www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Naprava za varčevanje z elektriko

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vasakhan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jan 2008 22:35
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.32
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 1:03 am    Naslov sporočila: icon_question Naprava za varčevanje z elektriko Odgovori s citatom

Kaj to je res mogoče, ali je samo finta za nevedneže?

http://plugandsave.com/

_________________
“Ko je bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene.”
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 60.01
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 1:13 am    Naslov sporočila: icon_question Re: Naprava za varčevanje z elektriko Odgovori s citatom

Vasakhan je napisal/a:
Kaj to je res mogoče, ali je samo finta za nevedneže?

http://plugandsave.com/


Hmmmm... treba tale link poslat našim elektro distributerjem. Če dovolj prihranijo bodo elektriko pocenili. Laughing Laughing

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vasakhan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 26 Jan 2008 22:35
Prispevkov: 67
Aktiv.: 0.32
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 1:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja za 30% Very Happy

Kaj so to za ene naprave?
http://www.youtube.com/watch?v=YMZjWkbF9bQ&feature=related

_________________
“Ko je bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene.”
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
podboj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Maj 2005 11:48
Prispevkov: 1251
Aktiv.: 5.28
Kraj: Postojna, Sežana, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 1:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je power factor corrector.

To uporabljajo tovarne, saj se njim računa jalova energija, gospodinjstva pa v sloveniji od take naprave ne bi imele koristi. Gre pač za to, da se induktivno breme (motor) kompenzira s primerno velikim vzporedno vezanim kondenzatorjem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Maj 2005 8:40
Prispevkov: 3111
Aktiv.: 13.12
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 7:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot pravi podboj, to je navaden kondenzator za kompenzacijo jalove energije. Ta sicer zmanjša tok iz omrežja (neonke s dušilko) vendar pa porabljena delovna energija ostane enaka, kot prej. Torej gre za nateg.
Neka firma v Mariboru je preko Bolhe oglaševala in prodajala podobno reč in po prijavi inšpekciji so jim to prepovedali.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 17.01
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 8:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče v ZDa plačujejo tudi jalovo energijo? Potem bi tole mogoče celo imelo smisel.
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 11.42
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 04, 2008 9:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale naprava na torej zgladi kosmato elektriko, ki pride iz stene. v nasprotnem primeru taka elektrika žgečka žice, ki se zaradi tega grejejo in puščajo Laughing

Citiram:

Here's How Our PowerSaver Works With Your Electricity


Electricity isn't stable.

After it passes through your meter, it fluctuates. Rather than flowing at a steady pace, there are often "spikes" or surges of power. More power than your electronic devices can use.

This causes three problems:

1. Spikes make your wires hot. The heat leaks power out of your circuit. And long-term, over heated wires can damage your electric system and your electronics.

2. Spikes can directly damage and more quickly wear out your appliances. (Surge Protectors generally protect your equipment from spikes, tho not from heat.)

3. Because the power has passed through your meter - you'll be paying for it. And because your electronic devices can't use it - you won't get any benefit. Money lost to the electric company.

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2564
Aktiv.: 12.39
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 2:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

nisem ravno vešč močnostne elektronike(to je lahko čisto mimo) vendar se mi zdi, da bi se ravno za domačo rabo dalo to izkoristiti (tovarne plačujejo obe elektriki, jalovo in realno), doma pa samo realno energijo.
Če bi imel prilagodljivo napravo ki bi uspela narediti čim večji fazni zamik za ~70° (mogoče celo več), bi jalova energija(tista ki je ne plačuješ) se lahko uporabljala kot realna (in obratno)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 788
Aktiv.: 3.32
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 2:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jalova energija je tista, ki se pretaka med generatorjem in porabnikom izmenoma v eno in drugo smer v času ene periode izmenične napetosti (niha). Povzročajo jo porabniki, ki imajo poleg ohmskega tudi kapacitivni ali induktivni značaj. Jalova se imenuje zato, ker se v porabniku ne izrabi za opravljanje koristnega dela temveč vrne generatorju. Je pa še kako realna, saj povzroča dodatne termične izgube ter dodatno obremenjuje prenosni vod. Električne energije ne moreš spraviti do domačega porabnika skozi števec kot "jalovo" in jo doma porabiti kot delovno, da bi s tem preslepil števec, ki ti meri samo porabljeno delovno energijo.

LP, Sandi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 499 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group