www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Instalacija winXP+SP2 na novo zaradi CoolWWWsearch
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.22
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 1:02 pm    Naslov sporočila:  Instalacija winXP+SP2 na novo zaradi CoolWWWsearch Odgovori s citatom

Ker sem staknil virus tojanec, oziroma spy ware in ker ga očitno ne bom mogel odstraniti, bom moral na novo naložiti sistem.
Staknil sem pa CoolWWWsearch, ki je zoprn in nadležen browser hijacker
Staknil sem ga na warez straneh in ne na kakšnih xxx kjer je tega tudi menda polno.
Kolikor sem razbral, omenjena nadloga ni uničujoča za podatke, le nadležna pri brskanju po internetu. Trenutno ne morem dostopati na bolha.com in na salomonov oglasnik, ker se takoj vklopi preusmeritev. Druge strani zaenkrat delajo normalno, mislim. Poskušal sem z spybot, x-cleaner in spy sweeper pa je vsak program našel nekaj vendar še vedno ni dobro.
Prijatelj mi je svetoval da naj na novo naložim sistem, saj je to nadlogo skoraj nemogoče uspešno odstraniti, žal pa je prijatel odšel danes na dopust ... zato rabim vašo pomoč.
SP2 nisem imel, ker je nezdružljiv z biosom ki ga imam, zato ga nisem naložil. No, za nadgradnjo s SP2 moram najprej nadgraditi bios. Matična plošča je matsonic MS9097C, chipset Intel848P+ICH5 , kaj več podatkov pa niti ne vem kaj naj pogledam, niti ne vem točno kako nadgraditi bios, vem pa da je nujno preden gre gor SP2.
Windows XP bi naložil na novo, podatke imam na varnem, imam eksterni disk 120GB za backup, menda se pa da xp inštalirat obenem s SP2 ???

Sedaj me pa zanima, koliko od tega drži, kako je s tem, kako je s slovenščino v SP2 in tako naprej. Bios bi nadgradil preden bi formatiral.
Vrstni red inštalacije je najbrž precej pomemben ... pri xp ne vem ker jih še nikoli nisem inštaliral.
K sreči imam poleg rezervni računalnik, sicer malo starejši (900MHz z win98-)

Poleg tega me zanima še, kateri antivirus in požarni zid mi priporočate. Sedaj je gor zone alarm in pa e-trust antivirus. Z antivirusom nisem kaj preveč zadovoljen, ker se tepe z zone alarmom. Na starem računalniku imam AWG in zone alarm in se nič ne kregata, zaenkrat pa ni videti nobenih težav, pa na njem večinoma dela 9 letni sin, in še mlajša hčer, gor je tudi emule ... Tako da sem tudi na xp mislil dat AWG in zone alarm.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
LoLek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 25 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 343
Aktiv.: 1.54

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 1:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vpiši v google to matično ploščo in je že prvi zadetek bios driver. Za ta primer ne vem, verjetno samo driver zaženeš in te vodi skozi nadgradnjo biosa. Malo preberi read me fajle.
Če imaš slovenske xp-je potem ne bi smelo spremeniti jezika ob nadgradnji sp2. Sp2 pa zelo priporočam, mogoče si ravno zaradi tega, ker nisi imel sp2 fasal viruse. Za antivirusni program pa priporočam nod32, ni sicer zastonj amapk je ta trenutek med najboljšimi/najpopularnejšemi. Firewall pa uporabi kar od sp2. Tako imam jaz in nimam nobenih problemov z virusi, čeprav sem on line 24ur na dan.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.25
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z interneta poberi program Adaware personal edition ga posodobi in nato zaženi ponovno računalnik v Varnem načinu kjer se omenjeni spyweare nebo zagnal in nato poženi program za odstranjevanje nadloge, ko naredi vse računalnik ponovno zaženi zopet v Varnem načinu in še enkrat preglej vso zadevo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
egomez
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Apr 2004 18:49
Prispevkov: 517
Aktiv.: 2.32
Kraj: Ljubljana/Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 1:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko poskusiš še s TEM programčkom za odstranitev CoolWWWsearca.

Drugači pa bo formatiranje in ponovna namestitev kar dobrodošla, če je sedanja namestitev žedolgo gor.
Za nadgraditev biosa malo pogooglaj, pa boš na strani proizvajalca dobil vse podatke, saj ni nič kompliciranega. Sicer za ta model matične plošče ne vem, toda vse podpirajo nadgradnjo biosa iz diskete, ki si jo narediš za to(ta način je najbolj priporočljiv), nekatere pa omogočajo to početje tudi iz windowsov.


Windowse lahko bobiš tudi z integriranim SP2, če pa imaš starejše XP, potem pač SP2 naložiš kasneje. Priporočljivo je, da si že zdaj pobereš sp2 in driverje, da ti ne bo potem treba na internet še preden imaš namečen firewall in antivirus.

No, pa smo prišli do firewalla in antivirusnega programa. O tem je še in še napisanega po forumih in drugih straneh, pa testov je tudi kar nekaj, pa mnenja se tudi razlikujejo.

Med boljšimi antivirusnimi programi veljajo trenutno:
-Bitdefender
-Nod32
-Kaspersky
..........pa še kakšen se bi našel

Kar se tiče firewalla pa je tudi pestra izbira. Meni je trenutno najbolj pri srcu Sygate in ZA je sicer brezplačen, toda meni se je malce zamiril, Mcafee je kar soliden....za ostale pa ne morem dati mnenja, ker jih nisem dovolj dolgo uporabljal.

Pa veliko potrplenja ti želim, ker taka inštalacija+vsi programi, ki jih uporabljaš, ti vzame kar nekaj ur.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4592
Aktiv.: 20.59
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 2:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ziv
Se nabolj aktualne driverje bos nasel na njihovi domaci strani. Jaz sem ti enega pobral iz driverguide.com (instalacija na tvojo odgovornost!!) Program za nadgradnjo biosa najdes na CDju, ki si ga dobil zraven MB.
Drugace pa jaz uporabljam Kerio Personal Firewall. Zelo dobra zadeva, saj med drugim blokira tudi nezazeljene reklamne sporocila. Za viruse pa skrbi stari dobri Norton



040312.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  040312.zip
 Velikost datoteke:  217.92 KB
 Downloadano:  2 krat


_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.22
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 2:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za predloge.
Glede instalacijskega cd win xp + SP2 je pa tako, sestrična ga je dobila poleg novega notesnika, ki so ga kupili pred kratkim, in je vse slovensko. Torej, enostavno inštaliram iz tistega cd-ja ? in naj bi bilo vse v redu potem ?
Glede požarnega zidu v xp ? torej uporabim kar tistega, ali pokaže tudi to, če kateri program hoče ven na internet ali samo vdore?
Glede biosa še nisem iskal nadgradnje, ker moram še preveriti če sem kaj pozabil shraniti, pa pošto moram izvozir, oziroma shranit, in določene nastavitve.
Če nadgradim bios že sedaj, ali ima kakšen vpliv na delovanje računalnika in windows, ali deluje vse tako kot prej?

Sem poskusil z adaware personal edition, pa se ne poveže za update
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.03

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 3:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem enkrat pokasiral en drug hijacker, odstraniti se ga je dalo delno rocno, delno pa z namenskim programom. Ta programcic sem takrat nasel z Googlom. Glede na rezultate, ki sem jih dobil, ko sem vpisal "CoolWWWsearch" v Google domnevam, da tudi za to stvar obstajajo namenski programcki ki popravijo nazaj tiste definicije za protokole tako, da hijacker ne dela vec in ga potem lahko trocno pobrises (prej ga ne mores, ker Windowsi ne dovolijo, tudi v safe mode ne).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zoran
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Nov 2004 14:44
Prispevkov: 542
Aktiv.: 2.43
Kraj: SG

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 3:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preden se boš lotil ponovne instalacije WIN-XP se prepričaj, kako je z aktivacijo le-teh, da ne boš imel kasneje probleme (delovanje samo 30 dni, itd....). Če windowsi nimajo kode s katero lahko instaliraš na več računalnikov bodo problemi pri aktivaciji. Lahko jih sicer "crack-aš", vendar jih ne boš mogel posodabljati preko interneta. To pa pomeni da ob pojavu novih virusev ne boš ustrezno zaščiten.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matijap
Član
Član



Pridružen-a: Sob 05 Jun 2004 23:24
Prispevkov: 230
Aktiv.: 1.03
Kraj: Žirovnica, LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 7:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Požarni zid, vgrajen v Okna, ni kaj prida, čeprav je v SP2 malo izboljšan in zna, kolikor se spomnim, že vprašati za dovoljenje, če se kak program hoče povezati v svet. Sam že nekaj let uporabljam dobro prilagodljivi Kerio Personal Firewall, s katerim sem zadovoljen, obenem pa je tudi brezplačen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
egomez
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Apr 2004 18:49
Prispevkov: 517
Aktiv.: 2.32
Kraj: Ljubljana/Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:

Če nadgradim bios že sedaj, ali ima kakšen vpliv na delovanje računalnika in windows, ali deluje vse tako kot prej?


Deluje vse kot prej. Novejša različica ima pač nekaj popravkov in podpira tudi novejšo opremo. Z nazaj pa ostaja več ali manj isto. Le določene nastavitve si poglej sedaj v biosu, če so drugačne kot "default", da boš potem znal spet nastaviti, če bo potrebno.

Če se boš pa odločil za kakšen drugi firewall, kot je tisti že vgrajen v windowsih, potem vgrajenega izklopi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.22
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 8:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me še glede win xp, tisti cd ki sem ga omenjal je namenjen samo za računalnike Dell in piše na njem da je že inštaliran oziroma predinštaliran in je namenjen samo za nove računalnike dell in da je zraven za primer ponovne inštalacije. Vanj je vključen SP2 ni pa slovenski. Ali je tak cd sploh delujoč na drugih računalnikih?
Drugo vprašanje je, ali je npr če inštaliram običajne xp, potem SP1, potem SP2 in nato slovenski pack, ali bo vse v slovenščini? glede serijske ni problema saj obstajajo načini zamenjave ... In verjetno je najbolje, da je vse dokler ni inštaliran SP2 in antivirus + požarni zid, da je mrežni kabel izključen, čeprav je router vmes?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.25
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 8:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
Zanima me še glede win xp, tisti cd ki sem ga omenjal je namenjen samo za računalnike Dell in piše na njem da je že inštaliran oziroma predinštaliran in je namenjen samo za nove računalnike dell in da je zraven za primer ponovne inštalacije. Vanj je vključen SP2 ni pa slovenski. Ali je tak cd sploh delujoč na drugih računalnikih?
Drugo vprašanje je, ali je npr če inštaliram običajne xp, potem SP1, potem SP2 in nato slovenski pack, ali bo vse v slovenščini? glede serijske ni problema saj obstajajo načini zamenjave ... In verjetno je najbolje, da je vse dokler ni inštaliran SP2 in antivirus + požarni zid, da je mrežni kabel izključen, čeprav je router vmes?


SP1 ne rabiš inštalirat ker so vsi popravki integrirani v SP2, slovenski dodatek pa lahko inštaliraš kdar koli čeprav jaz vedno prvo popravke inštaliram in šele potem karkoli drugo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.22
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 03, 2005 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej SP1 sploh ne inštaliram, ker je vse to v SP2, tako da najprej naložim xp potem pa SP2 in potem language pack slo, in to je to, potem pa vse ostalo.
Zdaj še ne vem kdaj se bom lotil, verjetno jutri ali pa v ponedeljek.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2323
Aktiv.: 10.41
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2005 10:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je CD od Dell-a je veliko možnosti da ne bo deloval drugje, Dellovi računalniki naj bi imeli "prirejene" verzije ki so prirejene tako da se ujemajo z biosom (ki je prav tako namenski. Delujejo na tak način kot na primer programi ki jih dobiš ob nakupu CD-pakača, ki delujejo samo z določenim modelom.

Svetujem ti uporabo prave inštalacije.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.25
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 04, 2005 2:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobi nekje cd Windows XP professional corporate edition
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group