www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Primerjava robotskih sesalcev uporabniška izkušnja.
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.28
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 12, 2009 10:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok je napisal/a:
Zato lastnikom teh napravic vnaprej priporočam, da začnejo akumulatorčke iskat že sedaj ... in to ne po SLO ali EU trgovinah Cool

Kdor ne išče, tudi ne najde. Večina baterijskih starejših vijačnikov in vrtalnih strojev deluje na sub-c akumulatorčke. Dobiti se jih da v večini resnih trgovin z elektronskim materialom, modelarskih trgovinah in celo army-shopih (airsoft replike). V SLO katalogu jih ima tudi C****d. Kompletno "original" baterijo pa na ebay-u in pooblaščenem servisu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75321.10

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 1:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2010 2:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
Med prostori imamo pragove, ki so precej visoki (cca. 5cm). Ali tile gizmoti znajo premagati take stopnice?


Mislim, da odgovor leži v prejšnjih postih. Roomba ne zna priti iz kopalnice, ki je 27mm niže, Cleanmate pa tja sploh ne gre, ker je višinska razlika prevelika Smile

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.28
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2010 7:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, verjetno bi bilo prav, da napišem kako se držita oba robotka:

Cleanmate je v uporabi vsaj pol manj, kot Roomba.
Odpovedala je osvetljitev LCD prikazovalnika.
Baterija je opazno opešala.
Na "vzmetenju" pogonskih koles, ki se občasno zatiha, so očitni znaki obrabe.
Iz pogonskega mehanizma prihajajo čudni zvoki (škrtanje), ki so verjetno posledica poškodovanih zobnikov. Ko bo dokončno odpovedal, ga bom zamenjal z Roombo.
Glavna krtača kaže precej očitne znake obrabe.

Roomba ima že novo baterijo (iz e-bay-a).
Robot je večkrat naletel na velik kolut sukanca, zato je odpovedal motor za glavno krtačo (dobil novega na e-bay-u).
Po lastni nerodnosti sem odlomil del filtra za prah (spet e-bay).
Če upoštevam, da guma na glavni krtači kaže znake srečanja z ovirami, ki jim ni bila kos, je krtača v relativno dobrem stanju.
Robot je pridelal nekaj prask, vendar razen baterije ni nič drugega odpovedalo brez vsaj posredne krivde uporabnika.


@MarE69:
5cm je preveč. Roomba (500 serija) brez problema premaga cca 2cm višinsko razliko. Ravno prav širok cca 2cm visok prag je že malo vprašljiv. Občasno se robotek obrne tako, da je po eno kolo na vsaki strani praga (ob priliki bom pomeril problematični prag).

[edit]
Robot je res večkrat naletel na kolut sukanca, vendar sem kasneje ugotovil, da se je motor ustavil zaradi vlaken, ki so prišla pod krtačke. Po čiščenju motor deluje.
[/edit]


Nazadnje urejal/a int47 Ned Mar 27, 2011 12:09 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.28
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2011 12:02 am    Naslov sporočila:  Roomba 500, motor glavne krtače Odgovori s citatom

Na roombi se je ponovno prenehal vrteti motor glavne krtače. Ko sem si motorček ogledal od blizu, sem opazil, da so pod krtačko delci prahu/vlakna. S pinceto sem izvlekel kosem prahu. Nato sem motorček spihal s kompresorjem. Med pihanjem sem os rotorja vrtel levo/desno. Po čiščenju motorček deluje normalno.

Po tem dogodku sem pogledal še moj stari motorček (omenjen v zgornjem postu) in ugotovil, da ima isto napako. Po čiščenju je tudi ta začel delovati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.08
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2011 7:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če so napravili Rombo pa so še verjetno pozabili še noge.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.07
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2011 9:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi jo z veseljem uporabljamo več kot dve leti. Zahteva le redno čiščenje smeti in krtač. Preskakovat ne zna. Da ne obtiči na kakih stopnicah uporabljamo priložene svetilnike.
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
18zimoni
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 27 Mar 2011 12:46
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: portorož

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2011 1:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam sem postal lastnik robotskega sesalnika Rolando za ceno 130 eur. Prvi vtisi so deljeni.Delo opravi zadovoljivo če je prostor brez veliko ovir,medem ko v prostorih kjer je ovir veliko se rad zatakne pod kakšen radiator ali kaj podobnega. V tem primeru lahko uporabiš priložen daljinec in ga z njim usmerjaš po želji. Prostor z dosti preprekami tudi slabše očisti saj zaradi stalnega odbijanja ne more izvajat programiranih ciklov čiščenja. Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2011 10:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Eurosp*** imajo sedaj akcijo za robotskega cistilca Rolando. 130€. Glede na to, da imamo v garsonjeri ogromno (preveč) ovir verjetno ne bo to, to.
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svicar
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Nov 2009 12:22
Prispevkov: 66
Aktiv.: 0.38
Kraj: Okolica Sežane

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2011 8:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kaj je še kdo tukaj, ki je kupil rolando.ta iz eurospina?? Zanima me, kako se ta najbolj poceni robotek obnaša...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 01, 2011 9:37 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolikor sem uspel razbrati iz vseh teh postov je zaključek malo denarja, malo muzike. Torej bi bil previden pri nakupu tako poceni robotkov. Lahko da zdaj dela v redu, vprašanje je kaj bo čez pol leta, leto...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SamoR
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Jan 2010 3:58
Prispevkov: 393
Aktiv.: 2.27
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 02, 2011 12:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A je kdo od vas izmeril - pomeril- premeril koliko ta čuda smetijo po RF? Koliko motenj povzročajo in na katerih frekvencah?
_________________
ISF

Boljše je sovražnik dobrega!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ohm
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 09 Apr 2011 10:37
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 10:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

int47 je napisal/a:
Oba sesalčka imata nekaj ventilatorju podobnega in zadeva ustvari dovolj podtlaka, da precej uspešno pobirata prah.

Če veš za kakšno putzfrau, ki je pripravljena za 55€ pol leta vsak dan pomesti in posesati stanovanje, se priporočam. 50€ sem odštel za prvi robotski sesalnik (Roomba 1. generacije v okvari) in 5€ za rezervno stransko ščetko, če ne štejem enega recikliranega BD138 in dobre ure dela (zadeva ima za moj okus malo preveč vijakov še posebaj, če se razdiranja lotiš z napačne strani).

Roomba na sliki je bil sicer malce dražji, vseeno pa nisem padel na glavo, da bi zanj dal 600€, kolikor je takrat zanj hotel uradni uvoznik. Ker pooblaščeni serviserji nočejo slišati za Evropsko garancijo in so cene izvengarancijskih popravil konkretno zasoljene, se da dobiti robotke z banalnimi napakami po precej razumni ceni.

CleanMate je bil kupljen v trgovini in ima edini garancijo, pa še to samo zato, ker je bilo treba zapraviti darilni bon in me je zanimalo, kakšna je razlika med njim in Roombo.


Ravno sem pred nakupom enega izmed omenjenih sesalnikov in oklevam med obvema, imas mogoce kaksnen nasvet katerega ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.09
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

roomba se pri nas kaka dva meseca sprehaja po hiši. Zadeva je dobra če ne odlična. POtrebno je čistiti predalček, v kolikor ima kdo doma dolge lase, pa je potrebno kontrolirati še krtačo. Imamo model, ki nima timerja kdaj začne sesat, se pravi ka vklopiš z tipko, pa začne, in ko konča gre na postajo, ali pa se oglasi, in pove da je potrebno očistiti predalček ali pa ga dati polnit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.28
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 4:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Ravno sem pred nakupom enega izmed omenjenih sesalnikov in oklevam med obvema, imas mogoce kaksnen nasvet katerega ?

Cleanmate ni več v redni uporabi. Zamenjal sem ga z Roombo 560 (kupljen v ZDA preko Ebay-a).

Splača se ti pogledat, če sta predalček za smeti in filter aerovac varianta.
V tem primeru smeti in prah samo streseš ven. Posode za prah ni potrebno odpirati, zato je manjša možnost, da se kaj polomi med čiščenjem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group