www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

ICD2
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.13
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 10:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NUFAN je napisal/a:
Slabih 10 minut mi je pisalo "Updating ICD2 USB FW from version FFFF to 0102. Do not disconnect USB cable.", nato me je pa minilo potrpljenje in sem staknil kabel. Potem sem hotel ponovno ročno naložit, ampak ne morem, ker imam vključeno, da se mi ICD2 avtomatsko poveže.


Potem se ti je "sesipal" kakšen PIC na programatorju. Če imaš kakšnega viška jih še enkrat sprogramiri.

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NUFAN
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 21:39
Prispevkov: 947
Aktiv.: 4.26
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 16, 2011 11:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem poskusil na drugem USB-ju in se mi normalno poveže.
_________________
Roke spadajo k telesu, ne k delu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bisky
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Jan 2010 13:27
Prispevkov: 72
Aktiv.: 0.42
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 03, 2011 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vprašal bi, če ima kdo še datoteke ki so se nahajale na:

http://icd2clone.com/wiki/Main_Page

Sem razmišljal da bi ga pa vseeno nardil, pa stran ne dela Sad

LP,Bojan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka1995
Član
Član



Pridružen-a: Sob 17 Apr 2010 21:42
Prispevkov: 614
Aktiv.: 3.62
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 03, 2011 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vse je v prilogi...


Icd2_Usb_4550.zip
 Opis:
ICD2 Clone

Download
 Ime datoteke:  Icd2_Usb_4550.zip
 Velikost datoteke:  228.13 KB
 Downloadano:  43 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bisky
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Jan 2010 13:27
Prispevkov: 72
Aktiv.: 0.42
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2011 8:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

luka1995 je napisal/a:
Vse je v prilogi...


Hvala!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mannetou
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Jan 2010 20:34
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.15
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 11:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!
Nujno potrebujem tiskano vezje za ICD2 Clone. Če ga kdo ima, je kvalitetno in izdelano tako kot je treba, naj mi sporoči na ZS.

Hvala. LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 12:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ti ni odveč, lahko prideš do mene, pa jo skupaj narediva.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
luka1995
Član
Član



Pridružen-a: Sob 17 Apr 2010 21:42
Prispevkov: 614
Aktiv.: 3.62
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 08, 2011 1:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mannetou je napisal/a:
Zdravo!
Nujno potrebujem tiskano vezje za ICD2 Clone. Če ga kdo ima, je kvalitetno in izdelano tako kot je treba, naj mi sporoči na ZS.

Hvala. LP


Lahko dobiš, sem iz LJ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 02, 2013 5:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

U tale tema pa ze dolgo casa ni v uporabi, vsaj videti je tako.

No, tudi jaz sem ze prekrit z pajcevino kar se tice PIC-ev. Z njimi sem se ukvarjal za diplomsko nalogo potem pa je zmanjkalo casa.
Se vedno imam doma kar nekaj materiala in tudi ICD2 klona, ki sem ga takrat naredil se z vaso pomocjo na tem forumu.
Rad bi malo obudil tole z PIC-i ampka nimam pojma kaj se sedaj dogaja z temi PIC-i, tako bi bil zelo hvalezen ce mi lahko kdo malo obudi stvar.

In sicer ICD2 - je to sploh se uporabna zadeva za pisanje na PIC ? Kaj se sedaj uporablja oz. je najboljse za nabavit ce se ze kupuje nova stvar.

Kaksen pic ki je sedaj aktualen, se pravi cena in kaj ponuja za njo....(se pravi digitalni, analogni I/O, PWM....)

Hvala in lep pozdrav!

_________________
Živleje ni potica, življeje je črn kruh. Bul ga šparaš bul je suh. Zato pa kr na mizo žjim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 02, 2013 11:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Največja razlika je v programju. Sedaj je aktualen MPLABX npr. z XC8 prevajalnikom (vse na njihovem www načeloma zastonj brez "omejitev"). Vendar si z ICD2 bol bos na njemu še vedno pa deluje v MPLAB.

Procesorji bodo pa načeloma vsi delali tudi če so stari.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jirzy
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 16:55
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.05
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2013 3:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ICD2 ni najnovejša stvar, priporočen je PICKIT3, če se pogovarjamo od novejših stvari. Lahko si narediš tudi klon. Shema je na MCjevi strani.

MPLABX... Sicer všečen IDE, ampak še preveč bugast. Včasih se USB malo začne obešat in potem rabiš kake 2 minute, da ti sprogramira PICa, tačas pa je računalnik neodziven. Jaz bi ga na tvojem mestu probal, če ti ne bo delal ti še vedno ostane navaden MPLAB.

Kot rečeno, XC8 (XC16 in XC32) je zastonj in jaz še nisem imel problemov z njim, je pa res, da tudi večjih projektov še nisem delal v njem.


LP
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2013 9:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je kdo tukaj ki bi naredil ploscico za sestavo PicKit3. Elemente bom ze sam polotal z izdelavo ploscice pa se ravno ne bi ukvarjal ker mi to trenutno pomeni prevec izgubljenega casa.

Hvala in lep pozdrav!

_________________
Živleje ni potica, življeje je črn kruh. Bul ga šparaš bul je suh. Zato pa kr na mizo žjim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2013 9:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš opcijo da postaneš član društva elektronikov in preko društva daš izdelat TIV.
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewforum.php?f=47
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2013 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz pripetega linka mi ni jasno kako postanes clan, in kako potem narociti kos tiskanega vezja ki ga zelis. Nisem opazil da je ze kdo narocal PicKit3 oz. je nekako nemogoce videti to ce je kdo ze narocal!

hvala,lp

_________________
Živleje ni potica, življeje je črn kruh. Bul ga šparaš bul je suh. Zato pa kr na mizo žjim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1364
Aktiv.: 7.37
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2013 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za včlanitev:
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=18234
In še članarina:
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=33469

Glede tega ali je kdo že naročal TIV, ki ga iščeš pa ti ne morem ponagati. Če kje najdeš gerber datoteke to ne bo problem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Naslednja
Stran 12 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group