www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

kako priključiti programator z atmega8

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.57
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 8:47 pm    Naslov sporočila:  kako priključiti programator z atmega8 Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Kupil sem USB mikroB programator. Imam krmilnik avr iz ŠCV. (njihova izdelava). Ko vtaknem konektor v krmilnik in priključim programator v USB, se prižge oranžna lučka, ki pa potem počasi ugasne. (Kot kratek stik). Atmega8 sem dal na testno ploščico, nalotal žičke na programator in jih vtaknil na pine od Atmege. Še vedno ne dela. Mil lahko kdo točno opiše postopek priključitve? Uporabljam AVR studio 4.



P7310494.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.01 MB
 Pogledana:  8 krat

P7310494.JPG



P7310495.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.02 MB
 Pogledana:  5 krat

P7310495.JPG



_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 8:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si preveril priključitev, po pinih-funkcijah, če ustreza? Ali si samo vtaknil speedyja kamor si ga fizično lahko?
Ker tale "krmilnik" je bolj kot ne packarija, brez ene standardne zadeve, kdor ga je delal mu je bil to najbrž prvi izdelek...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.57
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gledal sem po datasheetu. 6 priključkov je. RST sem vtaknil v rižo, kjer je RESET pin, Vcc sem povezal z AVcc in ju priključil na žičko Vcc, GND sem povezal med sabo in ju priključil na GND žičko, MISO in MOSI prav tako... (Krmilnik sem dobil Smile. )
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.94
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi sam najprej programator in AVR uspešno spariti na protoboardu. Če bo to delovalo z multimetrom pomeri če razpored na testni plošči in programatorju ustreza.

Napajaš testno ploščo in programator iz USB?

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.57
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poiskusil sem tudi z 5V stabilizatorjem. Nič. Ravnokar merim priključke na krmilniku. Vsi so pomešani. Tam kjer je MOSI, je +5V, MISO je GND... Tisti, ki je to sestavljal, mi je zatrdil, da dela Smile .
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na krmilniku imaš na speedyju pine:
Koda:

1 MOSI      Vcc 2
3 n.c.      GND 4
5 RESET     GND 6
7 SCK       GND 8
9 MISO     GND 10

(če ne poznaš speedyja, reset je na "zarezi" konektorja, n.c. je nepriklopljen)
Morda programator ne zagotavlja dovolj napajanja za cel krmilnik, zato priklopi zunanje napajanje, ali pa vsaj iztakni J1. Čeprav sam čip na testni bi pa moral delat brez problema, razen če si ga že poslal v elekronska nebesa...

V AVR studiu moraš izbrati/nastaviti pravi programator in tudi pravi mikrokontroler.
Imaš tudi na tem forumu kar nekaj branja na razpolago, mislim da je Silvo kar dosti napisal na to temo, pa ni ravno edini. Recimo tole za začetek.

Saj krmilnik dela, ne takoj obupat Wink Ni biser, ima polno cvetk, ampak dela pa.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.57
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 9:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK. Hvala. bom še malo pogledal. Se opravičujem. Jezi me ta krmilnik že kar dolgo časa. Probal sem tudi LPT metodo. Nič. Se bom oglasil, če ne usposobim.
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa si se sploh že kdaj povezal na Mego? Pa po nesreči zaprogramiral karkoli? (imaš kup opcij za zafušat, če ne veš kaj delaš..)
Tudi z napačnim priklopom se da kaj skurit...

AVR Studio - zakaj? Imaš želje ali predznanje asemblerja, ali te drži za brezplačni C?
Saj ne da bi te odvračal, ampak morda ne bi bilo napak zadevo oživeti v Bascomu (demo je zastonj), pa takoj ko vidiš da zadeva dela presedlaš nazaj na AVR Studio?
Če nisi res "genij" boš namreč v bascomu težko zaprogramiral čip, pa še sam prenos programa v mego je ultraenostaven. Ko imaš enkrat nastavljen programator, spišeš program in z F7 zadevo skompajlaš ter če ni napak imaš hkrati čez dve sekundi program tudi že v megi. Procesor in clock definiraš na začetku programa v dveh kratkih vrsticah ($regfile = "m8def.dat" in $crystal = 1000000 , če imaš default nastavitve bitov, se pravi novo mego). Mislim da z manj kliki ne gre nikjer...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lamela123
Član
Član



Pridružen-a: Sob 10 Mar 2012 15:15
Prispevkov: 232
Aktiv.: 1.57
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 6:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikoli še nisem nič spravil na čip. Vem, da obstaja Bascom, samo pozabil sem ime in sem v google natipkal AVR, in mi je pač prvi zadetek vrglo ven AVR Studio. Bom probal z novi Atmegi temeljito zvezat. Saj ni tako draga Smile.
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group