www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Bray Terminal
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Ali uprabljas moj Terminal?
Ne, v ta namen uporabljam drug program
11%
 11%  [ 15 ]
Ne, ker ga ne poznam
20%
 20%  [ 26 ]
Da, ampak samo osnovne funkcije
57%
 57%  [ 72 ]
Da, uporabljam tudi scripting
10%
 10%  [ 13 ]
Skupaj glasov : 126

Avtor Sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 27, 2011 11:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj novih kukijev, ce koga zanima...

* scripting - nova procedura

ComSendBreak() - uporabno za testiranje DMX512 (s primernim hardwerom)


* novi macro ukazi

primeri:

%RUN"cmd.exe" - odpre command prompt okno
%URL"http://www.google.com" - guess what?! Wink
%URL"mailto:xyz@xymail.com?subject=terminal&body=test" - spesni mail
%M03 - "poslje" macro #3 (posiljanje makra iz makra je malo omejeno)
%LOGS - starta logiranje
%LOGE - ustavi logiranje

* REQ/RESP (request/response) "funkcija" je postala bolj uporabna, ker se lahko uporabljajo makro ukazi

Mimogrede, kombinacija novih makro ukazov in REQ/RESP odpre precej novih moznosti uporabe. Recimo nadzor PCa (poganjanje programov) preko serijske linije ali s pomocjo remote funkcije celo preko mreze/inteneta.

DL: https://sites.google.com/site/terminalbpp/

Komentarji zazeljeni!

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.92
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 28, 2011 2:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se en "bug", ki sem ga opazil z tem terminalom je ta, da tudi če nastaviš parity v terminalu in nastaviš MCU da "odmeva" prejete signale, ter pozabiš nastavity parity na MCUju bo še vedno sprejel kot pravilen paket, četudi to ni(saj bi moralo javiti parity error).

Mnenje iz mojih izkušenj:
Izredno uporabna zadeva ampak na momete preveč robustna in imuna na napake.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tonko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 25 Jun 2005 13:45
Prispevkov: 541
Aktiv.: 2.44
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 28, 2011 9:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni Terminal20110827 ob zagonu izpiše napako v priponki, potem pa normalno dela.
Verzija Terminal20100630 ne javlja te napake.



Terminal-Error.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  5.55 KB
 Pogledana:  9983 krat

Terminal-Error.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.35
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 28, 2011 10:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

IO error 103 je pisanje ali branje ve neodprto ali neobstoječo datoteko Whistle
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
tonko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 25 Jun 2005 13:45
Prispevkov: 541
Aktiv.: 2.44
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 28, 2011 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Išče datoteko "req_resp.dat"
Ko enkrat pritisneš "Save" v Request/Response ustvari datoteko "req_resp.dat" in ne javlja več te napake.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 28, 2011 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnjič mi je nekaj nagajal omenjeni program. Ko sem se odprl port mi je vsake toliko poslalo podatke skozi. Potem, ko sem dal disconect pa mi je vsulo še vse podatke, ki so manjkali?? hyper terminal dela OK. šlo pa je za winXP port COM interni 9600/8/1/none
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 29, 2011 9:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem točno, katero verzijo programa imam, ampak če slučajno kliknem mimo katerega gumba, mi okvir (kjer se nahaja tisti gumb) zmanjša za nekaj pikslov. Parkrat to naredim in moram v registru pobrisat vse nastavitve, da sploh spet vidim interface.. Je to kakšen bug, ki se še komu drugemu pojavlja? Vsekakor pa bom novo verzijo sprobal...
bray, je kakšna šansa, da se zmanjša CPU požrešnost? Ker če mi uC zasuje serijski port s podatki, mi CPU nabije na 100%, hkrati pa se program ne odziva več.

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 29, 2011 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot je ze tonko ugotovil do napake pride, ker hoce odpret se neobstojeco datoteko z req/resp stringi. V novi verziji sem naredil tako, da datoteko takoj nalozi ob zagonu. In ce je ni javi omenjno napako. Resitev je, da je potrebno prvic odpreti request/response okno in ga zapreti. Pri tem se generira manjkajoca datoteka. Bom popravil pri naslednji verziji. Verjetno je bugecov se precej. Wink
Programa ne razvijam prevec nacrtno ampak samo dodajam funkcije, ki jih potrebujem pri svojem delu oziroma, ce dobim vec "zahtevkov" za kako zanimivo funkcijo od ostalih uporabnikov. Z dodajanjem novih stvari pa zal postaja pocasnejsi. Imam pa zato veliko rezerve za optimizacijo, ko/ce bo kdaj do nje prislo. Wink

Za kake bol specificne probleme oziroma buge je pa bolje, ce mi napisete tocno kaj in kako se dogaja, da lahko tocno simuliram stanje pa bom poizkusal resiti. Se najboljse je kar na email.

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 30, 2011 12:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem malo pooptimiziral in hrati se odpravil omenjeni "bug". Wink
Testiral sem tako, da sem na port pripeljal DMX stream (250kbps) in v task managerju gledal kaj se dogaja. Razlika je...
Ce se komu da lahko sproba.

link do nove verzije



before.png
 Opis:
prej...
 Velikost datoteke:  282.8 KB
 Pogledana:  67 krat

before.png



after.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  252.38 KB
 Pogledana:  41 krat

after.png



_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 30, 2011 9:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bray, Applause

Glede tistega o skrivanju up. vmesnika pa je zgleda nekaj z nastavitvami DPI. Se mi zelo poredko zgodi (ponavadi kar dobro s klikom zadenem na gumbe... Very Happy )

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2011 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čeprav je tri dni nazaj bila objavljena nova verzija še brez tega...

Tokrat za "domačine" en hiter prerelease, če komu prav pride.... "CSV Graph" funkcija. Wink

Še kratek opis. Terminal zaenkrat pričakuje tri 8bit (0-255) vrednosti ločene z vejico in zaključeno z CR in to prikaže kot tri črte na enostavnem grafu.

Komentarji dobrodošli. Predvsem me zanima hitrost na različnih mašinah. Meni brez problema izrisuje, če mu pošiljam z 115200bps 100 vrednosti na sekundo. V tem primeru je X os ~ 5 sekund. Več nisem testiral.

DL: https://sites.google.com/site/terminalbpp/Terminal20111218.zip?attredirects=0&d=1



terminal_csv_graph1.png
 Opis:
test triosnega pospeškomerja
 Velikost datoteke:  103.41 KB
 Pogledana:  67 krat

terminal_csv_graph1.png



_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2011 11:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Par malenkosti:
- Ne bi škodilo dodat opcijo, da se izbere lokacija za shranjevanje slik. Recimo na sedmici program nima vsepovsod pravic za pisanje, zato npr. v "program files" ne bo shranilo slike.
- JPEG in "umetne" slike se ne marajo preveč. Po moje bi bil bolj primeren PNG ali kak drug lossless format.

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2011 11:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dialog za izbiro lokacije shranjevanja in verjetno še kakšna opcija pride, ko bo naslednja uradna verzija.
Za format sem pa zaenkrat kolebal med BMP in JPG. Vsak ima svoje prednostni in slabosti. BMP lepše zgleda, ker ni popačen zaradi kompresije in je zato file večji, JPG pa je bolj razširjen (recimo na tale forum BMP ne gre).
Se strinjam, da bi bil PNG bolj primeren ampak sem se odločil, da zaenkrat ostane jpg, ker bi moral za png dodati dll knižnico, ki je ~400kB. Shame on you Zaenkrat ostajam pri "single exe file" zasnovi. Wink

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2011 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za skrinšote "oken" programov je zadosti Gif format ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2011 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spajky je napisal/a:
Za skrinšote "oken" programov je zadosti Gif format ...


Z GIF je podobna zgodba kot z PNG. Poleg tega se mi je mal zameril, ker so pred leti nekaj komplicirali glede patentov in licenc. Do nadaljnega ostaja jpeg. Wink

Ampak to je zdaj izpadlo nekako tako kot če bi vam dal koledar z golimi ženskami potem pa bi debatirali o tem koliko gramski papir bi bil boljši. Very Happy
Bolj me zanima kaj menite o uporabnosti risanja grafov direktno iz CSV stavka prek serijske linije. A imam samo jaz take čudne ideje pri debugiranju? Wink

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 3 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group