www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

MACH3
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 07, 2012 12:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnjič mi je med rezkanjem umrl napajalnik računalnika, sem ga zamenjal pa je bilo OK.
Vendar sem se pri tem zamislil, komplikacije če se mi sesuje cel računalnik. Programi se že naložijo na drugega same nastavitve so pa druga pesem. Zanima me če je v samem machu kakšna datoteka kjer so shranjene vse nastavitve.
Kot primer: na novo instaliram mach3 in prepišem neko datoteko (datoteka z nastavitvami), pa je mašina pripravljena za start.

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 07, 2012 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj je odgovor.
Datoteka *.xml v mach3. Teh datotek je lahko več, odvisno od konfiguracije macha. Ena je za stružnico, ena za cnc ............ Po potrebi si lahko shraniš različne nastavitve in imaš shranjenih več datotek za cnc, seveda vsako z svojim imenom. Sam si nastavim tako, da osnovno pustim, nastavitve pa imam v drugi datoteki in potem s temi nastavitvami zaganjam mach.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.21
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 07, 2012 1:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stane
Hvala, Applause

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pukl
Član
Član



Pridružen-a: Sob 31 Jan 2009 14:58
Prispevkov: 44
Aktiv.: 0.24
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 16, 2012 9:25 pm    Naslov sporočila:  Mach3 in pozicioniranje orodja Odgovori s citatom

Mene pa zanima, če je mogoče v Mach3 programu nastaviti ničelne točke za vse 3 osi, tudi če ni montiranih končnih stikalov in pa seveda kako(ČE SE DA)?

Hvala za odgovore in L.P.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alexis5678
Član
Član



Pridružen-a: Ned 12 Apr 2009 18:34
Prispevkov: 101
Aktiv.: 0.55
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2013 9:38 am    Naslov sporočila:  Pomoč pri g-codi Odgovori s citatom

Pozdravljeni
sem bolj začetnik na cnc stroju.
Zanima me kako bi naredil g-codo za utor v les dolžine 10cm na začetku globine 10mm in nato pod kotom do drugega konca(10cm) na 0mm.

_________________
Lp, Alexis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 07, 2013 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ničelne točke lahko postaviš v katerikoli poziciji tudi brez končnih stikal.
Kjerkoli se stroj nahaja pritisneš ZERO, ne spomnim se ali je za vsako os posebej.


G00 Z10
G00 X0 Y0
G01 Z-10 F20
G01 X100 Z0 F600
G00 Z10

Ostale pritikline G kode so odvisne od stroja. Hitrosti so odvisne od stroja, rezkarja in materiala. Dodati je potrebno še začetek in konec programa.

P.S.: pusti cm zidarjem
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dollar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Apr 2011 23:30
Prispevkov: 57
Aktiv.: 0.36
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2013 5:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo !

Imam problem. Na tej sliki :

http://www.micro-machine-shop.com/Mach3_motor_tuning_X-Axis.jpg

Mi v spodnjem levem kotu piše Steps per. A jaz imam občutek da tukaj nekaj manjka. Saj nevem kaj je mišljeno samo z koraki na ... (steps per) so to mogoče koraki na milimeter ali centimeter ali meter ? Uporabljam pa koračne motorje nema 17 kjer je za eden 360 stopinjski obrat potrebnih 200 korakov. Na CNC-ju pa imam navojno palico z matico, ki v enem polnem obratu (200 korakov ali 360 stopinj) naredi 3 mm. Izračunal sem da je za 1 mm potrebnih 66,666666 korakov. Zdaj pa nevem če to napišem v to okence (Steps per) ali je potrebno še kaj nastavit ali so to že avtomatsko milimetri ?

lp

Hvala Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
silvo22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 18:25
Prispevkov: 510
Aktiv.: 3.07
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 09, 2013 11:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja poizkusi,!! duša nebeška....če človek ne ve mora provat ....
_________________
http://www.youtube.com/user/hscncmachines
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
snow
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Dec 2005 14:02
Prispevkov: 341
Aktiv.: 1.54
Kraj: Ljubljana || Velenje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 10, 2013 1:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ne veš katere enote so, potem so lahko inči ali milimetri.
Enote nastaviš pod Config > Units (prvi gumb).

Microsteppinga ne uporabljaš?
Možno je, da je potrebno pisati decimalno piko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.10
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem po dolgem času zagnal moj CNC strojček.

Težava, ki je ne znam odpraviti: Ko se katera os dotakne končnega stikala, mach lepo ustavi proceduro in napiše, da je povoženo stikalo. Vse OK. Ampak alarma ne morem potrditi, oz pobrisati, da bi os premaknil stran od končnega stikala. CNC moram ugasniti in os na roko prevrteti par obratov, toliko da je končno stikalo spet "prosto".

Kako imate vi to urejeno?

EDIT: Rešeno! Whistle Napačna nastavitev input signalov.

_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::


Nazadnje urejal/a aljoš Sob Nov 15, 2014 2:51 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lojz54
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Dec 2010 15:20
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.90
Kraj: Portorož

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 2:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem,ali vam stran Pnimno.com dela?Meni ne odpre.
L.p.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.10
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 15, 2014 2:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sesulo je stran... Twisted Evil
_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.57
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2015 11:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri rezkanju sem po nerodnosti z cevjo od sesalca pritisnil končno stikalo. Mašina se je ustavila v 990690.vrstici g kode. V machu3 sem kliknil gumb reset in v polje LINE vpisal številko vrstice. Kliknem gumb run from here in program bi moral začne brati kodo do vrstice, ki je vpisana v okencu. Vendar se pri meni ustavi že pri vrstici 193456 prižge se stikalo reset v polju status napiše pres cycel start. Pokaže se še okno kjer je vpisana trenutna pozicija. V oknu diagnostic se mi ugasnejo kontrolke za enabled. Vedno sem v podobnih primerih zganjal mašino na tak način ni pa mi jasno , kaj je zdaj narobe? Kakšna ideja?
_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
fire
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Nov 2010 13:17
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.09
Kraj: JN76WN

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 5:06 pm    Naslov sporočila:  mach 3 Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Sem v fazi izdelave CNC plazemskega rezalnika
Imam vprašanje glede mach3. Zanima s katerim programom je najbolje urediti sliko iz AUTOCADA in jo potem prenesti v mach3. S katerim ap tudi ne pridem do pametnih rešitev saj se ne spoznam kaj preveč na to tehniko. Uspelo mi je nastaviti delovanje releja za vklop in izklop rezalnika, x in y motor, z pa mi dela preglavice. Predvsem me zanima kako se nastavi tole : https://www.youtube.com/watch?v=HZlV4dUuvMI
Piše da je zadeva brez THC. Če to ni res bi pač nabavil THC.
Prosim če mi laho kdo kaj svetuje ali celo pokaže kak doma izdelan stroj za rezanje s plazmo. LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primozib
Član
Član



Pridružen-a: Sre 09 Mar 2011 10:38
Prispevkov: 58
Aktiv.: 0.36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 6:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

ta teden sem dobil svoj prvi CNC rezkar, imam sledeče vprašanje v MACH 3 programu.
nične (začetne) točke sem že nastavil, je možno kje nastavit skrajno končne točke, recimo za x os ima hod od 0.000 do 21.000, je možno kje nastavit da tudi če dobi kordinato na x osi 22.000 ne gre preko 21.000, ker končnih stikal nimam.

Drugo vprašanje pa je s katerim programi generirate G kodo, za začetek bi uporabljal bolj enostaven program, tudi če nima ravno vseh funkcij.

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 8 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group