www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Velleman k8048 problem
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vasjaka
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Mar 2008 18:25
Prispevkov: 62
Aktiv.: 0.32
Kraj: Bovec

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 10:29 pm    Naslov sporočila:  Velleman k8048 problem Odgovori s citatom

Lep pozdrav.
Zanima me če ima kakšen podobne težave oz. če kdo ve kako se jih rešiti.
Imam vellemanov k8048 pic programator. Na starem računalniku je vse delalo lepo in prav rs232 na matični. Sedaj pa sem računalnik zamenjal za novega prenosnika brez rs232. Kupil sem pretvornik usb - rs232. Sedaj pa mi nič več ne dela. Za programiranje uporabljam picprog2009. Vse lahko naredim, skompajlam, ko pa hočem program zapisat na pic mi javi napako da ne more pisati na pic.

Če ima kdo kakšno idejo bi prosil če mi kaj lahko svetujete.

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 10:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

USB - RS232 pretvornik ima izgleda aktivn samo Rx in TX pine. Najbolje je, da pač programiraš na starem računalniku.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vasjaka
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Mar 2008 18:25
Prispevkov: 62
Aktiv.: 0.32
Kraj: Bovec

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 10:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A res ni druge rešitve?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2053
Aktiv.: 10.65

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 10:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta je najbolj ziher. Lahko pa najdeš kakšnega prijatelja, ki ima drugačen pretvornik in poskusiš pri njem. Sam imam ST-Lab pretvornik in dozdaj sem imel samo eno napravo, ki ni delovala.
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.12
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vasjaka je napisal/a:
A res ni druge rešitve?


A imaš mogoče kak link ali info o tvojem RS-232 pretvorniku? Ker eni imajo res aktivne samo RX in TX pine, eni pa vse Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kupi malo boljši USB - RS232 pretvornik, ki ima poleg Rx Tx povezano še kaj drugega. Ta programator poleg teh dveh osnovnih signalov potrebuje še nekaj drugih ... http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=6572
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasjaka
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Mar 2008 18:25
Prispevkov: 62
Aktiv.: 0.32
Kraj: Bovec

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta je najbolj ziher. Lahko pa najdeš kakšnega prijatelja, ki ima drugačen pretvornik in poskusiš pri njem. Sam imam ST-Lab pretvornik in dozdaj sem imel samo eno napravo, ki ni delovala.

Jaz imam ravno ta pretvornik.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasjaka
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Mar 2008 18:25
Prispevkov: 62
Aktiv.: 0.32
Kraj: Bovec

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 10:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://www.st-lab.com/products.asp

To je pa link za to zadevo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbolje, da si narediš USB programator. Recimo ICD2 klon ali pa PicKit2 klon.
Velleman uporablja skoraj vse signale na RS232 in če ni USB-rs232 pretvornik popolnoma kompatibilen, potem ne bo delovalo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vasjaka
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Mar 2008 18:25
Prispevkov: 62
Aktiv.: 0.32
Kraj: Bovec

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2010 10:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja pa ta programator sem kupil ne vem čemu bi sedaj še enega delal. Kje bi pa ta pretvornik dobil ki bi bil kompatibilen?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2010 12:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imaš ti prenosnik ali klasičen PC. Če imaš klasičen PC, potem ti priporočam nabavo serijske kartice. Če pa imaš prenosnika .... hmmm mogoče obstaja PCMCIA <-> RS232

Zakaj bi delal nov programator, ker boš slej ko prej prerastel tega Vellemana in boš hotel programirat šekakšen PIC več pa še s serijskim programatorjem se te dni ne pride kaj daleč. .... in tista dva, ki sem ti ju predlagal se obnašata tudi kot debugerja in je kakšne težave na ta način lažje rešit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vasjaka
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Mar 2008 18:25
Prispevkov: 62
Aktiv.: 0.32
Kraj: Bovec

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2010 12:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok. Pa mi zdaj povejte, če se lotim delat icd2 klon ali pickit2 klon, katerega naj naredim. A so ti kloni uporabni za več pic-ov al samo za določenega?
Če so za več, za koliko in katere?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2010 1:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Google? ICD2 podpira skoraj vse.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasjaka
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Mar 2008 18:25
Prispevkov: 62
Aktiv.: 0.32
Kraj: Bovec

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2010 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem googlal neki, samo sem dobil neke načrte, ki mi delujejo kot da so samo za en tip pic-a.
A imate kakšne dobre načrte od kakšnega klona?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzmarez
Član
Član



Pridružen-a: Tor 22 Jan 2008 19:03
Prispevkov: 184
Aktiv.: 0.93
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2010 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je kupljen od proizvajalca ali deluxe varanata home made , drugače ne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group