www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Grundig DVD, napajalnik pumpa

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mhd
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2003 20:51
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.57
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2004 1:29 pm    Naslov sporočila:  Grundig DVD, napajalnik pumpa Odgovori s citatom

Gre za dobri dve leti star DVD player, ki ni bil priključen ene pol leta. Sadaj pri vklopu samo blinka z lučko standby. Ker sem v življenju popravil kak ducat switcherjev sem se lotil tudi tega. Ta je najbolj enostaven kar sem jih videl a se mi vseeno ne pusti popraviti. Zato sem šel na internet in našel, da gre očitno za serijsko težavo vseh Grundigovih naprav s takimi napajalniki. Vendar vse opisane rešitve, kar sem jih našel pri meni ne primejo. Menda so na servisih v nemčiji napajalnike kar menjavali za drug model in ne popravljali. Smrdi na konstrukcijsko težavo. Če ima kdo konkretno rešitev ali pozna kakega serviserja, ki to pozna, prosim da mi javi.

Napajalnik je naredil Samsung za Grundig. Ima 6 izhodov (3,3V, 5V, 12V, 16V, 21V in 30V). Zamenjal sem skoraj vse ključne kondenzatorje in premeril ohmsko vse elemente v vezju, nekatere tudi odlotal. Edini napredek je bil, ko sem odklopil upor povratne veze z 3,3V veje in pustil samo tistega s 5V veje ter navil trimer do kraja. Potem se je napajalnik ustalil in ni več pumpal. Toda vse napetosti so bile previsoke za 30%!. V povratni vezi so štirje upori, dioda, elko 1mikro, KA431 (programabilni shunt regulator na 3 nogice), trimer in optosklopnik. Nisem uspel pogruntati, kako s pomočjo te povratne zveze deluje nastavljanje nivoja napetosti.

Od aktivnih elementov nisem menjal nič, ker rezerve nimam Sad. Nisem menjal tudi kupa kondenzatorjev v stranskih vejah, ker po moje nimajo vpliva. Nisem menjal tudi glavnega 400V 82mikro kondenzatorja. Na njem je lepih 300V.

Kake ideje? Če ne vse skupaj zabrišem v kanto in grem v špar po divx playerja za 15 tisoč. Najbolj bi mi pomagale izkušnje Grundigovih serviserjev, ker gre očitno za tipično napako celotne serije produktov.

lpm


Nazadnje urejal/a mhd Ned Nov 21, 2004 2:48 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2323
Aktiv.: 10.41
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2004 1:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A lahko še poveš oznako oziroma model playerja. Pa okvirno letnico izdelave (2002?)

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mhd
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2003 20:51
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.57
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2004 2:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Grundig Xenaro GDP 5100, letnik 2002 (slab letnik). Kot sem napisal imajo baje iste težave vsi Grundigovi DVDji in satelitski sprejemniki iz tega časa. Napajalniki so univerzalni. Oznaka napajalnika: PSSH370603A

lpm
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2323
Aktiv.: 10.41
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2004 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V mapo Razni načrti elektronskih naprav / DVD / Grundig na Filemanagerju sem pripel dokumentacijo za player model GDP3100/3105 ki ima vgrajen enak tip napajalnika kot tvoj tip, oziroma model PSSH370603B, ki pa mislim da je dokaj enak - verzija B je lahko le izboljšana izvedba predhodne A verzije.
Če pogledaš še drug dokument v zgornji mapi boš videl na strani 12 spisek rezervnih delov za model GDP5100 v katerem je kot napajalni modul napisan tip PSSH370603B.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mhd
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2003 20:51
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.57
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2004 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Peter, najlepša hvala!
Tisto drugo dokumentacijo sem sicer že imel, tale del, ki vsebuje tudi napajalnik pa mi pride zelo prav. Tudi zato, da lahko vsi pogledajo o čem se pogovarjamo in mi lažje pomagajo (stran 30). Malo sem preveril in lahko potrdim, da je načrt pravi in sicer enostavnejša verzija brez low-power standby dela.
Žal ta teden nimam dosti časa, tako da bom moral zadevo popravljati v glavi in potem konec tedna preizkusim vse v tem času rojene ideje Wink , tudi eventuelne predloge s tega foruma. Še vedno pa mislim, da mi najbolj lahko pomaga nekdo, ki je že popravljal kup teh napajalnikov, ker sem prepričan, da gre za serijsko težavo. Preveril bom tudi po telefonu koliko so kaj kooperativni na pooblaščenem servisu, mogoče me pa pozitivno presenetijo in mi dajo kako uporabno informacijo. V nemčiji je nek tip omenil, da so v konkretnem primeru napajalnike nekaterim zamenjevali tudi po preteku garancije zastonj.

lpm
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mhd
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2003 20:51
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.57
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2004 11:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva popravljena Rolling Eyes
Zamenjal sem praktično vse pomembne elemente, a po nepotrebnem. Očitno gre za konstrukcijsko napako, kot sem že domneval. Nekaj ur dodatnega dela sem si nakopal sam, ker nisem čisto vse izhode primerno obremenil, ko sem imel napajalnik na mizi. Napajalnik je zelo na meji stabilnosti. Ko sem dodal v 5V vejo upor 270ohm in nekoliko navil trimer se je zadeva stabilizirala. Player v standby premalo bremeni to vejo in posredno vpliva na 3,3V vejo. Ta upor pa je celo predviden v drugi inačici. Sedaj je sicer namesto 3.3V 3,4V, ostale napetosti pa so kar točne. Če bo še kdaj škripnil bom moral naštudirati tisti povratni del okoli ka431 stabilizatorja in spremeniti delilnik napetosti. Hvala Petru za načrt.

lpm
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 83 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group