www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kdo je ubil električni avtomobil?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.31
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 10:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Electro je napisal/a:
Very Happy Mene osebno ne bi motilo voziti avta v bundi.


Mene osebno je groza srečati takega voznika, ker se niti do menjalnika ne more stegniti, kaj šele pogledati v ogledalo....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14550
Aktiv.: 65.62
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Electro je napisal/a:

... PS: Pripravljen sem se odpovedati veliko udobja za voljo ekologije, samooskrbe ter rušenja obstoječega sistema družbe.


Spet nekdo, ki gleda kot "furovski" konj. (ne vidi levo ter desno). Elektrika pa raste na drevesih? Samo prosim ne mi omenjat sončnih ter veternih elektrarn... Prvo ne proizvede nič, celo delež energije v samo proizvodnjo je večji kot se iz njih dobi. Če gledaš kot ekolog pa je proizvodnja tega vse prej kot čista. Veterne elektrarne bi sicer lahko malo razbremenile omrežje. Proizvodnja ene take je tam okrog 1MW. Ja kakih 1000 bi jih bilo potrebno za en Šoštanj pod pogoji, da stalno obratujejo 100%.
Ja, ostane nam "zelena" energija v glavnem pridobljena iz termoelektrarne ter jederske elektrarne.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.03
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno si misli hidroelektrarne!??
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14550
Aktiv.: 65.62
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 3:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hudamravljica je napisal/a:
Verjetno si misli hidroelektrarne!??


Tudi proizodnja HE ni ne vem kaj. Statistika dravskih elektrarn. Dravograd recimo je komajda dovolj za pogon ene malenkost večje firme.

Še nekaj statistike. Po moje ni najbolj sveža. Zdi se mi, da Šoštanj ter Krško proizvedeta več kot je tam navedeno?

TES proizvede 779 MW oz 33% električne energije v Sloveniji

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.13
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 3:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hi

Kaj nam sploh še ostane v prihodnosti, jedrske elektrarne.
Ali bomo pa morali enkrat ugotovit, da današnji človek za svoje potrebe porabi preveč energije. Eden se vozi iz Kranja v Ljubljano vsakodnevno v službo, drug iz Ljubljane v Kranj. In poti sta si nasprotnega predznaka, torej se izničita.

V sloveniji bi morala država dat več posluha tistim, ki so pripravljeni financirat v male hidro elektrarne, veterne elektrarne, bio plinske elektrarne...
Samo poglejmo, kako velik rečni potencjal imamo, vendar slabo izkoriščen za pridobivanje energije.
Kdor je pa to že poskusil, pa dobro ve, da naleti na neumna birokratska pravila.

Torej, imeli bomo termoelektrarne, ki bodo poganjale ekološke električne avtomobile, halooooo

Folk pa vse to pele, kao tehnološki napredek.

Juhej u nove čase.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Electro
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Jul 2010 13:15
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.44
Kraj: Okolica Maribora

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 5:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ponavljam!

Pripravljen sem se odpovedati skoraj vsemu udobju samo, da bom lahko zabijal kline v krsto naftni industriji, za začetek vsaj. Ker nekaj klinov bom še rabil za bančno industrijo ter zlati kapitalizem.

@Silvo: Če furovski konji tako gledajo na svet potem upam da jih/nas bo več.

@mucek4: Lol saj električni avteki nimajo menjalnikov.

_________________
Realnost je zgolj bitka argumentov med opazovanim ter opazovalcem.
(Made by Me)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.90

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo dvomim da si se pripravljen odpovedati 'vsemu udobju'


1. Ne avta, ne busa ne mopeda ne smeš uporabljati
2. Pozimi boš imel kako stopinjo nad ničlo v stanovanju (prehlad zagarantiran)
3. Elektrike verjetno ne boš uporabljal
4. Tuširal se boš s hladno vodo


Si še za ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75662.13

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tiger
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Feb 2004 0:22
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.13
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hi

Predvidevam, da je Electro še mladenič in še ni okusil adrenalina bencinskih hlapov.
Ko bo zmankal nafte, se bomo vozil na bioplin in malo več fižola jedli Smile.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14550
Aktiv.: 65.62
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 10:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Electro je napisal/a:
Very Happy Mene osebno ne bi motilo voziti avta v bundi. Sam, da bom zabijal klin mogotcem z naftnega lobija Very Happy.

No poleti pa itak vsi radi nagi okrog hodimo.

PS: Pripravljen sem se odpovedati veliko udobja za voljo ekologije, samooskrbe ter rušenja obstoječega sistema družbe.


Še enkrat bom citiral tole. Se zavedaš instalacijska moč je potrebna za polnjenje električnega vozila. Imam občutek, da misliš, da ga boš lahko napolnil z donglom telefonskega aparata. :bonk: Odgovori mi še od kot boš dobil zeleno električno energijo?
Naftnim lobijem je figo mar za avtomobilsko industrijo. Delež goriv, ki ga pokurijo osebna vozila je sila majhen glede na vse ostalo. Od industrije, kotlarn, tankerjev, avionov, tovornjakov... Našteto pa ne bo nikoli na električni pogon.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14550
Aktiv.: 65.62
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pyr0Beast je napisal/a:
Zelo dvomim da si se pripravljen odpovedati 'vsemu udobju'


1. Ne avta, ne busa ne mopeda ne smeš uporabljati
2. Pozimi boš imel kako stopinjo nad ničlo v stanovanju (prehlad zagarantiran)
3. Elektrike verjetno ne boš uporabljal
4. Tuširal se boš s hladno vodo


Si še za ?


Seveda hodil bo tudi nag. ... Mislim, da vsak osnovnošolec ve, da nafta ni le pogonsko gorivo ampak se iz nje izdeluje preko tisoč izdelkov, ki so v vsakodnevni rabi. Če si slučajno šprical tisto uro potem ti priporočam tole branje ker je nakaj takih izdelkov navedenih.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlabo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 21:38
Prispevkov: 283
Aktiv.: 1.44
Kraj: Domžale-Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avto samo na elektriko je še vsaj za 30 let brezveze razmišljat.

Je (pre)hud preskok z klasičnega motorja na popolnoma električno vozilo.

Bolj so zanimivi hibridi.
http://www.designlinecorporation.com/-Proizvajalec hibridnih avtobusov. V zadku avtobusa [slovenščina je zame španska vas] Capstone-ova mikroturbina, katera proizvaja elektriko in tako poganja kolesa. Mikroturbine so veliko čistejše kot klasični motor z notranjim izgorevanjem. Naj povem da ima sedaj Capstone tudi zastopnika v SLO, zanimanja za kogeneracije z mikroturbinami pa je čedalje več.
Pa še en info: TVM (tovarna vozil Maribor) pripravlja projekt Hibridnega avtobusa z mikroturbino...

Pa še en zanimiv koncept:
0-100kph rabi 3,9sec Whistle
KLIK1
KLIK2

Drugače pa moram reči, da jaz bi se najraje do konca življenja vozil z avtomobilom ki ima klasični batni bencinski motor. Ni ga lepšega kot vonj po zgorelem bencinu, zažganih gumah in pa seveda hromenje motorja Very Happy Sem pač tip človeka ki se mu ob takih stvareh naježijo dlake, srce začne hitro biti, telo pa se začne polniti z enormnimi količinami adrenalina Mr. Green Zato tudi obožujem vse kar je povezano z avtomobili, motorji in vsem kar deluje na bencin...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.90

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 24, 2010 10:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
0-100kph rabi 3,9sec Whistle

Ponovi vajo
5.4
7.4
10.4 Smile

Te podatki so verjetno dobri samo da se 'izstreliš' na štartu in konec Smile

[img]
Drugače pa moram reči, da jaz bi se najraje do konca življenja vozil z avtomobilom ki ima klasični batni bencinski motor. Ni ga lepšega kot vonj po zgorelem bencinu, zažganih gumah in pa seveda hromenje motorja Very Happy Sem pač tip človeka ki se mu ob takih stvareh naježijo dlake, srce začne hitro biti, telo pa se začne polniti z enormnimi količinami adrenalina Mr. Green Zato tudi obožujem vse kar je povezano z avtomobili, motorji in vsem kar deluje na bencin...[/img]
No, meni je pa bolj všeč da slišiš veter, kako se gume gnetejo po asvaltu, vibracij in smradu pa v avtu nobenih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4577
Aktiv.: 20.64
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 25, 2010 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zlabo je napisal/a:
Drugače pa moram reči, da jaz bi se najraje do konca življenja vozil z avtomobilom ki ima klasični batni bencinski motor. Ni ga lepšega kot vonj po zgorelem bencinu, zažganih gumah in pa seveda hromenje motorja Very Happy Sem pač tip človeka ki se mu ob takih stvareh naježijo dlake, srce začne hitro biti, telo pa se začne polniti z enormnimi količinami adrenalina Mr. Green Zato tudi obožujem vse kar je povezano z avtomobili, motorji in vsem kar deluje na bencin...

Imel sem se priliko vozit z elektro avtom. Lahko ti iz prve roke zagotovim, da ima elektro avto dosti hujše pospeške od bencinskih. Vonj po bencinu mi pa ne diši najbolj. Raje imam kot Pyr0Beast vonj po poletju, tišino in veter v laseh

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zlabo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Jan 2008 21:38
Prispevkov: 283
Aktiv.: 1.44
Kraj: Domžale-Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 25, 2010 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Ponovi vajo
5.4
7.4
10.4 Smile


Nevem sicer kaj si točno mislil s tem povedati?

Citiram:
Imel sem se priliko vozit z elektro avtom. Lahko ti iz prve roke zagotovim, da ima elektro avto dosti hujše pospeške od bencinskih. Vonj po bencinu mi pa ne diši najbolj. Raje imam kot Pyr0Beast vonj po poletju, tišino in veter v laseh


No, 100 ljudi 100 čudi, kaj pa bi bilo če bi bili vsi enaki Mr. Green se pa zavedam da sem en čuden tip Twisted Evil

Me pa res zanima če bi z električnim pogonom stvari tudi izgledale takole...

KLIK
KLIK
Legendarni časi

....mislim da ne Shame on you
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Naslednja
Stran 13 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group