www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

At90USB1287 varovalke

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.23
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 12:52 pm    Naslov sporočila:  At90USB1287 varovalke Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Včeraj je bil nadvse uspešen dan zame.
Na At90USB1287 bi je najprej uspelo pobrisati flash pomnilnik in s tem zagonski nalagalnik, nato pa mi je še (kot izgleda) uspelo neke varovalke sprogramirat, tako da se čip ne odziva več.
Varovalke sem spreminjal samo tiste za takt (sem nastavil na zunanji resonančni kvarc kristal)-prispajkan je 16MHz kvarc.

No, do sedaj je bilo (brez uspeha) poskušano naslednje:
-zmanjšana hitrost ISP-ja na najmanj (~1kHz?)
-menjan kristal s 4MHz (tukaj sem prebral, da bi znal biti to problem)
-doveden TTL takt na XTAL1 (vhod ojačevalnika) frekvence 2Mhz in 200kHz (ISP še vedno na najmanj) s funkcijskim generatorjem (vem, da je na programatorju od VolkD tudi takt za te namene, a imam že narejen priključek, kjer ni vključen CLK. Če bo nujno bom naredil nov priključek)

Programator vedno vztrajno kaže opozorilo, da je ISP frekvenca prevelika oziroma, da se čip ne odziva.
Paralelnega programatorja nimam.

Torej...
Kakšne ideje, kaj bi še lahko bilo?


lp, Jernej

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robika
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 20:55
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.21
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 1:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Očititno nisem edini, ki mu je "uspelo" zaprogramirat fuse in lock bite na tem uC-ju. Meni je potem uspelo zadevo tudi rešit. Celoten postopek je opisan tukaj in tukaj. Imaš At90USB1287 na UsbKey ali na svojem vezju?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.23
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 1:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen!

Če prav razumem si ti naredil programator objavljen v Svetu Elektronike?
Oziroma si kar z MiniPin-om naredil?
Jaz nimam MiniPin-a, bom pa poskušal zložit programator na testni ploščici...
At90USB imam na svojem vezju...
Upam, da ga ne bo potrebno odspajkat (ker sem to že enkrat iz drugih razlogov naredil)

Razmišljam, če bi šlo s tem:
##klik##


lp, Jernej

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robika
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 20:55
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.21
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 09, 2011 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tako je. Tisti uC v katerem je zapisan program za popravljanje FB in LB sem vtaknil v miniPin, vezje za dvig napetosti na 12V in optokopler pa sem na hitro sestavil na protoboardu. Povezal sem tako kot je opisano v SE169 in SE170 in stvar je bila rešena.

Tudi s tistim programatorjem (##klik##) boš rešil FB in LB. Lahko pa ti posodim miniPin.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja AVR-jev Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group