živega...
Kar se mene osebno tiče se glede tega za zdaj še ne sekiram ker je mojih pogovorov par minut na dan maximalno, včasih še to ne. Moj mesečni račun je cca 12-18 € kpl z naročnino (simobil). Če povem da mi Nokia N95 traja 2, tudi 3 dni, potem je vse jasno, a ne?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.06

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2008 10:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Vsa sevanja, ki so okoli nas (od daljnovodov do TV in radijskega signala, pa letalskih radarjev, mikrovalovne pečice, wi-fi in ostalih izvorov sevanja...) 100% niso dobra za naš organizem, saj ne more en oddajnik ali mobilnik pozitivno vplivati na zdravje živih bitji.


Meni paradizniki obrodijo bistveno boljse, odkar so mobilni operaterji uvedli HSDPA, torej je sevanje mobilnikov pozitivno

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.33
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2008 11:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sokrat je napisal/a:
Meni paradizniki obrodijo bistveno boljse, odkar so mobilni operaterji uvedli HSDPA, torej je sevanje mobilnikov pozitivno

Si prepričan? Kaj pa če je tvojemu pradajzu pomagal fitnes - razgibavanje zaradi vetra med nedavnimi neurji ... Laughing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2542
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 28, 2008 1:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če vidite, da vam HSDPA pospešuje rast paradajza, kaj bo šele z naslednjimi generacijami mobilnih tehnologij. Very Happy

Nekateri imate res čudne "ugotovitve", najbolje da si nabavite osiromašen uran in z njim malo "pognojite" zemljo, mogoče se bodo pa paradajzi in solata svetili v temi in jih boste lahko še ponoči obirali, ter s tem prihranili na električni energiji, saj lahko poleg obiranja tudi jeste ponoči. Razz Wink Laughing


Če bi ga vrgli po gozdu, bi ponoči videli kje rastejo gobe...zelo priročno Cool kako sem presenečen nad pozitivnimi učinki raznih sevanj in jih podpiram 100% Whistle

Mislim, da se bom v kratkem spravil pisati na naslove naših operaterjev in jim povedal da imam nekaj prostora na podstrešju, ter da mi lahko pridejo postaviti bazno postajo pred nos, tako sem navdušen nad vašimi ugotovitvami o pozitivnih učinkih sevanj...mogoče ne bi bilo slabo imeti še kak TV repetitor ali pa kar še en radar...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gkrusi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 24 Jul 2007 17:22
Prispevkov: 811
Aktiv.: 3.98
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 28, 2008 4:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:

Mislim, da se bom v kratkem spravil pisati na naslove naših operaterjev in jim povedal da imam nekaj prostora na podstrešju, ter da mi lahko pridejo postaviti bazno postajo pred nos, tako sem navdušen nad vašimi ugotovitvami o pozitivnih učinkih sevanj...mogoče ne bi bilo slabo imeti še kak TV repetitor ali pa kar še en radar...


Emmm, kot sevanja teh anten proti tlem je mislim da okoli 30°. Tako da če boš postavil anteno na svoje podstrešje, bodo imeli od tega največjo "korist" edino sosedi par hiš od tebe. Twisted Evil

_________________
Zakaj bi bilo preprosto, če je lahko zakomplicirano???
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.06

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 28, 2008 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Sokrat je napisal/a:
Meni paradizniki obrodijo bistveno boljse, odkar so mobilni operaterji uvedli HSDPA, torej je sevanje mobilnikov pozitivno

Si prepričan? Kaj pa če je tvojemu pradajzu pomagal fitnes - razgibavanje zaradi vetra med nedavnimi neurji ... Laughing


Od neurij naprej samo zorijo, zrasli so pa pred njimi. Povsem jasno je, da jim pomaga HSDPA, saj imamo na vrhu zgradbe Simobilovo anteno.

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group