www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

BIOS Update problem (nujno)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2010 2:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo ti par fotk:

1. Čipa na tanovi plati. Original Winbondow 25X80A čip je bil SMD, pa sem ga odlotal, nato pa na plato vštulil eno DIP-8 podnožje, čip pa v drugo. Zraven njega držim Macronixov čip iz podobne plate, ki pa na tej ne dela.




2. Zimproviziran programatorček za LPT port...


_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.07
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2010 10:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za hitre odgovore Applause Odgovoril pa bom kar vsakemu posebej:

Pyr0Beast je napisal/a:
Si pravilno postavil CMOS jumper nazaj ?

Da, tako kot je bil prej, vedno, ko je računalnik še deloval.

stane je napisal/a:
Preštej piske in poglej v navodila kakšna napaka je to.
Vsi proizvajalci imajo enako samo, če je vse vredu -
en kratek pisk. Kar pa je več piskanja pa je napaka.
To poišči v navodilih novega biosa ali pa plošče.

Bom pogledal, ko pridem domov. Moj računalnik je vsa leta, odkar sem ga kupil, kar nekajkrat piskil (9-10 krat), ko se je prižigal Shocked

Azrael je napisal/a:
Si PC imel iztekan iz elektrike, ko si naredil CMOS Clear?

Če je bil kabel za elektriko priklopljen, Cmos Clear nisi naredil in te sedaj muči točno to.

Zato je po ugradeu BIOSa priporočljiv Cmos Clear, da se res zbrišejo vse predhodne nastavitve, saj BIOS danes nastavlja obilo parametrov strojne opreme in so zaradi dovolj zbrkljanih nastavitev, zelo hitro opisane težave.

Da, vse sem imel izključeno: izključil kabel, kratkostičil kontakta, parkrat pritisnil gumb za vklop in nato še počakal ~30s pred čiščenjem CMOSa. Sam CMOS sem do zdaj kake 3x počistil (sem mislil, da sem ga slabo), pa je vedno enaka napaka.

stane je napisal/a:

Si dobro prečital ? CMOS clear gre tako :
1 odstraniš baterijo
2 prestaviš jumper
3 čakaš 30 sec
4 vrneš jumper
5 vrneš baterijo

Iz tvojega pisanja razberem sumljiv postopek.

Mhm, jaz sem naredil takole:
1. Odklopil računalnik
2. Jumper prestavil na druga dva pina
3. Počakal ~5s
4. Dal jumper nazaj na prejšno pozicijo
5. Ker sem mislil, da nisem dobro počistil oz. da jumper mogoče ni imel stika, sem zatem probal še 2. postopek
6. Odstranil baterijo
7. Kratkostičil priključka + in - na konektorju baterije (ne na beteriji ampak podnožju)
8. Dal baterijo nazaj
9. Prižgal računalnik

aly je napisal/a:
Če bi bios narobe flashal, se kišta verjetno sploh ne bi zbudila. Tole smrdi po napačnih nastavitvah.

Druga varianta, ki je tudi opisana v navodilih določenih plošč, pa je:
odklopi elektriko, počakaj 30 sekund
prestavi jumper
vklopi elektriko, poskušaj štartati sistem (ponavadi se ne zgodi čisto nič)
izklop elektriko, počakaj 30 sekund
jumper nazaj
vklopi elektriko
štart
DEL -> bios
load defaults, save, se restarta
DEL -> bios, nastaviš diske in minimalno potrebno
save, se restarta
počakaš da naloži windowse.


Bom poskusil doma. Čeprav ne verjamem, ker je na MSI forumu opisan tisti klasični postopek.

Brane212 je napisal/a:
Sama procedura se zdi v red speljana- po BIOS upgradeu bi naj počistil CMOS, in to se počne natanko tako.

Jaz bi probal najprej nastaviti stroj na "varne nastavitve" in takrat pogledal, kaj se dogaja.

Če še ni nič, bi odklopil vse diske razen tistega USB ključka in se poskusil zbootati z njega in povrniti BIOS.

Sicer pa imam skorajda isti problem kot ti. Imel sem prikrito napako v RAMu in ko sem updateal BIOS, je prišlo do napačnega vpisa in se mi mašina ne zboota več.

Če imaš BIOS čip v podnožju, ga lahko sprogramiraš v drugi enaki ali podobni plati.

Če je zalotan, te čakajo glavoboli.

Če podobne plate ni v bližini, te čaka improvizacija programatorčka, s čemer se sedaj ukvarjam jaz...


Varne nastavitve - ne pomaga.
Če vse odstranim razen USB - noče BOOTati iz ničemer. Oz. sploh noče BOOTat.

Nebi rekel, da je BIOS čip v podnožju (bom potem pogledal). Upam, da je. Bom zvečer kaj več o tem napisal.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.07
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2010 11:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Offtopic: Zdaj sem za silo skupaj spravil par komponent od starega računalnika (256MB RAMa in 2GHZ procesor), tako da sem lahko tu pišem.

Mnja, čip je zalotan. 8-pinski SMD (SOIC) čipek z oznako:
uP7706U8
PGP78G
Ali ga bi bilo varno/pametno odlotati in ga potem prilotati na podnožje, kot je to storil Brane212? Brane212, če ti bo slučajno deloval programator, ali ti lahko moj BIOS čip (zalotan na DIL podnožje) in ga ti preprogramiraš? Kateri fajl se sploh rabi za prepogramiranje BIOSa oz. kako se to dela s programatorjem? Seveda plačam za trud.
Ali pa še boljše, pozna kdo v MB kak servis, katerim bi nesel BIOS in bi mi ga preprogramirali?
Se da kje dobiti/kupiti te čipe, rabil bi recimo 3 komade, ker pod imenom plate MS-7366 obstajajo 3 verzije plate, ki jih je zelo težko ločiti:
- P6NGM-FD
- P6NGM-L
- P6NGM-FIH
Zato bi rad dobil še 2 ta čipa, da če bi ju že nekam nosil/pošiljal, da bi lahko dobil kar 3 različne BIOSe zapečene, eden bi sigurno delal Rolling Eyes

Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 19, 2010 11:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

uP7706 je majhen linearni regulator. FLASH je drugje.
_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2542
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 12:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš SATA disk? MSI ima to foro, da nima vklopljenega SATA kontrolerja ob resetiranju (default settings, nov flash BIOSA), tako da vklopi sata kontroler na plati, poišči na netu navodila (če ne veš kako) in vse se bo čudežno BOOTalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.07
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 6:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Imaš SATA disk? MSI ima to foro, da nima vklopljenega SATA kontrolerja ob resetiranju (default settings, nov flash BIOSA), tako da vklopi sata kontroler na plati, poišči na netu navodila (če ne veš kako) in vse se bo čudežno BOOTalo.


Če imaš ti v mislih funkcijo Onboard eSATA controller -> Enable, je tako že bilo ine še je vedno.

Pogledal sem ta FAQ in sledil tem navodilom, vendar ni pomagalo. V BIOSU sem enablal vse kaj se tiče USBja in ga nastavil kot 1. BOOT device, pa se vseeno noče BOOTat, ker "zafrizne" pri POST.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 6:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko za štos probaš zbootat zadevo s pritisnjeno "insert" tipko. Ponekod to pomeni samodejno nastavitev "varnih" izbir v BIOSu.
_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2542
Aktiv.: 13.14
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 1:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne eSATA, to je za eksterne diske...

Finta je v tem, da je nastavljen samo IDE kontroler in ne IDE+SATA. V BIOSu poišči "Integrated Peripherals" ali nekaj podobnega, ker je čisto banalna fora s tem SATA kontrolerji, ker niso nastavljeni na enable oziroma so samo na IDE. Če daš v računalnik en IDE disk z naloženim OS grem stavit da se bo normalno bootal. To vem, ker sem kolegu nastavil bios settings na privzete nastavitve (plata MSI) in hudič se ni hotel več bootati. Ko sem priklopil IDE disk je z njega normalno bootalo, s sata diska pa ni hotelo. Poglej v bios, če je to, nastavi še na sata, če ni, bomo iskali druge rešitve.


EVO, našel sem link in print screen od biosa, ti bo veliko bolj pomagalo kot zgornji tekst. Poglej pod poglavje No Boot (system does post) || SATA configuration || Configure BIOS Settings.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.07
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eto, sem slikal ekran ob vsakem koraku, ko sem nastavljal BIOS. V Opisu vsake slike je napisano, kaj sem stisnil po-tem, ko sem slikal in katera slika se je zatem prikazala.

Slike odprite in povečajte oz. poglejte v normalni velikosti, se da vse normalno prebrati Wink

**** Naprej -> Integrated Peripherals ** v naslednjem postu ****



Ko_prizgem_komp.JPG
 Opis:
Ko prižgem računalnik, se po nekaj piskih (ki so enaki kot takrat, ko je računalnik deloval normalno) prikaže ta slika. Če ne stisnem nič, tako ostane v nedolgled. Če stisnem TAB se prikaže [Ce_stisnem_TAB], če pa DEL pa [Ce_stisnem_DEL].
 Velikost datoteke:  692.32 KB
 Pogledana:  2 krat

Ko_prizgem_komp.JPG



Ce_stisnem_TAB.JPG
 Opis:
Če stisnem TAB gre v POST, izpiše tole in tukaj ostane v nedogled. Bilo katero tipko stisnem, je še kar to na zaslonu, pomaga edino Ctrl+Alt+Del (Restart).
 Velikost datoteke:  762.46 KB
 Pogledana:  3 krat

Ce_stisnem_TAB.JPG



Ce_stisnem_DEL.JPG
 Opis:
Če stisnem DEL gre v BIOS, možnosti vidite tukaj.
a) Grem v Advanced BIOS Features [Advanced_BIOS_Features]
b) Grem v Integrated Peripherals [Integrated_Peripherals]
 Velikost datoteke:  754.92 KB
 Pogledana:  3 krat

Ce_stisnem_DEL.JPG



Advanced_BIOS_Features.JPG
 Opis:
Nastavitve v Advanced BIOS Features.
Pogledam še v BOOT Sequence [BOOT_Sequence].
 Velikost datoteke:  763.36 KB
 Pogledana:  2 krat

Advanced_BIOS_Features.JPG



BOOT_Sequence.JPG
 Opis:
Pri slikanju sem imel kot 1st nastavljeno USB ključek (hotel sem BOOTati iz njega in tako obnoviti BIOS po vodiču na MSI strani BIOS REcovery). Zdaj sem nastavil na SATA HDD, vendar težava ostaja.
 Velikost datoteke:  781.73 KB
 Pogledana:  2 krat

BOOT_Sequence.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.07
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moje opažanje: Moj računalnik se enostavno noče BOOTat. Izgleda, da ko se je flashal BIOS, se je ta ukaz enostavno "pozabil" zapeči. Namreč, noče BOOTati iz USB ključka, SATA diska, Namestitvenega CDja, IDE Diska (vzel iz tega računalnika na katerem sem zdaj)! Katastrofa! Sploh se poiskusi BOOTati!


Če nesem računalnik na servis, kaj sploh lahko tam naredijo? Recimo grem v Rolan, Comtron ali Comshop z računalnikom in USB ključekom, na katerem imam BIOS fajle in rečem: To mi zapečite na BIOS! Seveda bi imel na ključeku BIOSe za vse tri verzije plate, eden bi moral delati! Ima kdo izkušnje s tem? Koliko časa traja, koliko zaračunajo? Ker jaz bi recimo po vsakem flashanju BIOSa računalnik prižgal in sprobal, če se uspešno BOOTa. Kateri fajl je sploh potreben za flashanje BIOSa?


Hvala za odgovore!



Integrated_Peripherals.JPG
 Opis:
Natavitve v Integrated Peripherals.
@Qwertz, pol možnosti iz tvojega linka sploh ni :O
Nato pogledam še v podmeni On-Chip ATA Devices [On-Chip_ATA_Devices].
 Velikost datoteke:  771.86 KB
 Pogledana:  2 krat

Integrated_Peripherals.JPG



On-Chip_ATA_Devices.JPG
 Opis:
Nastavitve, take, kot so.
 Velikost datoteke:  741.25 KB
 Pogledana:  1 krat

On-Chip_ATA_Devices.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.92
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eno butasto vprašanje.

Zakaj imaš priklopljeno vso to USB kramo?

PC zaženi z minimumom vsega - samo to kar je nujno: plata v kateri je CPU (s hladilnikom), RAM, grafa (nanjo naj bo priklopljen monitor), tipkovnica - če ima PC PS2 vtičnico za tipkovnico, naj bo tipkovnica PS2, ne USB!

Diskovje, kartice, disketnik (če je) in vse ostalo fizično odklopi. Če bo prišlo do sporočila No boot device ali nekaj takega, imaš lahko le hudo zmedo na enem USB ključku (ali več njih) ali eno napravo na USB napol pokvarjeno.

V tem primeru popravi datum/čas in shrani default nastavitve. Če se bo pobralo z novimi nastavitvami koledarja, priklopi disk. Če bo ponoven zagon spet uspešen, bo PC začel nalagat sistem.

V tem primeru preuči kaj je s USB, kabli ali naprave, nekaj ne štima.

Če datum/čas ni možno shraniti, se prepričaj, če je jumper za Cmos Clear res v pravem položaju, brezhiben in ima baterija vsaj 2.5V.

Ko bo vse to razčiščeno, pa naprej.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.07
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Azrael je napisal/a:
Eno butasto vprašanje.

Zakaj imaš priklopljeno vso to USB kramo?

PC zaženi z minimumom vsega - samo to kar je nujno: plata v kateri je CPU (s hladilnikom), RAM, grafa (nanjo naj bo priklopljen monitor), tipkovnica - če ima PC PS2 vtičnico za tipkovnico, naj bo tipkovnica PS2, ne USB!

Diskovje, kartice, disketnik (če je) in vse ostalo fizično odklopi. Če bo prišlo do sporočila No boot device ali nekaj takega, imaš lahko le hudo zmedo na enem USB ključku (ali več njih) ali eno napravo na USB napol pokvarjeno.

V tem primeru popravi datum/čas in shrani default nastavitve. Če se bo pobralo z novimi nastavitvami koledarja, priklopi disk. Če bo ponoven zagon spet uspešen, bo PC začel nalagat sistem.

V tem primeru preuči kaj je s USB, kabli ali naprave, nekaj ne štima.

Če datum/čas ni možno shraniti, se prepričaj, če je jumper za Cmos Clear res v pravem položaju, brezhiben in ima baterija vsaj 2.5V.

Ko bo vse to razčiščeno, pa naprej.


Žal so tile 3. čitalci kartic nekako vgrajeni v matično ploščo Shocked in so vedno prikazani, tudi če vse ven potegnem. Razen, če moram potegniti ven še vse tiste male [slovenščina je zame španska vas]če, ki so priključeni na matični na pinhead konektorje.

Žal pa PS2 tipkovnice nimam Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2060
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 9:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A nimaš nobenega pretvornika med usb in PS2? Ker dosedaj sem ga dobil pri vsaki usb miški ki sem jo nabavil.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 10:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakorkoli že, mislim da se nošenje v servis ne splača.

Serviserji so tičev, ki eksperimenitrajo s flešanjem plat veseli ene tolk ko vode v kolenu in tudi če se ti bo tega kdo lotil, bodo stroški verjetno večji kot za novo plato, sploh pa pri tvoji elcheapo plati.

Sploh pa ne boš pripravil poštenega serviserja v to, da se bo zaj* s tremi BIOSi in pač gledal, kateri se zboota.

Če ne zrihtaš sam, boš to plato verjetno lahko uporabil samo še kot frizbi in se komoto odpraviš po novo.

Kolk si pa sploh dal zanjo ?

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.07
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem šel malo prebrskat škatle in sem našel eno staro PS2 tipkovncio Rolling Eyes (sem mislil, da sem jo že uničil).

Sem vse odklopil (sem ugotovil, da čitalca ne veže SATA kabel (kot je izgledalo), ampak eden drugi), priključil tipkovnico in se je pokazalo [Vse_odklopljeno] (malo je preskočlo).
Nato sem restartal računalnik (Ctrl+Alt+Del) in pritisnil DEL, da sem prišel v BIOS, kjer sem stisnil Load Fail-Safe Defaults. Ko sem kliknil Save in se je računalnik restartal, je napak popolnoma enaka kot prej, z edino razliko, da v POST priše namesto 4 devices 0 Rolling Eyes

EDIT: Brane212, plate nisem kupil posebej, ampak je bila v računalniku, katerega sem kupil za ~650€ pred še ne dvema letoma.
Saj sem si že nagledal eno GigaByte plato za 80€ z 775 podnožjem (na katero bi dal zdajšni procesor) in eno za 100€+290€ i7 procesor, vendar me pri vsem tem izredno moti to, da če menjam plato moram na novo namestiti OS Mad Not talking



Vse_odklopljneo.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  801.51 KB
 Pogledana:  5 krat

Vse_odklopljneo.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group