www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

BIOS Update problem (nujno)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 11:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V manualu lepo piše:
Citiram:
You can clear CMOS by shorting 2-3 pin while the system is off. Then return to 1-2 pin position. Avoid clearing the CMOS while the system is on; it will damage the mainboard.

Če si, kot razni [cenzurirano] na forumih radi svetujejo, naredil Cmos Clear in šele potem vrnil baterijo nazaj, je to zmagovalna kombinacija. Imaš ogromne šanse, da zadeva zmešana ko ptičja rana.

Imaš naslednje možnosti:

- Stvari izvedeš točno by the book in upaš, da nisi kaj uničil pri dosedanjem
- Demontiraš flash chip in ga daš sprogramirati;
- Kupiš drugo podobno ploščo (npr tole, če mora biti nVidia chipset)

Če pa vstrajaš, da si res vse naredil točno tako kot je naročil proizvajalec, pa poglej ali ura v BIOSU deluje, ko PC izklopiš iz elektrike ali vedno začne od začetka.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.01
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2010 11:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa zagon z DOS boot disketo?
Si pogledal tole ?

_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.12
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 12:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Azrael je napisal/a:
V manualu lepo piše:
Citiram:
You can clear CMOS by shorting 2-3 pin while the system is off. Then return to 1-2 pin position. Avoid clearing the CMOS while the system is on; it will damage the mainboard.

Če si, kot razni [cenzurirano] na forumih radi svetujejo, naredil Cmos Clear in šele potem vrnil baterijo nazaj, je to zmagovalna kombinacija. Imaš ogromne šanse, da zadeva zmešana ko ptičja rana.

Imaš naslednje možnosti:

- Stvari izvedeš točno by the book in upaš, da nisi kaj uničil pri dosedanjem
- Demontiraš flash chip in ga daš sprogramirati;
- Kupiš drugo podobno ploščo (npr tole, če mora biti nVidia chipset)

Če pa vstrajaš, da si res vse naredil točno tako kot je naročil proizvajalec, pa poglej ali ura v BIOSU deluje, ko PC izklopiš iz elektrike ali vedno začne od začetka.


Ura je vedno točna, nastavil sem jo predvčerajšnjim zvečer in še je kar točna Wink , čeprav sem zdaj pomoje že >20x izklopil napajanje Rolling Eyes

Nisem naredil oboje (jumper+baterija) hkrati! Najprej jumper točno po navodilih... ker pa se mi je čez pol minutke zazdelo, da mogoče nisem dovolj dobro počistil (slabi stiki pa to) Rolling Eyes sem šel ven vzeti še baterijo za par sekund.

Lojz je napisal/a:
Kaj pa zagon z DOS boot disketo?
Si pogledal tole ?

To sem ravno prej preizkušal in situacija je taka - poiskusil sem UBS ključek (edina naprava priključena na sistem), vendar ni delovalo (Ctrl+Home). A more biti res disketa? Mad Namreč disketnikov/disket pa nimam več...


EDIT: Če menjam matično ploščo - v katerem primeru ne bom rabil reinštalirati OSja (da se normalno zažene, potem že lahko v devmgr updatam driverje ali pa z kakim orodjem)? Je dovolj, da je le chipset iste firme (nVidia) ali mora biti točno enak chipset?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 2:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Avoid clearing the CMOS while the system is on; it will
damage the mainboard.

Tole je zmagovalna kombinacija ! Pa kratek stik priključkov baterije,
potem ko jo odstraniš tudi!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.12
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 1:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

stane je napisal/a:
Avoid clearing the CMOS while the system is on; it will
damage the mainboard.

Tole je zmagovalna kombinacija ! Pa kratek stik priključkov baterije,
potem ko jo odstraniš tudi!


Pa od kod vam ideja da sem počistil CMOS pri vključenem sitemu? Shocked Toli pa že vem, da je treba pri kakršnem koli brklanju po računalniku (kaj priključevati, izključevati, spreminjati) najprej računalnik izštekati iz vtičnice ter nato nekajkrat pritisniti PWR gumb, da se kondiji spraznijo (veliko krat se še po tem, ko izštekam komp in pritisnem PWR gumb CPU ventilatorček zavrti za slabe pol sekunde, kar pomeni, da so bili kondiji polni).


Mimogrede, sem odšraufal matično iz računalnika in sem našel tudi BIOS čip (slika v priponki).


Ker pa bom moral najrbž počasi obupati glede repogramiranja BIOSa/nakupa enake matične plošče, sem si že nagledal enih par plat in i5 procesorjev.
Zdaj pa vrpašanje: Ali obstaja kaka možnost, da jaz namestim Visto (oz. Windows 7 Pro) in potem sem uvozim vse podatke in programe (če bi namestil Visto), ki sem jih imel zdaj? Imam 600GB SATA na katerem je OS Windows Vista in ~80% programov ter zraven SATA 1.5TB disk, na katerem je še >1TB prostega. Lahko prekopiram vse fajle iz "C" (600GB) na "D" (1,5TB) in jih potem kako "uvozim" nazaj v Visto?



BIOS_Chip.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  795.1 KB
 Pogledana:  1 krat

BIOS_Chip.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 1:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

program_er je napisal/a:
Pa od kod vam ideja da sem počistil CMOS pri vključenem sitemu? Shocked


Enkrat sem videl plato, ki je izrecno zahtevala vključitev (v navodilih) po tem ko si jumper nastavil na clear cmos. Je bil pa res osamljen primer in sva s serviserjem samo debelo gledala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 1:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obstaja možnost, samo moraš za to predhodno naredit ene sorte backup. To pa lahko narediš samo na računalniku, ki se ti noče več bootati.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 2:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In kako naj jaz vem za kateri čip gre ? Naj ugibam po obliki ?

Snemi nalepko in poslikaj zadevo, prej jo po potrebi sčisti, da bo napis viden.

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1137
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 3:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si prepveril da gre za pravo verzijo BIOS-a?
Malo sem prebrskal in obstajajo 3 verzije plošče.

Prilepil bom kar original ki sem ga našel :

MSI produced 3 boards that are all known as MS-7366. The model numbers are P6NGM-L, P6NGM-FD, & P6NGM-FIH.
Reflashing the Medion BIOS to the MSI BIOS version is risky so I hope you know what you're doing &
are willing to accept the consequences if you botch the flash.

What you need to do is determine which MSI model number is the correct one for your board.
I compared the specs between the 3 & it should be fairly easy. All you need to do is look at which video-out the board has:

P6NGM-L - VGA only
P6NGM-FD - 1 VGA, 1 DVI, no HDMI
P6NGM-FIH - 1 VGA, no DVI, 1 HDMI

Once you determine which board you have, here's where you can download the BIOS:

P6NGM-L BIOS page
P6NGM-FIH BIOS page
P6NGM-FD BIOS page

Once you download the file & unzip it, the BIOS file, flash utility & instructions on how to flash will all be in the folder.
Hopefully you have a floppy drive. If not, I suggest you try using the "Live Update".

You're on your own from here.... "


Drugače pa je SMD 8pin SOIC / SO .

Lahko smd sprogramiraš in vstaviš s pravim bios-om


Tukaj dobiš sprogramiramiran BIOS ( DIL ) .


Tukaj pa SOIC.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.12
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 3:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brane212 je napisal/a:
In kako naj jaz vem za kateri čip gre ? Naj ugibam po obliki ?

Snemi nalepko in poslikaj zadevo, prej jo po potrebi sčisti, da bo napis viden.

Ups, oprosti Whistle

Eto, sem odlepil (so trmaste te nalepke...):



BIOS_Chip_oznaka.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  782.99 KB
 Pogledana:  2 krat

BIOS_Chip_oznaka.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 3:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš zelo podoben čip ko jaz.

Če bo moj programator delal na mojem čipu, bi znal tudi na tvojem.

Si iz Ljubljane ?

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.12
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

a.vidmar je napisal/a:
Si prepveril da gre za pravo verzijo BIOS-a?
Malo sem prebrskal in obstajajo 3 verzije plošče.

Prilepil bom kar original ki sem ga našel :

MSI produced 3 boards that are all known as MS-7366. The model numbers are P6NGM-L, P6NGM-FD, & P6NGM-FIH.
Reflashing the Medion BIOS to the MSI BIOS version is risky so I hope you know what you're doing &
are willing to accept the consequences if you botch the flash.

What you need to do is determine which MSI model number is the correct one for your board.
I compared the specs between the 3 & it should be fairly easy. All you need to do is look at which video-out the board has:

P6NGM-L - VGA only
P6NGM-FD - 1 VGA, 1 DVI, no HDMI
P6NGM-FIH - 1 VGA, no DVI, 1 HDMI

Once you determine which board you have, here's where you can download the BIOS:

P6NGM-L BIOS page
P6NGM-FIH BIOS page
P6NGM-FD BIOS page

Once you download the file & unzip it, the BIOS file, flash utility & instructions on how to flash will all be in the folder.
Hopefully you have a floppy drive. If not, I suggest you try using the "Live Update".

You're on your own from here.... "


Drugače pa je SMD 8pin SOIC / SO .

Lahko smd sprogramiraš in vstaviš s pravim bios-om


Tukaj dobiš sprogramiramiran BIOS ( DIL ) .


Tukaj pa SOIC.

LP


To, da obstajajo 3 verzije plate vem, sem napisal že v tem postu Wink

Kako zagotovo vem, da je moja plata -FIH verzija? Zato, ker ima (kar ostali dve nimata, samo FIH ima):

>> IEEE1394 / FireWire

• JMicron® JMB381 chipset
- Transfer rate is up to 400Mbps

Sicer pa sem čipe že gledal na FLASHBIOS ampak so precej dragi. Na eBayju so za spoznanje cenejši, ampak vseeno še vedno hodi v SLO 14 dni. Klical sem 3 distributerje za MSI v Sloveniji, dva od njih te plate nimata, pri e-Misija so mi dali mail od tistega ki dobavjla robo in sem mu pisal. Baje jo lahko dobim v 2-3 dneh, če jo ima dobavitelj na zalogi. Bom sporočil, ko/če dobim odgovor. Če bi plato poslal v Ljubljano na Comtron servis, bi me prišlo ~40€, za kar dobim že novo plato Whistle , če jo dobim, seveda Confused


Brane212: Žal, ne, iz Maribora. A imaš kakšen načrt za programator BIOSa? Tako "na oko" ne izgleda pretirano težaven...


Nazadnje urejal/a program_er Čet Jan 21, 2010 3:19 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1137
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 3:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Plato pod roko in z njo v Ljubljano k Branetu.
Pa na licu mesta preizkusita če bo uspelo Smile.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
z0r1n
Član
Član



Pridružen-a: Pon 02 Nov 2009 10:13
Prispevkov: 63
Aktiv.: 0.36
Kraj: Prevalje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 3:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

program_er je napisal/a:

EDIT: Če menjam matično ploščo - v katerem primeru ne bom rabil reinštalirati OSja (da se normalno zažene, potem že lahko v devmgr updatam driverje ali pa z kakim orodjem)? Je dovolj, da je le chipset iste firme (nVidia) ali mora biti točno enak chipset?


Pri nakupo nove matične plošče moraš gledati, da je chipset na stari matični plošči od istega proizvajalca kot na novi (npr. nvidia-nforce, AMDxxx, VIA, SIS, Intel ipd.), katera verzija je skoraj ni pomembno, tako kot pri mojem primeru (prej sem imel chipset od nvidie nforce-570-SLI na novi pa je nforce-720D), ki se mi je zgodil pred božičem.

Pred božičem sem moral kupiti novo matično ploščo, ker mi je prejšnja odpovedala 13 dni po izteku garancije. Mad
Imel sem tole matično ploščo Gigabyte GA-M57SLI-S4 in jo sedaj zamenjal z tole matično ploščo ASUS M4N78 vse mi deluje brez problema imam pa instalirane WinXP ter Win 7.
Ti pa toplo priporočam, da kupiš matično od Asus-a, sicer so malenkost dražje, ampak imajo po večini 3 leta garancije Gygabite pa po večini 2 leti (lahko se sam prepričaš če pogledaš na njihovih spletnih straneh)

LP!
Zoran

_________________
James Dean: “Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.”
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam programator, ki lahko programira ta čip. Imam tudi vse potrebno orodje, da ga snamem s plošče in ponovno prispajkam.

Dobrodošel torej !
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group