www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ICD2
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.39
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če koga zanima, signal na MCLR pinu med programiranjem. Very Happy Very Happy


MCLR.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  238.07 KB
 Pogledana:  49 krat

MCLR.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.98
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 4:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vitez93; ko programiraš tega zloglasnega 18F4550; fuse bite nastavi pri MCLR na disable! To je že nekdo razlagal na forumu. Prav tako dodaj en 10k upor na 1. pin tega iz 5V linije. LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.39
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 7:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, to sem vedno nastavil. MCLR disable, RE3 enable. Bom poskusil z 10k uporom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.39
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 9:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam še eno vprašanje. Ko jaz sprogramiram čip v vezju na protoboardu, da potem program steče, moram izpulit Vpp žičko (ker je na njej 0V in resetira uC) od programatorja. Se da kako nastavit, da se po programiranju Vpp nastavi na 5V?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dvigneš reset v MPLAB?
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.39
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dodal sem 10k Omega upor med MCLR od 18f4550 in Vdd. Pa sem nekajkrat programator vključil in izključil v računalnik, vmes pognal MPLAB in mi je 18f4550 kar hitro pobralo. Confused
Saj če se programator priključi, zažene mplab, potem ugasne mplab in potem izključi programator je skoraj vedno vredu. Bo potrebno paziti, pa bo. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.39
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2010 11:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prejle sem prvič resno pognal razhroščevalnik. Pa to je zakon. Dancing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pekislav
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 10 Jan 2011 1:15
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 10, 2011 3:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnje pol leta sem veliko časa porabil za programiranje relativno kompleksne C kode za PIC18F6722 mikrokontroler, predvsem s pomočjo PROTEUS-a. Le nekajkrat na teden sem zadevo dejansko zapekel na prototip, zato da sem dejansko preveril skladnost delovanja simulacije s prototipom. In v večini primerov je bila simulacija identična. Razlike so bile predvsem elektronske narave, ter drugačnih vhodnih podatkov v programski modul. Seveda tudi elektronske razlike(delovanje tipkovnice recimo), botrujejo zadostni razliki, da v simulaciji nikoli ne pride do nekaterih problemov, ki se pojavijo na prototipu.

Zaradi teh problemov se je zdaj pri zaključku projekta močno povečala potreba po razhroščevanju direktno na prototipu.
Sem pa že pred začetkom projekta mislil na to in poleg začetnega PICpgm programatorja, ki je dokaj uspešno opravil svoje delo, naredil še ICD2 klon, a le na protobordu, zato da sem preveril ali zadeva dejansko deluje. Imenuje se: Inchworm+
http://www.blueroomelectronics.com/inchwormplus.htm

Sedaj sem odpihal prah iz njega in po četrt ure mučenja z MPLAB-om, nastavitvami ter pravilno postavitvijo žičk zadevo vzpostavil(pin razporeditev konektorja drugačna od PICPgm-ja(prototip konktor žal narejen za PICPgm))
Ugotovil sem, da je zadeva dejansko uporabna in opazno hitrejša od mojega PICPgm-ja.
Hitro sem vzpostavil tudi debug vendar je pri rs232 povezavi sprehajane po kodi žal prepočasno za resno delo v tako kompleksni kodi.

Sedaj sem v hudi dilemi kaj narediti. Ali naj naredim dodatek ki omogoča usb
povezavo za inchworm
http://www.blueroomelectronics.com/Unicorn.htm

ali naj raje izdelam PICkit2 klon, ki je že prvotno narejen za usb povezavo in je manj zahteven za izdelavo:
http://www.blueroomelectronics.com/Junebug.htm

Nihče od njiju pa ne omogoča direktnega programiranja DS-jev(potreben elektronski "hack"), ki bi jih v prihodnosti morda rad testiral.

Kaj se mi bolj izplača?? Morda kakšen drug icd2 klon z podobnimi komponentami...imam že zapečen in delujoč PICF877A ter nekaj starih 18F4550 (iz časov ko se še pošiljlali semple v slovenijo Sick ) ali morda kaj tretjega.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.98
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 10, 2011 4:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj ne narediš tega; http://www.icd2clone.com/wiki/Main_Page ???
Ima USB komunikacijo, naredilo ga je že veliko uporabnikov foruma tukaj, zadeva deluje odlično, izdelava pa je enostavna!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pekislav
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 10 Jan 2011 1:15
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 10, 2011 3:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem že prej malo pobrskal, pa me je malo minilo ko sem videl 5 različnih izvedb in pomankanje neke enotne dokumentacije. Preden se grem prebijat skozi njihov forum me zanima, če je kdo naredil Potyo2 REV1 in kako je zadovoljen z njim.

EDIT: Še nekaj me zanima. Hex datoteka za 4550-ko. Vidim da so se pojavljali problemi in da je bila rešitev tu že podana.
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=11856&postdays=0&postorder=asc&highlight=silvo+18f4550&start=15

Ali je ta firmware najnovejši, oziroma še ni bilo problemov z njim?


Nazadnje urejal/a pekislav Pon Jan 10, 2011 3:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.98
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 10, 2011 3:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kompliciraš; naredi prvega iz seznama (PiCS (Rev B))!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pekislav
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 10 Jan 2011 1:15
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 10, 2011 4:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ma niti ne....zato ker bom moral malo predelati vezje, saj imam dva 16F877A čipa s plcc podnožjem, ki sta že sprogramirana in sprobana na protobordu. In Potyo2 zip datoteka dejansko vsebuje vse kar rabim(le 4550 firmware morda ni najnovejši). Ima EAGLE shematiko in board, se pravi bom porabil minimalno časa za predelavo vezja.
Tako ali tako moram osvežiti Eagle znanje, saj bom takoj za tem moral narediti prototip tako kot se šika. Žal pa še nikoli nisem delal ploščič(narisal nekaj preprostih vezij in adapterjev v Eaglu, vendar se nikoli nisem spravil narediti dejanske ploščice), tako da tukaj me čaka zares veliko branja, stroškov in poizkusov(že zadnje 3 dni visim na netu in berem....berem....berem).

Sem pa programer, tako da se zadnji dve leti mukoma privajam tudi elektronike(na začetku je bil isti občutek kot takrat ko se na suho začneš ukvarjati z programiranjem Sick )

EDIT: pa hvala za vso pomoč Angel
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NUFAN
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 21:39
Prispevkov: 947
Aktiv.: 4.26
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 9:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam težavo z ICD2. In sicer, pred nekaj dnevi sem na novo naložil sistem (XP). Danes sem hotel sprogramirati enega PIC-a, a se mi je zataknilo. Priklopim ICD2, naložim driverje (tiste v MPLAB/ICD2 direktoriju), nato pa sem se poskusil v MPLAB-u povezati - nič. Cel čas mi piše "Connecting to MPLAB ICD 2", zgodi se pa nič Sad
Uporabljam MPLAB v8.60.

_________________
Roke spadajo k telesu, ne k delu.


Nazadnje urejal/a NUFAN Ned Jan 16, 2011 9:51 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si naložil tisti osnovni HEX,ki ga zashteva ob prvi priključitvi?
_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NUFAN
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 21:39
Prispevkov: 947
Aktiv.: 4.26
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 9:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slabih 10 minut mi je pisalo "Updating ICD2 USB FW from version FFFF to 0102. Do not disconnect USB cable.", nato me je pa minilo potrpljenje in sem staknil kabel. Potem sem hotel ponovno ročno naložit, ampak ne morem, ker imam vključeno, da se mi ICD2 avtomatsko poveže.
_________________
Roke spadajo k telesu, ne k delu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Naslednja
Stran 11 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group