www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Leteče diode
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Naloge, izpiti, seminarske
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.62
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 7:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

roby13, imaš pa res nemogočega profesorja. A mi zaupaš ime in priimek, da se jaz resno pogovorim z njim!
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
roby13
Član
Član



Pridružen-a: Tor 19 Okt 2010 19:23
Prispevkov: 55
Aktiv.: 0.33
Kraj: Ve

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 31, 2010 7:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Profesor je pokazal kako se dela... samo tako hitro, da mu nihče ni mogel slediti. Sad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.19
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 3:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno res teče voda v grlo, pa vseeno se držimo bistva teme, saj preprosto dejstvo, da ni edini, ni prvi in ni zadnji, ki mu teče voda v grlo ali pa se mu mogoče ne da ali pa preprosto nima dovolj znanja...

Ali je sploh pomembno ZAKAJ roby13 sprašuje na forumu Question ali je mogoče bolj pomembno to, da morate zasvinjati vsako podobno temo z offtopic odgovori in tako pokazati, kako zelo NEZRELI in NESTRPNI ste Question Exclamation

Kaj je narobe s programom Sprintlayout Question po mojem mnenju je še najbolj primeren za tiste, ki so totalni začetniki, saj je zelo preprost za uporabo, veliko bolj, kot večina ostalih programov, tako da se strinjam s profesorjem, da je predlagal ta program, seveda pa se ne bi strinjal z zahtevo, da mora biti narejeno ravno s tem programom... če nekdo zna narediti z drugim programom, naj mu pusti proste roke. Če je profesor preveč ozkogled, se tudi jaz pridružujem VolkD, da bi se pogovoril z dotičnim profesorjem Twisted Evil

BISTVO TE TEME JE: leteče lučke z uC ATtiny2313 Exclamation

omenjeni uC ima 16 I/O pinov kar pomeni, da bi lahko naredili 16 kanalne leteče luči brez matrice in multiplexa ali pa kar 64 kanalne luči v multiplexu.

Za začetnika predlagam brez multiplexa, 12 kanalov, ostanejo še 4 prosti pini, to pa so lahko ISP vhodi za programiranje uC. Program je lahko zelo preprost, s poudarkom na ZELO, če ni zahtevano kaj posebnega, npr spreminjanje hitrosti in smeri in število letečih lučk...

Zamislite se nad sabo in če ne mislite konstruktivno sodelovat, raje ne sodelujte in svinjajte teme in offtopic



.

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 12.52
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 4:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam z Reberjem!
Sam vidim kako je v soli, pri prakticnem pouku, ko se nobenemu ne da in iscejo bliznjice do pozitivne ocene. Fant je na forumu in prosi pomoc, tako kot jo lahko kdorkoli od nas v pricakovanju na spodoben odgovor. Tako da bi bilo prav da bi si vsak prebral Reberjev post in se malo zamislil.
Se opravicujem ker sem sel mimo teme, samo tema mi je zanimiva in bi rad videl resitev, zato jo spremljam in sem se ustrasil da nebo nic iz tega.

_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7778
Aktiv.: 34.78
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 4:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi napisal, da je probal in prišel do tega in tega problema, bi dobil čisto drugačne odgovore. Iz njegovega vprašanja na začetku ni to videti, vsaj jaz nimam tega občutka.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.06
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva je prestavljena v ustrezni oddelek: Naloge, izpiti, seminarske. Kamor bi morala iti že na začetku.

In v tej temi veljajo nekoliko bolj stroga pravila Boo hoo!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
jezikač
Član
Član



Pridružen-a: Tor 29 Sep 2009 23:21
Prispevkov: 160
Aktiv.: 0.90
Kraj: swamp

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 4:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dragi Robert,

leteče luči - jako enostavna nalogica.
1. google -> "running lights" in dodatek z ustrezno besedo - Tiny,... in podobno
2. najdi ustrezno shemo, lahko jo tukaj daš na ogled, da jo komentiramo in popravimo
3. inštaliraj oni šprint lajout ali poišči kakšnega ki ga že znaš uporabljat
4. poišči kaj literature, kako se s programom dela
5. loti se risanja
6. če se ti zatakne, pa spet povprašaj.

pa še to napiši mimgrede, koliko časa imaš na voljo in a bi morala bit zadevca že na vezju al samo narisana? Pray

_________________
na tekočem
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sraka
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Nov 2008 23:52
Prispevkov: 481
Aktiv.: 2.55
Kraj: PMAVs

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 4:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@reber,start: V tvojem postu imaš tri vprašaje in dva klicaja. dvakrat imaš tudi oznako offtopic.
Glede na to, da je bistvo tvojega posta to, da kritiziraš uporabnike, je tvoj post povsem offtopic.

Če prav razumem posredno kritiziraš tudi moderatorje. No tu se ti pridružujem. Morali bi v smeti premestiti vsaj tri poste:
1, 2,3
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
David2204
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Nov 2008 0:01
Prispevkov: 997
Aktiv.: 5.27
Kraj: Ljubljana - Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 4:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težko verjamem, da jim je profesor zadal nalogo, ki je ne bi bili sposobni opraviti. V primeru, da je dal pretežko nalogo, se je pa Darko oglasil, da bi se pogovoril s profesorjem. Tisti komentar izgleda, da je naletel na gluha ušesa.
Meni mi to zmeraj bolj spominja na lenobo.

Reber, če že zdaj ni sposoben skupaj spraviti take naloge, kaj bo šele, ko bo profesor nekaj bolj zahtevnega zahteval od njih? Mu boš ti reševal seminarske naloge? Confused
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.03
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 5:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ti rabiš nekaj takega? V čem pa programirate?


V Google sem vtipkal: attiny2313 running leds

Izvoli.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Majster
Član
Član



Pridružen-a: Sob 14 Nov 2009 1:05
Prispevkov: 344
Aktiv.: 1.95
Kraj: Majšperk

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 5:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

My guess je, da v bascom avr, Identično nalogo smo imeli tudi mi za izvest. Z izjemo, da smo plato oblikovali v smreko. Nam je profesor dal sheme in še komu kaj razložil, če mu ni bilo jasno. V končni fazi sem jim(sošolcem) pa plate tako ali tako risal jaz Razz
_________________
Smith & Wesson — the original point and click interface.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.03
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 5:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

program_er je napisal/a:
Ti rabiš nekaj takega? V čem pa programirate?


V Google sem vtipkal: attiny2313 running leds

Izvoli.


Vendar tole je POV projekt (leteči napis).
Če boš naredil to vezje, ti v Bascom-AVR napišem kodo v eni minuti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 5:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam občutek da bo to skladno z naslovom, zelo kmalu nekam "letelo"! Cool
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.03
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 5:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napisal sem ti kodo, ti pa se toliko potrudi, da narišeš shemo.

Zunanjega kvarca ne rabiš, vse kar rabiš je to, da čip povežeš na napajanje, na vse pine porta B pa povežeš ledice preko preduporov (tok jim omejiš na 20mA) na maso.

Torej:
- pin 10 -> GND
- pin 20 - VCC

- pin 12,13,14,15,16,17,18,19 -> LED -> predupor -> GND



Leteče LEDice z ATtiny2313.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Leteče LEDice z ATtiny2313.zip
 Velikost datoteke:  2.07 KB
 Downloadano:  29 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.19
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sraka je napisal/a:
@reber,start: V tvojem postu imaš tri vprašaje in dva klicaja. dvakrat imaš tudi oznako offtopic.
Glede na to, da je bistvo tvojega posta to, da kritiziraš uporabnike, je tvoj post povsem offtopic.

Če prav razumem posredno kritiziraš tudi moderatorje. No tu se ti pridružujem. Morali bi v smeti premestiti vsaj tri poste:
1, 2,3


Res sem popljuval neupravičeni offtopic, delno sem se polulal še na moderatorje, ki to dopuščajo, moj odgovor pa je bil poleg kritike tudi konstruktiven, le prebral nisi celega mojega odgovora, zato tukaj extra zate še 1x del mojega odgovora:

reber je napisal/a:
BISTVO TE TEME JE: leteče lučke z uC ATtiny2313 Exclamation

omenjeni uC ima 16 I/O pinov kar pomeni, da bi lahko naredili 16 kanalne leteče luči brez matrice in multiplexa ali pa kar 64 kanalne luči v multiplexu.

Za začetnika predlagam brez multiplexa, 12 kanalov, ostanejo še 4 prosti pini, to pa so lahko ISP vhodi za programiranje uC. Program je lahko zelo preprost, s poudarkom na ZELO, če ni zahtevano kaj posebnega, npr spreminjanje hitrosti in smeri in število letečih lučk...



Torej, predlagal sem način rešitve, dodajam pa še to, da bi program za lučke brez multiplexa lahko napisal npr v Bascomu in to z najbolj preprostimi ukazi, lahko kar z wait zakasnitvami, torej čisto začetniško kakor na najbolj začetniškem tečaju Wink

Ja, na tem forumu se vse preveč pogosto dogaja offtopic, zato me včasih ni tukaj tudi po cel teden in več, ker mi preprosto postane trapasto in neumno, še posebej takrat, ko izkušeni elektroniki, namesto, da bi pomagali, raje zafrkavajo začetnike in sploh ne pomislijo ali nekdo prosi za pomoč iz lenobe ali pa iz kakšnega drugega razloga.

Začetniki, le pogumno, ne se ustrašit, zavedajte pa se, da lenobe res nihče ne mara podpirat... tisti, ki ne podpirate lenobe, se pa v prihodnje raje izogibajte komentarjev, če nočete pomagat, bodite tiho.
.

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Naloge, izpiti, seminarske Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 96 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group