www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Usmerjevalnik sončnega kolektorja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75548.70

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 13, 2010 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.10
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 14, 2010 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz bi rad to videl...Smile
_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
alanford
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 27 Dec 2009 19:58
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2010 12:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Že nekaj časa sledim tej temi in to je moj prvi komentar.
Rad bi naredil nekaj takega kot icof. Doslej sem uspel narediti samo toplotni izmenjevalec za 200 L bojler iz nove prirobnice in 10 meterske rebraste cevi iz nerjaveče pločevine - če koga zanima lahko pripnem fotografije.
lp
Alan

_________________
Alan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljoš
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Sep 2005 20:03
Prispevkov: 3132
Aktiv.: 14.10
Kraj: Škofja loka-poljanska dolina

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2010 2:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prilepi, seveda nas zanima...slike so dobrodošle... Wink
_________________
Najprej se je pokadilo, nato izjavi Sokrat: dva Watt-a my ass...LOOOLL:::
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 15, 2010 5:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi mene zanimajo inox izmenjevalci za podzemni rezervar 1500 litrov.

http://www.alternativci.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=4&sid=ac29bf28eb1a108af8d4c8ed0593f741

Kako si to izvedel?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alanford
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 27 Dec 2009 19:58
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 11:13 am    Naslov sporočila:  Toplotni izmenjevalec Odgovori s citatom

Zdravo!
Moj cilj je bil narediti vse sam, z minimalnimi stroški, s hitrim povratkom investicije. Priznam pa, da se nisem potrudil z izračuni dimenzij, zato verjetno ta toplotni izmenjevalez ni narejen optimalno, ampak je predimenzioniran. V priponki nekaj fotografij.
lp[img][/img]

Dodam še link na drugem forumu, kjer sem bolj podrobno fotografiral prirobnicon in elemente za spajane.
http://www.alternativci.com/forum/download/file.php?id=83&sid=e1419d81f9270b1bfc0bbbd794769030



Cevni vodni izmenjevalnik toplote.ppt
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Cevni vodni izmenjevalnik toplote.ppt
 Velikost datoteke:  3.25 MB
 Downloadano:  102 krat


_________________
Alan


Nazadnje urejal/a alanford Sre Nov 24, 2010 12:01 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.86

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 16, 2010 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predimenzioniranost te stane samo materiala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alanford
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 27 Dec 2009 19:58
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 18, 2010 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

icof je napisal/a:
Zdravo. Izdelal [slovenščina je zame španska vas] hiperbolični zbiralnik sončne energije za ogrevanje sanitarne vode. Opremil sem ga z časovnim pomikanjem v eni osi. Drogo os prestavim vsake toliko časa ročno. Deluje dokaj dobro, vndar ga mislim predelati tako, da bo sledil soncu. Namreč jezi me, ker v zimskem času, ko je dan kratek, začne obračati sprejemnik še ko je temno in ravno tako ga obrača še, ko je že noč, zato mislim, da bom porabil manj energije za pogon motorjev, če bo sledil soncu. Tudi ne mislim kar naprej prestavljati začetnega in končnega stikala. Bom preiskusil s sledilnikom, potem pa sporočim rezultat.
Sicer pa je vroče vode dovolj tudi v zimskem času. Razmišljam tudi, da bi poleg sanitarne vode ogreval še vodo z radiatorje, a to pomeni velik zalogovnik vode in predelavo kotlovnice. Najprej preiskusim eno zadevo, potempa se lotim še druge.
Ideje sodelujočih so pa vredne pohvale.



Zanima me zakaj odločitev za hiperbolični zbiralnik in zakaj ne na primer parabolični? Imaš kašne načrte, skice, fotografije?

_________________
Alan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
icof
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 11 Nov 2010 10:54
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2010 5:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Alan, se opravičujem, narobe sem napisal. Uporabil sem parabolično zrcalo. Narisal sem ga v cad programu, kot graf kvadratne funkcije.
Trenutno imam preiskus zbiralnika razstavljen. Fotografaije pripnem, ko bo zopet sestavljen in delujoč. Trenutno lahko poslikam samo parabolični zbiralnik.
Načrt parabole imam v autocadu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ATA
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jun 2004 13:40
Prispevkov: 135
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 5:39 pm    Naslov sporočila: icon_idea Re: Usmerjevalnik sončnega kolektorja Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Kolega me je prosil, če bi mu lahko izdelal vezje, ki bi mu obračalo sončni kolektor proti soncu. Zadevo sem hotel izvesti čim enostavneje zato sem uporabil pic. Kot se vidi s fotografije je vezje res enostavno, saj je sestavljeno iz kakih dvajset elementov.
Tudi delovanje je zelo preprosto. Senzor je sestavljen iz dveh LRD3 uporov, ki morata biti med seboj zamaknjena za 90°. (ohišje za njega bom izdelal jutri v službi – bom pripel fotografijo) ter se mora montirati na kolektor. Na uporih z dvema AD-jema merim napetost. V trenutku ko je na obeh kanalih enaka napetost to pomeni, da sta upora enako osvetljena torej je kolektor najbolje usmerjen, Če bo en upor bolj osvetljen kot drugi, bo pritegnil eden iz med relejev, ki bo vključil motor za rotiranje kolektorja v potrebno smer.
Vezje še ni bilo uporabljeno v praksi – a glede na testiranje v delavnici ne pričakujem težav. V prilogi TIV,razpored,HEX. ASM-ja nisem pripenjal, kajti moram ga malo 'prečistit', pa dopisat komentarje. Če koga zanima, tudi ni problema ga lahko dobi.






Naredil sem tiskano vezje ,sestavil vendar mi ne deluje ,uporabil sem LDR 07 mogoče nisem dal pravih ldr uporov-prosim za pomoč
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 5:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Fotoupori verjetno niso težava. Prej bi rekel, da mikrokontroler ni dobro sprogramiran. Morebiti niso pravilno sprogramirani fuse biti. Tole sem delal že davno. Se ne spomnim več točno, če sem v program dodal kako testiranje ob vklopu. Zdi se mi tudi, da je nekje pripeta izvorna koda.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 6:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izvorna koda je pripeta par strani nazaj. Zelo velika verjetnost nedelovanja je obrisana kalibrirna vrednost na zadnji lokaciji mikrokontrolerja.
Koda:

   call 0x3ff   ;klicem zadnjo lokacijo kjer je zapisana kalibrirana
   movwf OSCCAL   ;vrednost za interni oscilator



Odstrani ti dve vrstici v glavni proceduri ter program ponovno prevedi. Na začetku programa sicer tja vpišem neko kalibrirno vrednost. Ni pa nujno da tisto tvoj programator zna narediti.

Poglej tudi, če se fuse biti pravilno vpišejo.
Koda:
   __CONFIG _CP_ON & _WDT_OFF & _PWRTE_ON & _BODEN_ON & _MCLRE_OFF & _INTRC_OSC_NOCLKOUT


Najbolje, da ga sprogramiraš ter nato narediš verifikacijo - primerjavo.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ATA
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jun 2004 13:40
Prispevkov: 135
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 6:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Izvorna koda je pripeta par strani nazaj. Zelo velika verjetnost nedelovanja je obrisana kalibrirna vrednost na zadnji lokaciji mikrokontrolerja.
Koda:

   call 0x3ff   ;klicem zadnjo lokacijo kjer je zapisana kalibrirana
   movwf OSCCAL   ;vrednost za interni oscilator



Odstrani ti dve vrstici v glavni proceduri ter program ponovno prevedi. Na začetku programa sicer tja vpišem neko kalibrirno vrednost. Ni pa nujno da tisto tvoj programator zna narediti.

Poglej tudi, če se fuse biti pravilno vpišejo.
Koda:
   __CONFIG _CP_ON & _WDT_OFF & _PWRTE_ON & _BODEN_ON & _MCLRE_OFF & _INTRC_OSC_NOCLKOUT


Najbolje, da ga sprogramiraš ter nato narediš verifikacijo - primerjavo.


Hvala lepa Silvo vse deluje brezhibno,naredil sem sam napako fuze bite sem pred programiranjem nastavil na default in ni moglo delovati.RES HVALA ZA POMOČ
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 27, 2013 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvotova aplikacija se je znašla v novem projektu.

Zadeva zaenkrat deluje odlično. Imam še nekaj popravkov okoli senzorjev, saj se ne postavi točno 90° na sonce ampak z malim zamikom.

Še nekaj slik:



270620132544.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  424.17 KB
 Pogledana:  8 krat

270620132544.jpg



270620132545.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  381.1 KB
 Pogledana:  6 krat

270620132545.jpg



270620132546.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  386.7 KB
 Pogledana:  12 krat

270620132546.jpg



270620132547.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  496.24 KB
 Pogledana:  16 krat

270620132547.jpg



270620132548.jpg
 Opis:
Motorski del in omarica bodo pokriti z inox pločevino.
 Velikost datoteke:  559.81 KB
 Pogledana:  12 krat

270620132548.jpg



_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 02, 2013 10:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prilagam modificirano kodo.
Spremembe so;
- zakasnitev 0.5s med preklaplanjem relejev
- vrnitev v izhodiščno lego (vzhod) je zakasnjen za 10min in nastavljen na nižjo
vrednost (vrača se v temi in ne v mraku). Vračanje se izklopi zjutraj, ko prične
spet slediti soncu, zato je dobro, da so za končne pozicije končna stikala + kakšno
varnosto v obe smeri.

- za natančnejše pozicioniranje na sonce sta sedaj upora na vhod 6 in 7 9kR in
uporabljeni LDR-ji so fi 12mm pod kotom 90° med seboj. Kot je lahko tudi manjši
~80°.
- LDR, ki kaže proti vzhodu je horizontalno zgoraj zatemnjen oz. ga sonce zatemni
preko pregrade. Funkcijonalno je sredi poletja, če sonce potuje čez senzorja
pravokotno in ju zaobide, tukaj odigra vlogo pregrada, ki zasenči LDR za vzhod.



obr2.txt
 Opis:
Končnico .txt je treba spremeniti v .hex

Download
 Ime datoteke:  obr2.txt
 Velikost datoteke:  1.25 KB
 Downloadano:  23 krat


_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
Stran 10 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group