www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zanima me....
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 65, 66, 67, 68  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 07, 2017 2:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima, če tiskalnik lahko na svojem USB vhodu na kakšen način da ven 5V.

Pomeril sem, da sicer ne, ampak pri teh zadevah je morebiti kje vključiti kakšen "sense" upor.

Namreč, če se da, bi Malino, ki služi kot Print Server, z elektriko napajal neposredno preko printerjevega USB vhoda.

Pri googlanju nisem našel nič.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RockyS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Feb 2017 13:25
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

imam to stikalo https://www.merkur.si/gradnja/elektroinstalacije/stikala-in-vticnice/podometna-stikala/podometno-stikalo-biva-serijsko-10ax-belo

s katero bi vklapljal / izklapljal dve luči.
Težava je v tem, da ko sem stikalo priklopil, lahko z obema tipkama nadziram eno lučo, druge pa z nobeno.
Če vklopim luč s tipko na levi jo moram s to tudi izklopit, saj je z drugo ne morem. In obratno.
S probirko sem tudi testiral vodnike pri luči in nikakor ne dobim napetosti (oz ne zasveti), ne glede na to v kak položaj dam stikali.
Rdeč vodnik je iz prve luči (zgoraj levo), moder (spodaj levo) in rjav (zgoraj desno) pa iz druge.

Kaj počnem narobe?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 610
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 12:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zvezati moraš TAKO
In dobro poglej kako moraš stvari priklopiti na stikalo ponavadi je na njem narisano z oznakami kontaktov na stikalu.
A potem je modri vodnik dovod faze na stikalo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RockyS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Feb 2017 13:25
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To je trenutna vezava (nedelujoča)


Edit: fazi sta dve, rjav in rdeč.
Rdeč je vodnik ze obstoječega stikala (za eno luč), katerega bi rad zamenjal z dvojnim in do tega stikala speljal še kabel od drugega stikala (ki je težko dosegljiv), zato da lahko na enem stikalu upravljam z obema lučkama.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RockyS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Feb 2017 13:25
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.19
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem poskusil z dvema navadnima stikaloma in deluje. Z dvojnim stikalom pa se zmeraj ne deluje.

V priponki še slika doze, rdeč in črn sta luč 1, moder in rjav pa luč 2. Črn in rjav sta fazi.



IMG_20171209_133000.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.43 MB
 Pogledana:  2 krat

IMG_20171209_133000.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 3:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšno elektriko imate, enofazno ali trifazno?
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
baresi
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Jun 2005 19:14
Prispevkov: 667
Aktiv.: 3.00
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 3:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je tako kot si napisal v zadnjem postu, potem moraš zamenjati mesta plavi in rjavi žici na sliki ki so jo podal en post prej. Črna ostane višek in jo izoliraj.
_________________
lp
baresi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pisber
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 11 Dec 2017 19:03
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.04
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2017 12:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Imam težavo in upam, da mi jo bo kdo pomagal rešiti.
Želim izvesti gretje elektronk na lampašu z enosmernim tokom in zakasnitvijo končne napetosti gretja.
Transformator ima tri odcepe napajanja 6,3VX2 in 5,8V 1X. Vezje z LM 337, ko ni obremenjeno deluje odlično ( napetost raste od 2,5VDC-6,3VDC cca 30S ). Ko pa vezje obremenim z lampami pa napetost z 2,5VDC ne raste več!
Lampi EL34B in 6SN7 sta vezani vzporedno, GZ34/5AR4 pa je samostojna.
Vrednost C1 je 0,1M, vrednost trimerja je 1k - nastavljena vrednost je 0,5k. Naredil sem tri enaka vezja!
Hvala za pomoč! LP Bernard


This is the negative supply version using LM137 / LM337. A NPN resistor is used for the filament soft start function.

Tips when using regulated filament supplies:

Fixed bias on direct heated tubes – ground 1 end of the regulator.
Self bias direct heated tubes – do not ground the regulator, leave it floating.
Fixed or self bias indirect heated tubes – leave it floating, elevate the potential of regulator to the permitted voltage level (say ~80Vdc higher than the cathode potential) to reduce noise and hum using two 100 Ohm resistor, 1 resistor connects to the positive or negative terminal and another to the virtual ground connection, and then connect the open ends to an elevated DC potential, made by a voltage divider from the B+ supply.
Connect a high quality film and foil caps at the tube socket pins to have better sonic.
This wraps up the filament soft start page. Wish your exotic vacuum tube amplifiers will benefit from this tweak! I’ve employed this simple yet effective tweak all over my DIY tube amplifiers.



SHEMA1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  32.17 KB
 Pogledana:  0 krat

SHEMA1.jpg



_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2017 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj ni čudno. EL34 troši 1,5A, 6SN7 pa 0,6A. Skupaj torej 2,1A, ti pa imaš LM337, ki zmore slabih 1,5A. in to s hlajenjem. Ko sta elektroni hladni pa bi moral teči še dosti večji tok (skoraj kratek stik) in "Internal Short-Circuit Current Limiting Protections" ne pusti dvigniti napetost.

GZ34 rabi tudi 2A pri 5V in je isto.

Vključi direkno tako, kot dela cel svet že od pamtiveka.

Ne verjami ravno vse kar razni audioguruji napišejo, te tvoje elektronke te bodo tako ali tako preživele brez tega počasnega vključevanja.



How to become an hi-end guru.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  How to become an hi-end guru.pdf
 Velikost datoteke:  23.52 KB
 Downloadano:  2 krat


_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2017 1:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

.. jest ne razumem, zakaj bi nekdo hotel gret prvi dve lampi z enosmerno ... saj imata ločeno katodo greto indirektno Rolling Eyes ... oni dve drugi (usmerniški) pa seveda ne. Kaj pa je to zaen "vintage" tube_amp (audio?) Question
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2017 1:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole gretje elektronk je "izum" iz zadnjega desetletja (mogoče še več), ker ljudje ne znajo narediti ojačevalnika na elektronke brez bruma. Potem pa je prva obtožba na izmeničnem gretju.

Pri meni veselo pojejo razni ojačevalniki in sprejemniki na elektronke grete z izmenično napetostjo in vključevanjem direktno, brez "softštarta" obeh napetosti. Pa so elektronke stare kot jaz, jaz pa kot Pohorje in me bodo sigurno preživele Whistle

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pisber
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 11 Dec 2017 19:03
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.04
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2017 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsem hvala za odgovore.
Še pojasnilo! Ta mehki vklop sem imel namen narediti za prijatelja, ki ima zelo malo penzijo in se razumljivo boji za lampe, ker si jih težko privošči!!! Jaz osebno pa se za mojega lampaša ne sekiram kaj dosti!!
Še enkrat hvala! LP! Bernard

_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2017 2:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem upokojenec z malo penzijo. Prijatelja pa spomni na to, kako so pri vklopu nekoč zasvetili televizorji na nzadnji strani. Smile
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pisber
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 11 Dec 2017 19:03
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.04
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 14, 2017 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom, hvala! LP! Bernard
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 610
Aktiv.: 4.45
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2018 10:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me kateri brezžični modul ali pa samo sprejemnik/oddajnik lahko je tudi samo enosmerna komunikacija dolgega dosega (rabil bi doseg 1km v naselju) z UART komunikacijo bi mi priporočali?
Zaželjena je cena pod 10€ ni pa nujen pogoj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 65, 66, 67, 68  Naslednja
Stran 66 od 68

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group