www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

MACH3
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
folc
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 21:25
Prispevkov: 678
Aktiv.: 3.86
Kraj: Nekje med NG in Tolminom

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 6:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

nastavi t.i. "soft limits" klik

za generiranje kode priporočam
-Aspire
-VCarve
-Artcam

_________________
elektrika je edina baba, k se ne pusti šlatat Very Happy

Folc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primozib
Član
Član



Pridružen-a: Sre 09 Mar 2011 10:38
Prispevkov: 58
Aktiv.: 0.36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super, tole si bom jutri v miru prebral in sprobal da vidim kako bo delovalo

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primozib
Član
Član



Pridružen-a: Sre 09 Mar 2011 10:38
Prispevkov: 58
Aktiv.: 0.36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2015 5:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo je šlo, tako da imam sedaj zaščiten cnc, da nebo poškodb zaradi napačnih ukazov, super
Zanima me pa kako je z krmiljenjem hitrosti vrtenja rezkalnika, se to krmili ročno, namreč na krmilni omarici imam potenciometer za vrtljaje, ali je to možno tudi z MACH 3?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2015 1:58 am    Naslov sporočila:  digitize wizard Odgovori s citatom

Zanima me ali se z digitize wizard-om lahko z 3d probe tiplješ tudi obliko obdelovanca tako da bi izrisalo vektor?
Našell sem tudi Probe-it čarovnika za merjenje in izris modela v dxf. Mogoče kdo uporablja?

_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
frluga
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Nov 2010 5:35
Prispevkov: 57
Aktiv.: 0.35
Kraj: Pragerslo

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2015 3:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali bi lahko z mach 3 plasma fural laser.Sem zagnal pa tema.Kar dela nekaj po svoje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ID
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jun 2005 18:17
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.88
Kraj: Ljubljana-Podpeč

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2015 9:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z machom ne boš normalno "fural" laserja, ker ima zakasnitev premika ob vklopu laserja (oz kar koli drugega). Da se sicer rešiti tako, da laser prožiš namesto z ukazom M03 z ukazom za spust in dvig Z osi, a potem moraš imeti nek postprocesor za G kodo, ki ti vse M03/M05 stavke pretvori v stavke za pomik Z osi-ali pa to narediš ročno.

Posledica zakasnitve premika je, da laser ob vklopu nekaj časa (mislim da 1/10 sekunde) sveti na mestu in se šele nato začne premikati-rezultat pa je zažgano mesto na obdelovancu. Ta zakasnitev je vgrajena v sam Mach in je ni možno zmanjšati. To velja za Mach3, kako je z Mach4 pa nisem preverjal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fire
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Nov 2010 13:17
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.09
Kraj: JN76WN

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2015 9:07 pm    Naslov sporočila: icon_angry  Odgovori s citatom

še vedno iščem nekoga, ki bi mi pomagal pri nastavitvah z osi za plazmo? :/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerjur
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 22:09
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.70
Kraj: Žiri

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2015 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na katerem planetu pa je to JN76WN
_________________
Avtomatika je zakon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
IXA
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Dec 2009 22:20
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.52
Kraj: Bizeljsko

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2015 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jerjur je napisal/a:
Na katerem planetu pa je to JN76WN


QTH lokator za radioamaterje QTH

LP, Igor S51R
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.15
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2015 11:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vedno manj vas je. Whistle
Mogoče zato ni odgovora, ker ni uporabnikov macha in plazme. Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fire
Član
Član



Pridružen-a: Sob 20 Nov 2010 13:17
Prispevkov: 15
Aktiv.: 0.09
Kraj: JN76WN

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2015 2:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Planet zemlja je to Smile Ja potrebujem samo nekoga, da mi pomaga pri dveh težavah. Če pritisnem reff al home, mi prvič gre lepo do stikala pa pol kakih 10 mm gor. Če to ponavljam gre vsakič kak mm niže tako, da pol že tišči stikalo. Enako dela če zaženem Gkodo. Vsakič, ko se prestavi na rezanje druge luknje, gre potem premalo nazaj gor in vsakič sili niže za kak mm. G kodo mam prepisano ročno z cut leaderja, sam pa sem pred rezanjem vsake luknje dodal
G28.1 Z0.12
G92 Z0.0
G00 Z0.2600
G92 Z0.0
G00 Z0.1300
in M3 in M5 za vklop releja.

vse dela, ko je rez končan se glava odmakne gor, normalno se prestavi na drugo luknjo le to mi ne deluje... https://www.youtube.com/watch?v=HZlV4dUuvMI
Ali je potrebno kje nastavit kaj v VB script editorju? Je sploh ta 28.1 za to? ali se uporablja M ali G31...

Nekaj o tem sem prebral tukaj.. http://www.cnczone.com/forums/mach-plasma-laser/88618-floating-z-head.html težava je tudi, da je moje znanje angleščine za 2 znanje o G kodah in podobnem pa bolj ko ne 0.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerjur
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 22:09
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.70
Kraj: Žiri

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2015 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

primozib je napisal/a:

Drugo vprašanje pa je s katerim programi generirate G kodo, za začetek bi uporabljal bolj enostaven program, tudi če nima ravno vseh funkcij.


Po nekajdnevnem preizkušanju mi najbolj sede tole. Je freeware.

_________________
Avtomatika je zakon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 01, 2015 8:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče kdo ve ali mach3 zapisuje v datoteko čas , ki ga je porabil za neko delo? Vem da zapisuje skupni čas obratovanja. Kako najhitreje priti do podatka, koliko časa bo mašina potrebovala za izvršitev neke g kode?
_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Alex17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Feb 2010 21:46
Prispevkov: 476
Aktiv.: 2.77
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 01, 2015 9:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ti tega ne pove že CAM program, s katerim generiaš g-kodo, lahko preveriš v Machu.

Naložiš g-kodo v Mach3, greš na zavihek "Toolpath", tam je gumb "Simulate Program Run".

Ni pa to najhitejša metoda.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kunte
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2004 12:58
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 01, 2015 10:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer sem poskušal v artcamu z orodjem toolpath summry information vendar ga ne znam uporabiti. včasih sem uporabil cnc simulator, zdaj pa je precej zakompliciran.
_________________
LP Kunte
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Oprema, stroji in orodja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 9 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group