www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Vrtna kosilnica veselo kresne - potem pa tema

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jozekuch
Član
Član



Pridružen-a: Ned 06 Apr 2008 15:47
Prispevkov: 161
Aktiv.: 0.83
Kraj: Brezova reber

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 25, 2019 11:12 pm    Naslov sporočila:  Vrtna kosilnica veselo kresne - potem pa tema Odgovori s citatom

Spoštovani,
Vrtna kosilnica. Ni samohodna. Komande ima sledeče:
Rdeča ročka: dela ne dela
Črna ročka: zaug, zajec, želva
Nima gumba/gumice za pumpanje goriva pred zagonom.
Nekaj let ni bila v uporabi.
- Splaknil sem tank
- Dvakrat zamenjal olje
- Zamenjal svečko
- očistil cinšpulo
- Nalil Benzin 100
- Špricnil na bate kapljico WD-ja.
Pri prvem potegu je veselo zalaufala.
Tako sem kosil skupaj kako uro in pol. Mašina se je malenkost »zaletavala«, a mislil sem, da tako pač mora biti.
Potem je »ugasnila«.
Ko potegnem pri zaugu in svečki. Takoj veselo zalaufa. Pri zaugu kake 5 sekund, pri želvi 3 sekundi, pri zajcu nič.
Preveril sem svečko, stik na svečki, cinšpulo, sito na tanku, spodnja vijaka na fergazarju, vzmeti, stikalo za vklop/izklop., podtlak na tanku.
Nič ne pomaga veselo zalaufa pri prvem potegu in crkne.

Motor ni Briggs. A nalepke nima, Kosilnica je Italijanska.

Kaj bi še lahko bilo?
Bi lahko bilo krivo gorivo
100 namesto 95.?

Kaj (še)?

Hvala in dob'r dan, Jože
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.03
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 26, 2019 7:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na napisano bi preveril naslednje:
Dovod goriva iz rezervoarja v uplinjač. Lahko je kakšna cevka napokana in vleče poleg goriva še zrak.
Preglej še uplinjač. Smeti v njem znajo povzročati takšne probleme.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1323
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 26, 2019 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A misliš da na 100 oktanski bencin dela kaj bolje? kje vidiš prednost? ali meniš da ima kosilnica tako visoko kompresijo, da rabiš visokooktanski bencin? Povsem dober je 95 oktanski, dela normalno tudi na 91, če ga sploh še kje dobiš, no, ali pa star bencin... ja, segret motor lahko potem pri obremenitvi tudi malce klenka. Kosilnica požre tudi mešanico nafte in bencina, seveda ne sme biti preveč nafte... sem nekaj sezon kuril to, dobil pri kolegu mehaniku, eni se na črpalki zmotijo in nalijejo bencin v dizla.

Torej, tvoj problem je po vsej verjetnosti v vplinjaču, nekje je ena smetka, ki ovira pretok bencina. To je precej tipičen simptom, najprej zalavfa, potem mu zmanjka in ugasne.

Moja kosilnica je lansko leto normalno delovala, čez zimo je bila v baraki, kot vsako zimo... letos spomladi noče zalavfat, no, mislil sem, da je napaka v gumbu za bencin, da ta črpalkica ne dela. OK, odstranim filter, kapnem nekaj kaplic bencina v zračni kanal, potegnem, motor se zažene in deluje...

No, sedaj pa gre, ta dodatni bencin je potreben samo na začetku, to je funkcija ki ji pravimo čok, zaug oziroma angleško choke, zapora zraka, da je mešanica bolj bogata z bencinom, potrebno za zagon, MTD motorji imajo to rešeni z regulatorjem, brigs in podobne pa gumb.

Veselja je bilo kmalu konec, nisem kosil 15 minut, konec... sledi čiščenje vplinjača, nič, pustim pri miru, nisem imel časa tisti dan. Naslednjega čiščenja sem se lotil temeljito, odstranim vplinjač, operem z bencinom na zunaj ves šmir, potem sledi razstavljanje narazen... operem vse dele, spiham, z bakreno žičko preštikam vse luknjice, spiham, še enkrat operem z bencinom, spiham, ... sestavim nazaj, montiram nesrečni frgazar na motor, napumpam bencin, potegnem... dela in to zelo dobro. Sledi preizkus, trava je bila že tako visoka, da sem moral kositi s povišanim podvozjem...

Za popravilo je fajn če imaš tudi novo svečko, ki jo itak moraš imeti za rezervo. Vžigalno tuljavo lahko sprobaš, če je iskra videti močna, je najbrž v redu, če je videti tanka, je lahko problem, ni pa nujno. Pri kosilnicah ni neke posebne znanosti, zelo pogosto gre za težave v vplinjaču. Pumpica za bencin, če jo ima, je lahko razpokana in ne dela več, če nimamo pri roki nove, pomaga brizga z bencinom, špricneš v zračni kanal in štart, nekateri si pomagajo s štart sprayem in podobno.

Če je težava z bencinom, ga je premalo zaradi zamašenih poti, lahko vzameš plinski gorilnik na kartušo, če ga imaš in plin vpihuješ (brez plamena seveda) v zračni kanal, tudi na to kosilnica vžge in deluje, ko umakneš plin in če ugasne, potem je težava z bencinom.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jozekuch
Član
Član



Pridružen-a: Ned 06 Apr 2008 15:47
Prispevkov: 161
Aktiv.: 0.83
Kraj: Brezova reber

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 26, 2019 11:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

100: mi je rekel strokovnjak, ki – po moji izkušnji – veliko ve. »Stotka daje moč.« No ni važno.

V bistvu hvala lepa!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 26, 2019 11:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa moti ta strokovnjak, odgovor si dobil, že zelo izčrpen, in če si z njim ne moreš pomagat, ti naj ta strokovnjak pomaga.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 26, 2019 12:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj je vseeno, kaj tanka. Če meni, da mu bo 100 oktanski bolje delal, naj pa to tanka. Veliko je v glavi in potem tudi "da več od sebe".
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom
Član
Član



Pridružen-a: Sob 11 Nov 2017 0:42
Prispevkov: 270
Aktiv.: 3.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 26, 2019 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bencin po nepotrebnem 100 oktanski za koso. Ponavadi je počena cev ki povezuje auspuh in fergazer, pa ne vleče bencina, odpri in povij s trakom ali kupi novo. Poglej, če je pokrov tanka prehoden, da ga ne matra vakum.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 26, 2019 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preveri če ti stikalo dela 100% . (poizkusi z navadnim stikalom)

PS: Ravno sem pri mojem motokultivatorju pogruntal da mi je krepko odžiral iskro in zmanjševall moč. Konstrukcija mojega je bila neznosno zanič
Takim stikalom kmetijci pravijo ''potezno stikalo'' ali ''stop stikalo''

https://roko.si/prodajni_program/rezervni_deli/elektrika/stikala/stikala_stop/


splača se ti pogledat katero kosilnico imaš in kupiti servisni kit za uplinjač in svečko

https://www.opara.si/10-nadomestni-deli
https://www.rotar.si/sl/Liste-rezervnih-delov/

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jozekuch
Član
Član



Pridružen-a: Ned 06 Apr 2008 15:47
Prispevkov: 161
Aktiv.: 0.83
Kraj: Brezova reber

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 27, 2019 12:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem vedel, da lahko mašina s takim gnezdom v uplinjaču sploh kaj da od sebe.
Sedaj veselo "[slovenščina je zame španska vas]". Hvala lepa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RobiStrom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Mar 2015 22:00
Prispevkov: 209
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 27, 2019 10:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Skoraj 100% je težava v uplinjaču. Če se vmes kar zaganja - obrati nihajo, je verjetno potrebno zamenjati membrano v uplinjaču. Seveda odvisno od tipa uplinjača....
_________________
LP Robi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
backbiter17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2008 15:02
Prispevkov: 64
Aktiv.: 0.33
Kraj: LJ in okolica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 28, 2019 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bencin je nov?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group