www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

napeljava APN 4
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.37
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izdelujem obratomer iz ledic za "štirko" z lm3914 in enim f/U pretvornikom. Ali lahko kot signal vzamem izmenično napetost (negativni polval bi odrezal z diodo). Napetost je 6V. Frekvenca AC bi morala biti enaka kot obrati motorja?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
madjazz
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 08 Dec 2008 20:35
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04
Kraj: Ravne na Koroškem

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 6:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj tukaj nihče nič ne bere?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
madjazz
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 08 Dec 2008 20:35
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.04
Kraj: Ravne na Koroškem

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vitez93 je napisal/a:
Izdelujem obratomer iz ledic za "štirko" z lm3914 in enim f/U pretvornikom. Ali lahko kot signal vzamem izmenično napetost (negativni polval bi odrezal z diodo). Napetost je 6V. Frekvenca AC bi morala biti enaka kot obrati motorja?


mislim, da bo bolje, če bi dobil frekvenco dol iz platine. En moj kolega je pred leti naredil nekaj podobnega in sicer za avto. Ali le še ma načrt nekje? Moram ga vprašati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.91
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@vitez93

Napetost ni kaj prida stabilna, je vse med 0 in 30V, 6V mopedi nimajo regulatorja napetosti. To moraš upoštevati, enako kot vibracije, saj v nasprotnem vezje ne bo dolgo živelo.

Lahko pa za obratomer vzameš signal s platin ali pa kar "6V" napetost za luči, frekvenca je vezana na vrtljaje mašine in ima v tem primeru obratomer za priklop samo 2 žici.

Ta rešitev je uporabljena na ATX in BT mopedu tako, da jo uporabljajo tudi proizvajalci.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.91
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 8:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

madjazz je napisal/a:
No pozabil sem mene bi pa zanimala shema vžigalne tuljave 6V različica.


Imaš lepo narisano vezavo magnetnega vžigalnega sistema na shemi, ki jo je pripel uporabnik Sadida, Tor Maj 19, 2009 4:28 pm.

Čista klasika, konec koncev, drugače zadeve ni možno izvesti.

Edit, dodatek.

Če maš vžigalno tuljavo eno samo, sta vzbujevalna tuljava (4) in vžigalna tuljava (6) združeni v eno samo (ni zunanje vžigalne tuljave).

Vezava seveda ostane enaka. Masa je že spojena na ohišje in ima ta tuljava samo izvod za platine (kamor je vezano tudi stikalo za izklop) in VN priključek za vžigalno svečko.

Edit 2, ker se omenjena shema nahaja zunaj strežnika elektronik.si, sej jo pripel še sem, da ne bo lepega dne izhlapela v digitalna večna lovišča.



tomosauto3y1qm.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  65.75 KB
 Pogledana:  62 krat

tomosauto3y1qm.jpg




Nazadnje urejal/a Azrael Pet Jul 31, 2009 9:14 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.06

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Azrael je napisal/a:
Imaš lepo narisano vezavo magnetnega vžigalnega sistema na shemi, ki jo je pripel uporabnik Sadida, Tor Maj 19, 2009 4:28 pm.


Sele danes popoldne je spravil svojo aktivnost nad 1 ...

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vitez93
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Sep 2008 20:00
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 5.37
Kraj: Celje- Dobrna

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovore Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.91
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Sokrat:

Ne, sploh ne, ravno zato me čudi njegovo krčevito nabijanje postov.

Tudi brez članstva ali z aktivnostjo 0, bi tisto shemo dobil dol, nahaja se namreč na shrani. si in ne na strežniku elektronik.si.

Desni klik in shrani sliko kot..., pa je.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
woodstock
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 14 Jul 2010 15:07
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 14, 2010 3:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hvala za sheme.
_________________
ni problema ko je shema
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
role
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Jun 2009 8:19
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2011 10:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pozdravljeni,
bom kar tu nadaljeval,
dobil sem pri znancih še kar dobro ohranjen Tomos Avtomatic letnik 1975, že par let je bil nepremičnina, sem ga očistil vendar ne vžge.
V bistvu sploh ni iskre. Sumim da je problem v vžigalni tuljavi, tudi zunanji magnet (nevem če je točno, tisto ki se vrti okrog tuljav) je malo zvit verjetno ko so ga poskušali dol vzet (ga tudi jaz ne morem se je tako zapekel).Moped kot pravi starejši možakar je tam stal ker ni več hotel vžgat .
Mislil sem če bi komplet zamenjal, a se še dobi oz. kateri bi bili vstrezen nov del - komplet.

To je moj prvi moped pa bi ga rad porihtal (mogoče ga bom pol še obnovil) zato oprostite moji nevednosti.
lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
role
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Jun 2009 8:19
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2011 10:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa še nekaj, rad bi kakšno shemo pobral dol pa vidim, da moram imeti aktivnost 1 imam pa le 0,07 Koliko prispevkov moram poslat da pridem na 1?

Ker ne mislim tukaj smetiti po nepotrebnem.
lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.94
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2011 12:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nismo vedeževalci. In na daljavo je pri taki stvari težko kaj ugotoviti. Vžigov je pa tudi malo morje. Lahko so zanič tuljave, lahko so platine napačno nastavljene, v kolikor jih ima, lahko je zanič kabel, slaba masa... Magnet odstrani, lahko tudi z izvijačema, saj ga moraš tako ali tako zamenjati, če je zvit pa pazi, da ne boš pri tem uničil notranjosti. Potem pa malo poslikaj vse skupaj. Sicer pa najprej poskusi dobiti namenski snemalec magneta.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
role
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Jun 2009 8:19
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 28, 2011 12:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bom poskusil dobiti namenski snemalec magneta
izgleda pa nekak tako,


je sicer iz drugega kataloga ma je podobno

[/img]



Tomos Avtomatic vzig.doc
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Tomos Avtomatic vzig.doc
 Velikost datoteke:  67 KB
 Downloadano:  42 krat

Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
role
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Jun 2009 8:19
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.09

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 9:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

magnet sem odstranil, očistil vse skupaj in ponovno sestavil.
Iskra sedaj je, vendar po dolgem mučenju mi ga je uspelo zagnat in se peljat cca 2x200m po tem pa ga nikakor več ne morem zagnat.

Iskra je, gorivo tudi pride do cilindra, spreminjal sem tudi predvžig, vendar ni razlike, skratka sem v temi in ga nikakor ne morem usposobiti.
Kakšen predlog kaj naj še poskušam?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.91
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 07, 2011 1:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Možnosti sta 2:

1. Zanič semeringi mašine. Odvij svečko, nakapaj nekaj goriva v cilinder, privij svečko nazaj in poskusi moped pognati. Če bo uspelo - menjaj semeringe.

2.Zanič vžigalna tuljava.

To, da imaš iskro na odprti svečki, ne pomeni, da je vžigalna tuljava res v redu - če ima tuljava mednavojni stik postane iskra prešibka in v cilindru, kjer so razmere zelo drugačne kot na prostem, iskre ni.

V obeh primerih ti moped z muko uspe za kratek čas pripraviti do delovanja potem pa spet dolgo nič.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 71 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group