www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

opcija printanje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 30, 2003 10:08 pm    Naslov sporočila:  opcija printanje Odgovori s citatom

Frenki , še eno vprašanje: Forum postaja vedno bolj zanimiv in nekatere teme bodo postale zelo zanimive, poučne. Določene stvari pa bi rad v miru preštudiral (verjetno ne samo jaz) . Tu pa naletim na težavo , saj če si hočem neko temo izprintati , postane to kar zahteven proces. Na slovenskem forumu Delphi sem zasledil odlično rešitev opcija printanje. Tu ti temo zgosti na print stran . tako da skoraj ne rabiš miške. Tudi izprintana stvar je silno prikladna. Prepričan sem , da je tu taka opcija samo vprašanje časa Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 01, 2003 6:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Laughing Laughing
Res je. To opcijo imam namen vključit, vendar je malo obležala v predalu ker sem se ukvarjal z nekaterimi drugimi stvarmi. Bom pa zadevo verjetno v kratkem spravil v življenje. Omenjenega foruma sicer ne poznam tako da ni nujno da bo rešitev enaka.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 01, 2003 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole bi moralo biti to Cool. Če bodo kaki komentarji, bomo poskusili uredit zadevo.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 02, 2003 12:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vraga šele sedaj sem opazil majhen krog z printerjem. Mnogo bolj pregledno. nekaj takega sem imel v mislih , kaj pravite ostali?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 02, 2003 12:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je vsekakor zanimivo in uporabno sploh, če gre za kak obsežen odgovor. Lepo pa se lahko cel post izpiše v PDF ter shrane Wink

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pero
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Avg 2003 10:03
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.65
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 02, 2003 8:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa izpis v pdf. Na faxu sistem za prijavljanje na izpite, elektronski index... kjer si lahko vsako stran izpises v pdf.
Bi to prevec obremenilo streznik? Samo izbedba je s kako html2pdf (oz. html2ps ps2pdf) skripto zelo enostavna. Pa tudi php omogoce izdelavo pdfjev ze imas pdflib.

lp,
Pero
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 02, 2003 9:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pero,
Izpis v pdf načeloma tehnično ne predstavlja nobenega problema, pa tudi server load ob tem ni problematičen. Možna je uporaba katere koli od omenjenih dveh opcij. Bolj vprašljiva pa je po mojem mnenju uporabnost tega. Temo, okleščeno grafičnih dodatkov brez vsakih težav lahko kopiraš na odložišče in preložiš v kak urejevalnik teksta, ... Če pa gre za direktni izpis na tiskalnik pa tudi iz browserja ne bi smel biti problem. Verjamem, da je izpis datoteke v pdf primeren tam kjer želiš kaj takega naprimer poslat po mail-u ali kaj podobnega. V primeru web portala pa po mojem po tem ni potrebe saj lahko do vsebine dostopaš praktično od kjerkoli.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group