www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

windows 7
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.35
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 6:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Disk D vsekakor rabi pravice skupine Users, sicer se dogaja to, kar je opisano.
Dodaj skupino Users in ji dovoli vse pravice. Verjetno bo en lep čas mlelo, preden porihta vse datoteke.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Matej79
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 21:15
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.24
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 6:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aly in martinopresnik: HVALA!

Kako je do tega prišlo, mi pa niti malo ni jasno, saj nisem nikoli šaril po teh nastavitvah.

No, kakorkoli, problem rešen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 6:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti nisi po tem šaril, kaj pa, če je namestitvena datoteka SQL serverja to naredila?
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matej79
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 21:15
Prispevkov: 342
Aktiv.: 2.24
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 22, 2012 7:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bonajverjetneje kar to razlog, ja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Nov 2007 23:12
Prispevkov: 169
Aktiv.: 0.85
Kraj: Ljubljana - Kot pri Ribnici

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam HP 2545s Probook, žal sem sesul originalne windows7. Želel sem imeti na istem računalniku še Linux. Po razdelitvi diska na dve particiji sem ostal brez zagonskega dela Brick wall
Licenčni Winsi so mi tako šli v franže, naložil sem druge a koda ki je na računalniku NE prime. Zaenkrat delujejo v 30 dnevni različici. Problem je tudi , ker ni driverjev za wireles in Blutooth. Nikjer pa nimam podatka katera kartica je notri. Na HPjevi podpori so pa driverji za več različnih kartic. Nekaj sem vlekel dol in instaliral a zadeva še vedno ne dela. Kako lahko ugotovim dejansko strojno opremo, ki je v prenosniku? Ali lahko kako pridem nazaj do licenčnih winsov?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.82
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kolikor se jaz spomnim ima HP to urejeno tako, da če poskušaš namestiti napačen driver se zagonski program takoj zapre. Torej, brez škode potegneš dol VSE driverje in jih zaganjaš enega za drugim. Tisti, ki bo prijel (se namestil), je pravi.
Windowsi morajo biti namenski - prirejeni za HP in ne splošni. Sicer se jaz na tvojem mestu ne bi sekiral in bi čisto brez slabe vesti aktivacijo skrekal. Saj windowse imaš uradno, torej to ni kraja, dokler je (teoretično) verzija ista (npr. home premium, pro--karkoli si pač imel originalno).
Sicer bi ti na servisu gotovo to uredili, a mislim da ne brezplačno.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Edi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Nov 2007 23:12
Prispevkov: 169
Aktiv.: 0.85
Kraj: Ljubljana - Kot pri Ribnici

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem imel pobožno idejo, da bi mi na Microsoftu Slo dali namestitveni medij, magari proti plačilu medija. Bom Vprašal, saj logično bi mi bilo, nikol pa ne veš.
Če ne pa stara krek šola, sam krek antivirusni programi radi pobrišejo pol sem pa spet na začetku. Ravno en Troja32 je bil vzrok, da sem začel šarit po PCju, ga Esentials od Microsofta ni zaznal službeni PC je pa takoj, ko je dobil USB kluček naredil preplah.. pol se moraš pa zagovarjat kaj si delal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Nov 2007 23:12
Prispevkov: 169
Aktiv.: 0.85
Kraj: Ljubljana - Kot pri Ribnici

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravkar poklical Microsoft SI on po poslušanju tajnice dobil info, da ker sem imel prednaložen izdelek Microsofta se moram obrniti na proizvajalca PCja.
Poklical na HP SLovenija in prijazna deklica mi je rekla naj se obrnem na gospoda Marušiča, ki mi bo pomagal..
Sedaj samo še počakam na nov CDin ZMAGA.
Toliko v vednost, morda še komu prav pride.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.64

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 04, 2013 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naročanje brezplačnih originalnih HP medijev
_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2018 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Za zagon sistema imam v biosu nastavljen čitalec prstnega odtisa. Čitalec uporabljam tudi za prijavo v windows 7, geslo za prijavo pa sem pozabil. Imam nastavljeno, da je moj prifil administrator.
Zanima me, kako odstranim oziroma zamenjam geslo za prijavo? Ali je mogoče kje videti trenutno geslo?

Hvala in lep pozdrav,
Jani
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2018 4:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozabljivost te bo k sreči stala le to, da bereš dalje in do konca.
Če prav razumem, prideš v Win7 kot administrator samo preko prstnega ostisa, ker si geslo pozabil.
Če si zares uporabnik administrator in ne nek xxx uporabnik z administratorskimi pravicami potem z lahkoto izbrišeš ali spremeniš geslo.

Prijavi se v Win7 preko prsta, nato Start in v iskalno polje odtipkaš CMD. Potrdiš ga zgoraj med najdenimi.
Odpre se Command Prompt okno v katerega vpišeš:
net user administrator *
vpišeš novo geslo in ga v naslednjem koraku ponoviš ali pa 2x stisneš Enter tipko in bo administrator brez gesla, kar pa ni najbolj pametno.

Če ti javi napako povej/napiši kakšno.
Z ukazom net user preveriš koliko uporabnikov je vpisanih v sistem.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2018 4:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Dušan!
Brez najmanjšega dvoma je moj računalnik Very Happy
Sporoči mi napako System error 5.
Slika v priponki...

LP[/img]



system error 5.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  9.7 KB
 Pogledana:  3839 krat

system error 5.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2018 4:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

CMD sem zagnal kot administrator in "uspel" spremeniti geslo, s katerim pa se še vedno ne morem prijaviti v windows Confused


geslo.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  37.95 KB
 Pogledana:  7 krat

geslo.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1737
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 27, 2018 5:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se mi je zdelo... prijaviti se moraš kot Administrator. Vsaj tako govoriš, da se z njim lahko prijaviš preko prsta, gesla zanj pa ne veš. Confused
Če karkoli spreminjaš je potreben vsaj Logout (Odjava) ali še boljše restart sistema.

Dajva drugače.
Ali v prijavnem (Login) oknu vidiš dva uporabnika, enega Jani, drugega Administrator ali vidiš samo uporabnika Jani?
Za katerega uporabnika nimaš gesla? Za uporabnika Jani ali za uporabnika Administrator?

Z uporabnikom Jani, vidim, da se prijaviš ok.
Navodila sem pisal za uporabnika Administrator, ki ima že privzeto administratorske pravice za CMD. Si pa sam hitro gotovil, da kot uporabnik Jani pa moraš pognati CMD z admin pravicami, da se določeni ukazi sprejmejo.

Če v prijavnem oknu nimaš Administratorja ampaj zgolj Jani, porem je potrebno uporabnika Administrator aktivirati, ker je privzeto skrit.
To storiš kot uporabnik Jani v CommandPrompt oknu (CMD zaženi kot administrator):
net user administrator /active:yes

Po restartu se bo zdaj uporabnik Administrator tudi pojavil poleg uporabnika Jani.

p.s.
Če ti uspe zdaj prijava bodisi kot Jani in kot Administrator in če ne misliš več uporabljati prijave s prstom potem poglej kje se ga izklopi. Npr. Control Panel/Biometric Devices... biometrics off . Nekaj podobnega.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 10:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo Dušan,

Mi je nekako uspelo dodati administratorja. Samo to še vedno ni to, kar potrebujem. Geslo za administratorja imam nastavljeno sedaj, gesla za Jani pa še vedno ne morem spremeniti Sad Za prijavo Administratorja dostopam z nastavljenim geslim, do Jani pa lahko dostopam le s prstom. Torej kako bi spremenil geslo za Jani?

Hvala in lep pozdrav,
Jani
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Naslednja
Stran 18 od 19

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 49 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group