www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Računalnik: Kateri proizvajalec?
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  

Znamka računalnika:
Dell
14%
 14%  [ 16 ]
Toshiba
12%
 12%  [ 14 ]
HP
24%
 24%  [ 27 ]
IBM
10%
 10%  [ 11 ]
Acer
11%
 11%  [ 13 ]
Apple
3%
 3%  [ 4 ]
Medion (Hoferjeva reklama ;) )
4%
 4%  [ 5 ]
drugi proizvajalec
18%
 18%  [ 20 ]
Skupaj glasov : 110

Avtor Sporočilo
benja8151
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Dec 2009 18:54
Prispevkov: 120
Aktiv.: 0.69
Kraj: Pivka

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 5:28 pm    Naslov sporočila:  Računalnik: Kateri proizvajalec? Odgovori s citatom

Naslov pove vse...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
David2204
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Nov 2008 0:01
Prispevkov: 997
Aktiv.: 5.30
Kraj: Ljubljana - Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa če smo ga sami sestavili? Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LinuxFuter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Jun 2007 14:40
Prispevkov: 386
Aktiv.: 1.88
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 5:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam Hp-ja ampak ga odsvetujem (pol letu in pol uporabe).

EDIT: Govorim o laptopu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kose19
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Mar 2005 19:37
Prispevkov: 1228
Aktiv.: 5.51
Kraj: okolica Kobarida

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

HP laptop zaenkrat dela odlično (skoraj 3 leta)
_________________
- Absens, carens -
- Tisti, ki ga ni, bo prikrajšan -
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LinuxFuter je napisal/a:
Imam Hp-ja ampak ga odsvetujem (pol letu in pol uporabe).

EDIT: Govorim o laptopu.


Tega nismo opazili Rolling Eyes ker nisi napisal Razz

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JamesQ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Nov 2006 12:05
Prispevkov: 362
Aktiv.: 1.71
Kraj: Novo mesto/Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 6:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Trenutno še HPjev prenosnik višjega ranga. Opažam, pa da ima HP zares nekvalitentne prenosnike nižjega razreda. Višji rang pa ne dela problemov. Sicer pa je na mestu rek: malo denarja, malo muzike.


LDŽ

_________________
Baje sem inteligentna baraba ... FAE@Silica Slovenia (=
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TECHNIC
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Okt 2006 11:18
Prispevkov: 582
Aktiv.: 2.74
Kraj: Senovo

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa asus (ga ni na anketi)?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.78
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 7:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam dva; HP-ja za vsakdanjo uporabo in nekoliko starejšega Asusa, še z LPT portom Wink .
_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benja8151
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Dec 2009 18:54
Prispevkov: 120
Aktiv.: 0.69
Kraj: Pivka

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 7:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oprosti, vendar se nisem mogel spomniti vseh proizvajalcev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
LEDuser
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Mar 2008 12:06
Prispevkov: 1104
Aktiv.: 5.65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 7:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem se spraševal kaj je najboljše... Najprej sem mislil da je HP dober nakup pa sem kmalu spremenil svoje mnenje. Od treh prenosnikov HP katere redno pregledujem so se vsi že pokvarili. Tudi komponente katere vgrajujejo niso najbolj kvalitetne kar se pa tiče ohišja pa je svoja zgodba (počen okvir okoli LCDja, počene tipke, slaba izdelava hlajenja ...). Sem pa imel zelo dobre izkušnje z Dell-om. Priporočal sem ga prijateljem in družini (2 laptopa in 2 desktopa) in do sedaj se nisem dotaknil še niti enega. Izdelava ohišja je kakovostna in tudi cena je primerna.

Ne mislim da je HP zanič, pač ni vreden svoje cene pa čeprav je dostikrat ugodnejši od konkurence (tudi HP dlančniki), Dell ponuja veliko za svojo ceno , najbolj pa bi pohvalil Apple računalnike (ob uporabi Mac OSX) napaka le teh pa je edino cena mislim pa da bo macbook moj naslednji nakup.

_________________
Razsvetljujemo od leta 1920!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam HP prenosnik visokega ranga in ga odsvetujem.
Benq, ki sem ga imel pred njim 4 leta je delal bp, pri tem so mi 2x menjali matično ploščo, 1x DVD, 2x LCD zaslon, 1x napajalnik, 1x disk.

Pohvalen pa je servis (Protek), kjer imajo zelo profesionalen odnos in moram reči da so kljub ogromno težavam vedno poskrbeli zame po svojih najboljših močeh.

(Nekje tu je bilo objavljeno, da ima HP probleme s hladnimi loti na osnovnih ploščah, ki so izrazitejši pri prenosnikih, ki se veliko nosijo okoli - sam sem tak primer in morda je to to)

Če bi danes kupoval, bi vzel Della, Toshibo ali Lenovo - res pa, da je verjetno resnica podobna kot pri avtih: lahko kupiš Cliota in se z njim voziš brez problemov, lahko pa te zafrkava Mercedez S klase ... Je tudi v sreči nekaj ...

Lp, Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Unknown_User
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Nov 2009 13:31
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.73
Kraj: UFO iz Butal pri T''minu

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težko rečt kaj bi mi sploh ustrezalo, ker niti z eno stvarjo nisem zadovoljen, ker ne deluje tako kot mora. Asus matične imajo skoraj zmeraj najboljši performens, ampak kaj ko pa nikoli ne delujejo vredu("povratni reset" ali nekaj takega, ne deluje vedno). Mogoče bi tukaj posegel po Gigabayte, če bi bil AMDjev procesor bi moral biti še zmeraj prisiljen imeti matično od Asusa.

Prenosnika pa nimam. Menda naj bi se za netboke po performensu obnesel Asus(spet mi ni ušeč ker je Asus).

Neko podobno župo po zmogljivosti ima moja sestra od Asusa, ampak je bog pomagaj. Ko bi bila vsaj strojna periferija kompatibilna z Unix sistemom (vsaj grafična in brezžična kartica) ampak si prisiljen uporabljat XPje. Poskusil sem z Sedmico pa je z njo OS samo zmrzoval. Druga sestra ima HP prenosnika, cenene izvedbe in se zelo segreva. Tako da mora na mizi obvezno imeti podloženega z kakšno knjigo, da bolje odvaja toploto, v nasprotnem primeru se ve kaj se zgodi. Moram reč da tudi nad Jabovkom nisem več navdušen saj je tudi on začel delati kvantiteto in ne kvaliteto.
Tako mi ne ostane popolnoma nič, mogoče tisto, kar so zgoraj napisali kot je npr. Dell prenosnik.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2638
Aktiv.: 12.54
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Edini, ki me še nikoli ni razočaral je Dell Smile
Takoj za njim pa HP.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S HP-ji sem imel na splošlo precej slabe izkušnje, ko sem še v podjetju skrbel za informatiko. Za Toshib-e praktično nisem vedel, da obstajajo. Moj predzadnji prenosnik je bil Asus -ki je še vedno v funkciji (podaril sem ga sestri). Razen premalo vzdržjive baterije je bil kar vredo. Sedaj imam medion-ovo Akoyo Mini E1210 . Zelo zadovoljen. Pred nakupom sem se posvetoval z kar nekaj uporabniki medionove opreme. Za nakup sem se odločil po samih pozitivnih mennjih - pa tudi po debati na enem forumu.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Krampus
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Sep 2008 13:07
Prispevkov: 1826
Aktiv.: 9.61

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 06, 2010 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Doma imamo pri hiši 6 HP-jev (3 prenosnike 2002, 2009, 2010 in 3 namizne 2004, 2007, 2008)
Brez težav z vsemi, razen predzadnjega prenosnika, kjer so mi zamenjali ploščo, pa wlan modul, pa BT modul, pa skoraj še enkrat ploščo, potem sem pa sam ugotovil, da je narobe gonilnik za navadno mrežno. HP-jev zadnji posodobljeni ga serje, tako da mašinca kar zmrzne. In seveda baterija na 2002 letniku.

Na firmi pa 50 namiznikov HP (2003, 2005, 2007), edini problem je bilo 5 ventilatorjev na strojih, ki delajo v prašnem okolju 24/7.

_________________
Nisem ravno najbolj pameten na svetu, tu in tam pa imam kakšno idejo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Ankete Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group