www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

navigacija traktorja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 1:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Huh . . ., zadal si si hudo nalogo,pa ta tema je že nekje na forumu. Sam sem sicer že nekaj preizkušal, vendar natančnost ni dovolj velika. Občasno ja ampak večinoma ne.

Verjetno so tudi zato zenkrat te zadeve tako drage.
Sistem ki ga uporablja Johan Dere uporablja GPS od Trimble, ampak GPS ni navaden. V enem ohišju se nahajta dva GPS-a (če ne uporablja DGPS-a).
Trimble izdeluje GPS-a za vojsko in takšne ali podobne lahko dobiš samo izjemoma, temu primerna je tudi cena.

Če boš uporabil navaden GPS modul, (jaz sem GPS modul iz AX-a), ga moraš preklopiti v PEDESTRIAN način, drugače dobiš novo pozicijo sam če je hitrost večja kot 5km/h (nisem prepričan ali je to prava hitrost, sem že pozabil).
Za začetek poskusi s kakšnim GPS-om in navigacijo ali PC-jem na katerega daš OziExplorer in preveri kako to deluje.

V priponki pošiljam sliko enega AGRO GPS-a ki ga kolega uporablja v službi, eno sezono so ga testirali sedaj pa imajo tudi avtopilota, tako da lahko zraven gleda še TV dokler ne pride na konec vrstice (vseeno ga nadzoruje, da ga nebi zapeljal v kak kanalček).
Pravi pa da traktorja nikakor ne moreš upravljati tako kot ga avtopilot.

Vlado



AGRO GPS.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  262.29 KB
 Pogledana:  12 krat

AGRO GPS.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tibi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Dec 2003 11:08
Prispevkov: 253
Aktiv.: 1.14
Kraj: bukovje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 8:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malce izven teme Vlado: Za kaj je na sliki tisti debel kabel, ki gre med ročnim gasom in omejevalcem ročnega gasa??

Na sliki je verjetno Fendt vario 4XX "stara" serija. A Fendt za te serije ne ponuja orginalnih naprav ??

Kolikor vem se dodatno k krmiljenju montirajo elektromagnetni proporcionalni ventili. Zanima me kako je če hočeš ročno popraviti smer. Recimo da je pred tabo grm, ki ga želiš obvozili. A volan deluje ko je vklopljeno krmiljenje? Se avtomatika krmiljenja sama izklopi, ko zasukaš volan ali pa naprava naprej popravjaja smer na idealno.

L.P.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 10:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tibi,
kot sem napisal je slika narejena v podjetju (na Hrvaškem), to zadevo uporablja prijatelj, tako da ti ne morem povedati za kabel, bom pa povprašal.
Skupaj sva preizkušala tudi navaden GPS modul (in ATMega 1284), ampak natančnost ni dovolj velika, razen hitrosti ki jih oba kažeta enako.
Res je, na sliki je FENDT, mislim da so jim ponujali tudi original naprave ampak so bile predrage ker bi bili vezani za nekakšno naročnino za nek agro satelit, ali nekaj takega. Tudi varijanta z DGPS je bila predraga.
Kolikor se spomnem, če zasučeš volan preneha delovati avto pilot in ti prevzameš krmiljenje vse dokler ga spet ne vklopiš.
Krmiljenje je res narejeno z hidravliko (in ne elektro).
Če te zanima še kaj več piši in bom povprašal, razen za ceno, ker delavci tega ne vedo.
Je pa prijatelj zelo zadovoljen, ker ga razbremeni, tam so njive dolge po nekaj kilometrov, tako da vmes lahko pogleda še kak film preden pride na konc njive.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tibi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Dec 2003 11:08
Prispevkov: 253
Aktiv.: 1.14
Kraj: bukovje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem je verjetno na volanu dodan nek senzor kota, ki zazna obračanje in izklopi avtopilot. Podobno kot se izklopi tempomat na avtu ali TMS na traktorju (če smo že na traktorjih). Saj tako je tudi najbolj varno.

Krmiljenje smeri avtopilota pa mora biti elektro-hidravljično, vsaj drugače si ne morem predstavljati. No razen motorja, ki bi sukal volan ampak sem 99% da ni tako izvedeno.

L.P.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tibi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Dec 2003 11:08
Prispevkov: 253
Aktiv.: 1.14
Kraj: bukovje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 10:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem malo pogledal na strani tega proizvajalca:

http://www.agleader.com/products/steering/

Res ima neko vrtenje volana. Sem pa pred časom videl podoben sistem, ki je imel proporcionalne ventile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 12, 2011 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tibi,
krmiljenje je res prek elektro ventilov, podrobnosti ne poznam kot ne vem tip Fendt-a ki ga imajo, imajo pa različne tipe tam je tudi uraden servis.
Pošlji mi vprašanja pod ZS, konc meseca bom šel tam in ti priskrbim odgovore, in slike.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
clovk12
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Dec 2012 6:02
Prispevkov: 64
Aktiv.: 0.47
Kraj: daljna okolica ljubljane

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 10, 2014 1:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Že stara tema, vendar je stvar zanimiva. Sem malo prebral o tem, kakor sem razumel, uporabljajo tudi navaden gps, za povečanje natančnosti pa imajo referenčne točke - neke naprave, ki so stalno na istem mestu in imajo natančno določeno gps lokacijo. Tako se navigacija opira na satelite, ta zadeva pa deluje kot nek dodaten fiksen satelit. To naj bi bilo natančno skoraj do centimetra.
_________________
Lep pozdrav vsem!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tom_II
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Dec 2007 14:08
Prispevkov: 71
Aktiv.: 0.36
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 10, 2014 2:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav,
vidim da tema je že stara ampak ves eno.
Je kdo kaj napredoval glede navigacije.
Sam namreč iščem sistem za pralelno vožnjo, da lepo ravno voziš če se nimaš po kom orejentirati naprimer vrstah.

lp
tomaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group