www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Geocaching oz. po slovensko Geolov
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mucek4
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Jun 2005 20:52
Prispevkov: 2952
Aktiv.: 13.29
Kraj: Tržič - Mesto med gorami

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2010 1:54 pm    Naslov sporočila:  Geocaching oz. po slovensko Geolov Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

pred časom sem bil "okužen" z cca. 10 let staro svetovno igro imenovano Geocaching.

Kaj to dejansko je?
Na portalu Geocaching je baza podatkov z zakladi oziroma njihovimi lokacijami z GPS koordinatami. Lep predstavitveni video je na njihovi prvi strani v Angleščini. Ideja je sledeča, da na njihovi spletni strani poiščemo "zaklad" oz. koordinate, vzamemo GPS sprejemnik in se odpravimo v naravo. Ko zaklad najdemo se vpišemo v dnevnik (logbook) in po želji izmenjamo stvari, ki so v škatli. Trenutno je v Sloveniji slabih 500 zakladov in skoraj vsak dan se pojavi kakšen nov.

Zadeva je sicer prijazna za mlade družine, saj je v zakladih ponavadi kakšna kinder igračka oz. kaj podobnega. Dobiš pa veliko namigov za nedeljski izlet.

Zanima me, ali je na forumu še kakšen geolovec, ki se sprehaja po svetu in med tem buli v svoj GPS sprejemnik?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.39
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2010 1:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da se še tvoj "virus" oglasi..

Precej pomaga uporaba kakšnih sodobnih pametnih telefonov z vgrajenim GPS sprejemnikom in kompasom. Za tiste, ki imate Android, priporočam c:geo.

So pa ponavadi zakladi tako skriti, da je treba kakšen kamen tu in tam umakniti.

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.62
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2010 3:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem tudi sam našel že kar nekaj zakladov. Moram priznati, da zadnje dve leti nisem bil nič aktiven. Je pa zelo prijetno, če greš kam na potovanje, saj so zakladi največkrat skriti na kakšni zanimivi točki.
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 23, 2010 5:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj imaš enega aktivnega .. kako to da ne veš ?!? Razz
http://pavlin.si/en/potovanjaizleti/slovenija/rusevine-cerkvice-sv-danijela/

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75552.21

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 24, 2010 7:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.12
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 24, 2010 8:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimiva stvar tole... Sem našel par točk v moji okolici in razmišljam, da se bom v nedeljo odpravil eno poiskat Razz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
s56vha
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 14:33
Prispevkov: 184
Aktiv.: 0.84
Kraj: Kamnik, Preserje pri Radomljah

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 17, 2011 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem opazil tole temo.

Tudi naša mala družinica se občano poda na lov. Vsekakor zanimiva zadeva, prevsem v krajih ki jih ne poznaš.

lp, Aleš . s56vha
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2011 1:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko ne bi bilo bolj varno bi šel pogledat kaj je v Zali Mr. Green
_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sasoz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 30 Jan 2009 9:46
Prispevkov: 38
Aktiv.: 0.21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2011 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi naša mala družinca je zadnje mesece precej zasvojena z geolovom. Sedaj nam idej za nedeljske izlete nikoli ne zmanjka. To nedeljo smo na slov. obali pobrali 5 zakladkov.

Za iskanje zakladov uporabljam IPAQ dlančnik z Cachebox aplikacijo.
Kaj pa uporabljate ostali?

lp
Sašo
(zakri geocache group)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.62
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2011 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

En zelo star GPS e-map. Nedolgo pa sem na novi telefon (android) naložil neko aplikacijo, ampak jo nisem še preizkusil
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2011 7:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi imel kakšnega temu namenjenega Garmina bi že šel. Samo opažam, da moj Garmin na nekaterih odročnih predelih pod košatimi smrekami lovi odlično, ko pa ga vklopiš pod dežnikom sredi Trnovega pa ne najde satelitov. d'oh! Evil or Very Mad

Bom pa poleti malo pogledal, če je kaj v bližini, ko bo bolj toplo in bo Garmin lepo sedel na krmilu kolesa.

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.93
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2011 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam še nisem našel še nobenega, čeprav sem registriran že cca 1 leto. Sem si pa sedaj naredil waypoints za mojo aplikacijo na mobilnem telefonu.

In sicer uporabljam BT GPS , mobilni telefon Nokia 3120clasic in aplikacijo TrackMyJourney ki deluje na osnovi jave.

Zanima me, če še kdo pozna oz. uporablja omenjeni program? Super program. Tako za brezpotja kot za mesto ali avto.

Trackmyjourney



lp
uroš

_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s56vha
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 14:33
Prispevkov: 184
Aktiv.: 0.84
Kraj: Kamnik, Preserje pri Radomljah

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2011 11:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jest uporabljam kar klasiko - ročni GPS -> Garmin Colorado 300 - moram reči da sem zelooo zadovoljen z njim.

lp, Aleš


Nazadnje urejal/a s56vha Tor Jan 18, 2011 11:30 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.12
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2011 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz uporabljam kar Google Maps aplikacijo (na Samsung Galaxy S - Android torej) in izberem, da sem peš, ter lepo zgenerira pot "do zaklada". Iskal sem tudi namenske aplikacije po Android marketu (jih je kar nekaj), ampak sem s to zadovoljen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75552.21

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 18, 2011 11:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Nazadnje urejal/a . Čet Okt 02, 2014 9:50 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group