www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

3D modelirniki
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fluffy111
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 21:44
Prispevkov: 351
Aktiv.: 1.89
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 11, 2009 7:44 pm    Naslov sporočila:  3D modelirniki Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Spuščati sem se začel tudi malo v strojniške vode. Manjše stvari lahko tudi izrišem na roke ali pa v ciciCAD-u. Želel pa bi se priučiti tudi 3D modeliranja.

Kolikor sem raziskoval po forumu in po spletu, sem naletel na 3 modelirnike, ki se mi zdijo najbolj primerni. Ti so:
Solid Edge
Autocad
Catia

Zanima me, kakšno je vaše mnenje o programih? Katerega najbolj priporočate?

Lp, fluffy
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StricGeza
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2007 11:53
Prispevkov: 1047
Aktiv.: 5.06
Kraj: Gradišče pri Divači

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 11, 2009 8:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi ti priporočil SolidWorks, jaz sem presedlal iz ACAD-a(2D) na SW ob manjši pomoči prijatelja je nastal model stirlingovega motorja. Catio lahko kar črtaš ker je dokaj zahtevna za se jo naučit. SolidEdge je pa neka kopija SolidWorks-a
_________________
Človek,kateri ne dela napak,običajno ne dela nič!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
A.B.
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jan 2009 14:50
Prispevkov: 88
Aktiv.: 0.48

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 11, 2009 9:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en glas za SolidWorks.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 11, 2009 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Slovenijii je močno prisoten tudi Pro Engineer, ki ima visoko podporo tudi na strani orodjarjev. Opazil sem tudi Think3, ter Inventor.

Sam sem več let delal z ProEngineerjem, danes se pa malo matram s Solidworks-om. Sta pa oba programa dobra za delo. Meni je malo bližji Pro, pa še to verjetno predvsem zato, ker sem z njim delal precej časa.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 11, 2009 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Solidworks je "stranski produkt" ProEngineerja.
Pač nekaj softverašev od ProE je šlo na svoje in so naredili SW. Slednji je cenejši od ProE. Sta pa oba zelo dobra in najbolj razširjena pri nas.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
StricGeza
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2007 11:53
Prispevkov: 1047
Aktiv.: 5.06
Kraj: Gradišče pri Divači

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 11, 2009 10:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prijatelj je rekel da je ProE tudi dokaj težak za učenje, sam pa ga nisem še probal.
_________________
Človek,kateri ne dela napak,običajno ne dela nič!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
jabcek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 20:26
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.21
Kraj: Liboje

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 12:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlažji modelirnik je vsekakor SolidWorks, kar se mene tiče je tudi najlepši ter najbolj prijazen do uporabnika.

na 2. mesto bi uvrstil pro engineer-ja

kasneje pa Catio

te 3 sem sprobal in takšno je mnenje.

Sem pa strojnik Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
janiP
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2008 23:00
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.77
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 12:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Solid Edge je nekje v rangu Solid Worksa ali Autodeskovega inventorja. Vsi so dokaj enostavni za uporabo in dovolj zmogljivi, da narediš vse (razen če se spraviš delat kakšen avtomobil z vsemi detajli, potem je boljša Catia).

Zadnja verzija Solid Edga vsebuje t.i. 'sinhrono tehnologijo'. To je malo drugačen princip konstruiranja, kjer se ti ni potrebno ukvarjati z zgodovino modeliranja, ampak lahko spreminjaš kar obstoječe površine modela. Stvar je tudi uporabna, če uvažaš model iz kakšnega drugega formata.

Sicer bo pa vsak hvalil svoj program, oz. tistega s katerim dela.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75556.44

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 8:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jabcek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 20:26
Prispevkov: 40
Aktiv.: 0.21
Kraj: Liboje

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 8:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj te muči v solidcamu? Mogoče lahko kaj pomagam.

Na njihovi strani dobiš drugače veliko navodil, tako za 2.5 kot tudi 3d rezkanje.
Pravtako pa lahko po želji spreminjaš postprocesor, tako da bo ustrezal tojemu stroju, da bi našel takšnega ki paše tvojem iz prve bo zelo težko.

Lahko pa probaš še tudi edgecam, ki mislim da je še eden izmed lažjih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Vinkel
Član
Član



Pridružen-a: Čet 15 Maj 2008 16:55
Prispevkov: 237
Aktiv.: 1.23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 11:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
Solidworks je "stranski produkt" ProEngineerja.
Pač nekaj softverašev od ProE je šlo na svoje in so naredili SW. Slednji je cenejši od ProE. Sta pa oba zelo dobra in najbolj razširjena pri nas.



Aly tole pa sploh ne bo držalo...

tako Solidworks kot Catio je razvil francoski DASSAULT SYSTEMES.
Gre zgolj zato, da je interface SWja veliko bolj intuitiven in enostavnejši kot pri Catii.
Ima pa Catia (zaenkrat) še zmeraj nekatere prednosti in je zelo močna v površinah. Uporabljajo jo predvsem v autoindustriji.


Podobnega ranga kot je SW je tudi Inventor. Prednost teh dveh programov so izjemno bogate knjižnice z standardnimi strojnimi elementi in napredni moduli za preračune, simulacije, polautomatsko risanje itd...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinkel
Član
Član



Pridružen-a: Čet 15 Maj 2008 16:55
Prispevkov: 237
Aktiv.: 1.23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 11:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
Ali obstaja kakšen post procesor, ki bi mu dal npr. eno 3D geometrijo, pa bi zgeneriral G-kodo za "2,5-D" rezkanje s klasičnim 3-osnim home-made CNC rezkarjem?



HyperMill je precej enostaven program, vsaj kar zadeva 2,5 osnih in 3osnih operacij.
http://www.basic.si/index.php?menu=menu2&glavna=hmill
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75556.44

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 12:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 12:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še en glas za solidworks.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 12, 2009 1:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz osebno uporabljam think3 thinkdesign. Zelo lahko za naučit. Moti me le edino da ni preveč razširjen, predvsem po forumih se malo govori o njem.
Da se dobit tudi šolske licence od podjetja 3way Smile
Tega sicer nisem poskusil, na strani piše le da rabijo potrdilo o vpisu. Jaz imam kupljeno verzijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group