www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nokia 3310 - problem z osvetlitvijo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2323
Aktiv.: 10.41
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 9:03 pm    Naslov sporočila:  Nokia 3310 - problem z osvetlitvijo Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Pred seboj imam Nokio 3310, ki je doživela srečanje s pralnim strojem. Sad Telefon je bil po tem odprt in nekaj dni sušen na radiatorju. Ko sem ga sestavil so se takoj prižgale LED diode za osvetlitev zaslona in gorijo neglede na stanje telefona. Telefon drugače deluje, vendar pa ga LED diode izpraznijo v dobrem dnevu.
Na internetu sem našel Service manual, kjer je lepo napisano da v primerih ko pride do stika telefona z vodo potrebno preveriti upora R406 in R407 da nista v stiku - zadevo sem preveril in upor R406 ima vrednost 40R; R407 pa 10k.
Za napako naj bi bil kriv upor R406, za katerega na nekaterih forumih pravijo da se ga lahko kar odstrani.
Zanima me ali ima kdo vrednosti teh uporov. Sam sem našel le del sheme, na katerem pa izgledajo kot varistorji (shemo prilagam). Ali pa če ima kdo pred seboj vezje, da bi pomeril vrednosti.

LP, Peter



n3310_leds.jpg
 Opis:
Nokia3310 osvetlitev
 Velikost datoteke:  80.65 KB
 Pogledana:  39 krat

n3310_leds.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 9:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Peter pozdravljen,

Poglej na Filemanager . Pred časom sem pripel dokumentacijo za omenjen telefon. Točno kaj vsebuje se ne spomnim več. Confused Mogoče najdeš kaj uporabnega.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2323
Aktiv.: 10.41
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 9:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo,

Hvala za namig, ampak filemanager mi javi: PPG78: Datoteke so namenjene uporabnikom foruma!

A se da to urediti - kaj je sploh vzrok?

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6556
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PPG78 je napisal/a:
ampak filemanager mi javi: PPG78: Datoteke so namenjene uporabnikom foruma!


Tole je urejeno. Navedel si različen e-mail naslov.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2323
Aktiv.: 10.41
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 24, 2005 9:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, tole je pa ekspresno Applause .

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zabavna elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group