www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pekoča elektronika
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 7:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končno sem do konca pospravil moj letošnji pekoči pridelek. Kljub temu, da sem imel posajenih kar nekaj vrst čilijev, sem pobral le tri sorte: habanero orange, jalapeno purple in red devil.

Na sliki so habanero orange (http://en.wikipedia.org/wiki/Habanero_chili).
Ko bi videli mojega sodelavca, ki se je na službenem pikniku počutil nenavadno pogumnega in cel (!!!) habanero prežvečil in... ufff, kakšen izraz na obrazu Mr. Green

Za primerjavo, vsem znana omaka Tabasco ima po Scovillovi lestvici 2500 - 5000 enot, tile habaneroti pa 100000 - 350000 enot.



habanero.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  202.99 KB
 Pogledana:  12 krat

habanero.jpg



_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hudooooooooo
Moja "najhujša" stvar je bila thai peper. In sicer sta dve vrsti. Rdeči ter bolj malo znan zeleni, ki pa je hudičevo pekoč! Še cel dan sem se čudno držal....
Kako stvar uspeva pri nas? Za čili rabi zelo suho zemljo ter ogromno sonca. Bolj kot je suša bolj strupen je Twisted Evil
p.s. se priporočam za seme !!!!!

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 7:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Simon, kar se tiče suhe zemlje imaš prav. Največ težav sem imel z vlago - čilijem zelo rade gnijejo korenine, če jih preveč zalivaš. Treba je začeti dovolj zgodaj spomladi, da začnejo zoreti avgusta. Jaz sem bil letos precej pozen in sem bil prisiljen pobrati večino habanerotov še zelenih (v Ljubljani imam zjutraj že slano).

Za semena pa ni problem, sporoči mi naslov pa dobiš!

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@simon & piroman

V cerknici ima možak v rastlinjaku ( pod cesto malo naprej od petrola ) čedno zbirko te peklenske paprike .

Samo mora vedno kakšno ugriznit da je siguren da da pravo

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Končno sem do konca pospravil moj letošnji pekoči pridelek. Kljub temu, da sem imel posajenih kar nekaj vrst čilijev, sem pobral le tri sorte: habanero orange, jalapeno purple in red devil.

Na sliki so habanero orange (http://en.wikipedia.org/wiki/Habanero_chili).
Ko bi videli mojega sodelavca, ki se je na službenem pikniku počutil nenavadno pogumnega in cel (!!!) habanero prežvečil in... ufff, kakšen izraz na obrazu Mr. Green

Za primerjavo, vsem znana omaka Tabasco ima po Scovillovi lestvici 2500 - 5000 enot, tile habaneroti pa 100000 - 350000 enot.


Jaz moje prijateljčke lepo pridno sušim nad pečjo Smile Katera vrsta je žal ne vem, v prihodnosti nameravam kupiti znano vrsto. Bi lahko odstopil kaj semen za naslednje leto?



xx.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  240.69 KB
 Pogledana:  3 krat

xx.JPG



xxx.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  298.84 KB
 Pogledana:  7 krat

xxx.JPG



_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sibica
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Maj 2009 15:24
Prispevkov: 1097
Aktiv.: 6.04
Kraj: Vremska Dolina

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@piroman

jaz bi se tudi priporočal za semena... Laughing Twisted Evil
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uff, kakšno zanimanje. Kandidatov za semena vas je kar precej, količina pa omejena tako, da s Stranaboy-em zaenkrat zaključujem razdeljevanje. Če se bo izkazalo, da je materiala dovolj pa spet odpremo stojnico Wink
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75552.58

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Uff, kakšno zanimanje. Kandidatov za semena vas je kar precej, količina pa omejena tako, da s Stranaboy-em zaenkrat zaključujem razdeljevanje. Če se bo izkazalo, da je materiala dovolj pa spet odpremo stojnico Wink


Jaz sem bolj skromen, potreboval bi le en vzorček. Imam namreč prijatelja, ki mu nobena stvar ni dovolj pekoča. Rad bi ga "pogostil" !


hehehe..prava zloba sem....
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 11:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa kakšen čili vrste Naga, mogoče tale:
Naga Morich
CAUTION!!! EXTREMELY HOT! the hottest of them all! rated over one million scoville heat units in recent tests! You have been warned! People shouldn't eat these... and yet they do! Very prolific and easy to grow. Evil or Very Mad Twisted Evil Doubt
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 11:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cero je napisal/a:
Naga Morich

Kje se to dobi ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.86

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tega že samo pogledaš, pa že peče Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 11:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

na tistmu linku od mareta:
http://fatalii.shop.wosbee.com/PublishedService?file=page&pageID=3&

No sej če to ni zadosti potem pa lahko kar kupiš pepper sprej za 10€ pa si ga našpricaš v usta, če pa še tisto ne dela potem pa ni pomoči...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1137
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2009 11:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
cero je napisal/a:
Naga Morich

Kje se to dobi ?


e_bay?






LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
clownfish
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Avg 2005 13:05
Prispevkov: 764
Aktiv.: 3.44
Kraj: Povir / Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2009 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cero je napisal/a:
http://fatalii.shop.wosbee.com/PublishedService?file=page&pageID=3&


Ker vidim, da nas je kar nekaj interesentov za tele čilije...
bi lahko skupaj naročili več tehle vrst...

pa bo za vse prišlo precej ceneje.. ??

Vsak tako ali tako rabi samo po par semen od vsakega...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
Stran 1 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group