www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanine od A-Ž v slikah ;)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 48, 49, 50  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.81

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2003 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim , da je pod tem imenom vsak pravi Wink V tem spraju pa je navadno nitrorazredčilo ( nekajkrat dražje) je pa za začetek z njim najlažje priti do pravih rezultatov . potem pa ekonomika napravi svoje in raje kupiš cel liter za ceno pol decija. Ves štos je v temu , da nitro hlapi prah na papirju zgostijo , tako da je bolj neprozoren. Vse skupaj lahko preizkusiš na navadnih fotokopijah , tako da boš videl kako postane tisk bolj črn, svetleč. Vaja dela mojstra . Seveda pa v primeru zelo slabega printa ne dela čudežev.
L.P. infrared
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mercury
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Nov 2003 19:40
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2003 8:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala majster! Imam pa še dve vprašanji. Kje ti kupuješ ta Afterprint spray?
Drugo kar pa mene najbolj skrbi so dvostranska vezja. Sam ciljam tako, da poravnam rob predloge s robom ploščice. Ker je predloga printana na folijo se lepo vidi kje imaš rob printa in kje rob ploščice. Ampak če printaš na papir, potem ne vidiš nič skozi in potemtakem ne moreš ciljati roba ploščice. Torej, kako ti potemtakem delaš ( ciljaš ) dvostranska vezja?

L.P.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 01, 2003 9:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam dvostanskih nisem delal dosti -a delal sem jih na dva načina:
1. metoda:
zlepil sem oba filma - zgornjega ter spodnega v nekakšen "žep" Vmes sem dal oslojeno ploščico ter jo s selotejpom lepo zlepil - da se ni mogla premikat.
2. metoda:
Najprej sem naredil eno stran (kot bi delal enostransko) komplet - torej zjedkal ter zvrtal. Drugo stran bakra sem pred jedkanjem zaščitil z samolepljivo folijo za ovijanje zvezkov. Potem sem drugo stran očistil nanesel lak. Filma ni bolo problem zadeti ker so luknje zvrtane. Dobro je le da se le te vrtajo na stebernem vrtalnem stroju, da so glede na ploščico res pod pravim kotom. Laka z stani, ki je bila že končana še nisem odstanil vseeno pa sem to stran pred jedkanjem dodatno zaščitil s samolepljivo folijo.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.81

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 02, 2003 10:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Embarassed Embarassed Že nekaj let nisem kupil spreja ( sem preveč gorenska varianta) Tisto z listi navadnega papirja sem predlagal samo za trening . Povdarjam pa da morate biti zelo pazljivi z nitrorazredčilom , saj so hlapi eksplozivni!!!! Predloge pa kar na paus ali prozorno folijo printaj , primerno obdelaj , za dvostranska vezja , pa je že silvo napisal , kako se to rešuje. Spej pa dobiš v vsaki večji knjigarni, uporabljajo ga nekateri za izdelavo bolj "profesionalnih" fotokopij( dobiš občutek da je tiskano v tiskarni - to finto so me ravno oni razkrili , ko so videli kako se matram z TIV), ko pa boš porabil tubico , Wink boš tudi ti postal gorenjc Confused
L.P. infrared
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mercury
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Nov 2003 19:40
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.14

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 02, 2003 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala, bom pa še enkrat vprašal - Kaj ima pri vsem tem nitro razredčilo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.81

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 02, 2003 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Topi prah , da se zlije skupaj , da boš prej videl kako to dela ( če ne dobiš spreja hitro) pa vzemi doma prazno šprico , v kateri je bilo čistilo za steklo (nežnejši spol včasih to uporablja za rosene listov rožic) , nalij v plastenko NITRO RAZREDČILO in pošpricaj pa printu ( z malo znanja je rezultat isti kot pri AFTERPRINTU ) in primerjaj prej in potem Confused pa se slišimo( Rolling Eyes ) vidimo
L.P. infrared
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vladek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 14:11
Prispevkov: 111
Aktiv.: 0.50
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2003 3:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mercury je napisal/a:
Citiram:
Vidim , da še nisi izprobal nitro razredčilo. Jaz ga uporabljam ravno zato , da mi ni potrebno dvojnega printa


Mi lahko kdo pove kaj več o tej tehniki s paus papirjem in nitro razredčilom? Vem da sem o tem že nekje bral, a se ne spomnim točno.

Mercury



V kartonasto škatlo za čevlje daj film na pausu, nater daj še kos vate prepojen z razredčilom in čez nekaj minut bo tisk potemnel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kemik
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Avg 2003 1:35
Prispevkov: 128
Aktiv.: 0.58
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 15, 2003 4:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz počnem nekaj podobnega. Pokrov od škatle za čevle z notranje strani polijem z nitro razredčilom, malo premikam zadevo da pride povsod, ko je karton vsega popil (ni treba veliko razrečila noter zlivat) z tem pokrovom pokrijem folijo tako, da je printana stran obrnjena navzgor. Hlapi razrečila stopijo zrnca tonerja in tako se zaprejo pore v tisku, kjer bi svetloba prišla čez. Zadeva izgleda bolj črno. Pod pokrovom pustim kakih 10 min.

Lp Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko11
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 17:47
Prispevkov: 866
Aktiv.: 3.90
Kraj: Dobrepolje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2003 9:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo

Mene pa zanima, če ima kdo kaj izkušenj z dvostranskim vezjem, kako metalizirati luknjice, ali kako drugače napraviti dvostransko vezje?

LP,marko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matej
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Okt 2003 14:00
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.22
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2003 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce bos jih hotel metalizirati bos imel probleme.Raje v vezje zvrtaj vec lukenj in skozi te z zico povezi zdornjo in spodnjo vezje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2003 11:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima na kakšnih laserskih tiskalnikih printate tisti, ki filme delate z lasercem na paus in kakšen paus papir, ali je kakšna boljša kvaliteta.
Moj dosedanji način printanja filmov bo verjetno kmalu šel v pokoj, saj je printer star preko 8 let in je vprašanje, koliko časa bo še šel. Sicer dela dobro, le na natančnosti izgublja. Kupil sem novega, vendar ne dosega tako dobrih rezultatov. V resoluciji in kvaliteti tiska ga sicer krepko prekaša, vendar je črnilo pigmentno in ima drugačne lastnosti, kot pri starem printerju. Pri novem je mehansko občutljiv tisk na foliji in se opraska dol. Zato si imam namen omisliti še enega laserca za cca 100ksit, če bo kaj bolje. Ploterji pa so predragi, čeprav bi bila to najboljša rešitev za izdelavo filmov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2003 9:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za izpis na laserju obstaja neka t.i. "kimoto" folija. Zadeva je navidez podobna paus-u vendar se ne guba in je enakomerno prosojna. Drug problem pa so sami laserji. Ne poznam niti enega, ki bi bil brez takoimenovanega "economode". Po domače rečeno varčujejo s tonerjem. Preden se odločiš za nakup vsekakor preveri izpis. Sam imam največ opravka s HP-ji in za te lahko rečem da niso najbolj primerni za izpise teh filmov. Kvaliteta tiska je sicer odlična, nanos pa je po mojem mnenju preveč prozoren.

Mimogrede, če boš rabil pripni kak vzorec tiskanine pa ti jo poskusim natisnit na par printerjih da lahko narediš primerjavo s kakimi drugimi.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2003 1:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poznam ta problem pri lasercih, zgleda pa, da varčujejo tudi bubble jet tiskalniki.
Glede preizkusa sem že delal na tem, vendar so trgovci nezainteresirani, torej, če jim omenim preizkus tiskalnika za potrditev nakupa jih preprosto ne zanima, oziroma tega ne omogočajo. Ker pa ne mislim kupovati dragega printerja preden bom vedel ali sploh ustreza mojemu namenu, sem se zato obrnil sem, ker vem, da nekateri filme printajo z laserci, tudi primerke filmov narejene z laserskim tiskalnikom sem že imel in se da narediti kvalitetno tiskano vezje.
Frenki, ti bom ob priliki poslal primerek, oziroma dva, enega z normalnimi in tenkimi vezicami in enega z poligoni ali pa kar kombinacijo.
Kakšna je kaj cena teh folij za laser ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2003 2:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Folije za laser so cenejše od tistih za inkjet za ca 2/3. Osebno ti za izpis filmov ne priporočam laserja ampak raje kak boljši inkjet. Zakaj;
Sam imam na firmi precej laserjev vsi so sicer HP-jevi tudi doma imam enega HP-jevega laser-ja. Na vseh sem poskušal izpisovati na folije namenjene za laser-je. Rezultati so slabši kot jih dosežem na prastarem HP deskjet 690. Folije na laserjih se grbančijo. Izpis včasih dimenzisko ne odgovarja - na oko tega ni opazit - opazil sem pa ko sem hotel dve foliji zlepit. Twisted Evil Tudi pri največji ločlivosti ter max. temnem izpisu nisem dosegel zadovoljivega izpisa. Tako da tudi če izpišem film na laserju zlepim dva filma. Skratka - svetujem ti raje kakega boljšega ink jet-a Mogoče tega PSC 750 (sedaj je nov model ne vem oznake na pamet) kjer je scaner fotkopirc ter tiskalnik vse ob enem - Fotokopirec barvni/črnobeli dela samostojno brez PC-ja. Scaner pa je izredno hiter.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 30, 2003 5:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pravzaprav imam malo boljši ink jet Canon i550, izpis je zelo dober, vendar: na folijah za ink jet ni dobr izpis ker so folije delno hrapave in so zato prozorne pikice. Na posebnih folijah, ki jih uporabljam pa je izpis zares dober, vendar gre pa barva dol, če s prstom potegnem po ipisu. Pri starem Canon-u pa barva ne gre nikakor dol niti z alkoholom. Poskusil sem, da sem čez nalepil transparent samolepilno folijo za zaščito printa. Je v redu, vendar je lepljenje folije rahlo zoprno opravilo. Mislil sem, da bi nabavil laserca zaradi tega, ker sem imel priložnost preizkusiti zares dober film narejen z lasercem , seveda primerno obdelan z nitro hlapi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 48, 49, 50  Naslednja
Stran 2 od 50

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group