www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Pomivalni stroj GORENJE GVI 682
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.01
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2013 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko je kakšna pregreta klema ali pa kontakti releja ko je vklopljen nimajo 0 Omega , nekateri so tudi kondezatorje menjavali na plošči - samo razmišljam nisem imel tega primera. Enkrat sem samo menjal na plošči tranzistor, ker nekaj ni delalo.
Poskusit merit napetost na grelcu ko se vklopi, v 2. pdf je shema pa preveri rele, termostat, grelec, zaščitni termostat, presostat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Perov8
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 19 Feb 2013 17:32
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.04
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 20, 2013 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala lepa,

Sem nov na forumu pa bom moral še kak dan počakati (pravila) z downloadanjem.
Pa tudi elektronik nisem kaj prida, vendar sem na spletu našel ravno na tem forumu najboljše in plavzibilne odgovore na napake.

Hvala še enkrat za vso pomoč. Se bom pa še obrnil tako ali tako na vas, če mi na E. shemi ne bo kaj jasno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tomis71
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 09 Mar 2013 0:11
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2013 12:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav
Tudi jaz se srečavam z napakami tega stroja.Pri meni pa se dogaja da si ne morem nastaviti zamika časa pranja in še to da je pranje na P1 traja več kot 1uro.Sem probal na P4 varčni program ta bi moral trajati 1 uro in 7 minut pa je pral več kot 2 uri.
Če je imel še kdo takšne težave prosim za pomoč.
Lp Tomaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
renaultv6
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 17 Maj 2013 17:40
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2013 5:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam sicer pomivalni stroj GVI 682 S. Imam pa napako E9. Mogoče kdo ve, kaj bi bil lahko vzrok?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Perov8
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 19 Feb 2013 17:32
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.04
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 17, 2013 10:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Voda v varovalnem stikalu na cevi za dovod vode (siva škatla na dovodni cevi) ali pa ima obtočna črpalka težave z zagonom oz, je defektna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IZI BLISK
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 24 Jul 2013 11:56
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 24, 2013 2:08 pm    Naslov sporočila:  Poizvedba Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Sem lastnik pomivalnega stroja:
MOD. N.: GORENJE GVI 682 S
TIP.: PMS 60 I - G
ART. N.: 646502
SER. N.: 126 30170
Elektronika številka: 22000390804
Za omenjeni pomivalni stroj bi potreboval delujočo elektroniko če jo kdo lasti (lahko tudi proti plačilu če se ob montaži izkaže da je ispravna).
Priporočal bi se tudi če jo kdo zna popraviti če se jo sploh da.
Simptomi obstoječ displej prikazuje samo delno (sedaj pa občasno ne prikazuje ničesar ko preneha z delovanjem tam nekje na 3/4 opravljenega pranja).
Imam pa še eno vprašanje ali elektronika dobi napajanje v vsakem primeru ob vklopu glavnega stikala ali le to prekine kakšno varnostno stikalo (vhodni ventil, zaznanje vode v spodnji varnostni posodi itd).
Potreboval bi tudi vklopno stikalo saj se je en pol stopil.
Za kakršen koli odgovor se že v naprej zahvaljujem.

Kontakt je lahko tudi na 041 740 387

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.95
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 24, 2013 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Praktično vse rezervne dele dobiš v Gorenju-Črnuče, čudno kaj ne?
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
IZI BLISK
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 24 Jul 2013 11:56
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 25, 2013 8:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam glede novih rezervnih delov, da so dobavljivi saj je bil proizvod na trgu pod Gorenjevo blagovno znamko cca 8 let in jih je še kar nekaj v delojočem stanju in tudi nedelujočem stanju zaradi različnih vzrokov.
Napisal sem zato ker se je komu pokvaril morda odpovedal kak drug vitalni del in ne ta elektronka programatorja in stikllo vklopa (tudi odkupim če kdo ponuja 100% delujočo seveda).
Sicer je to Smegov proizvod ki je bil v tistih časih Gorenjev paradni konj in kar precej visok seveda cenovno.
Nabava novih rezervnih delov se kaj hitro v takem primeru približa 1/3 vrednosti novega če ne več kjer je pa že vprašanje ekonomske računice.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IZI BLISK
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 24 Jul 2013 11:56
Prispevkov: 8
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 29, 2013 1:15 pm    Naslov sporočila:  Poizvedba Odgovori s citatom

Ali nima nihče omenjenega pomivalnega stroja.
Morda kdo pozna kako varjanto kakega hobi mojstra in poznavaca bele tehnike morda vsaj za nasvet.

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zctomek
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 20 Nov 2013 23:19
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 20, 2013 11:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo,

a mogoče kdo ve kaj bi bila napaka e6, ki mi jo javi pomivalni stroj?

Hvala, lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.01
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v tem prispevku imaš vse napake. Sicer pa je nekaj z odtokom vode. Si očistil vse filtre?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zctomek
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 20 Nov 2013 23:19
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hvala, sem že odkril napako. Pumpa je bila zanič.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 5.99
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2013 11:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

IZI BLISK je napisal/a:
Nabava novih rezervnih delov se kaj hitro v takem primeru približa 1/3 vrednosti novega če ne več kjer je pa že vprašanje ekonomske računice.

Na nasem dobrih 10 let starem GVI 682 v krmilniku LCD izgublja kontakt.

Danes dobil odgovor iz Gorenja, da se samega LCD-ja ne da dobiti, cel krmilnik omenjenega stroja pa stane 139,00 eur.

So mal blesavi?!?? Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.01
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2013 10:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zok je napisal/a:

Na nasem dobrih 10 let starem GVI 682 v krmilniku LCD izgublja kontakt.

Ko bi vsaj Gorenjev bil!
Je pa dolgo delal. Ponavadi prej odpove. Saj zato pa ima malo novejša serija samo led.
Meni problema ni uspelo sanirat, če je kdo uspel kaj uredit bi pa me res zanimalo kako?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Jan 2009 23:59
Prispevkov: 1115
Aktiv.: 5.99
Kraj: Ponikva

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2013 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj je vmes 1x ali 2x odpovedal, pa je gorenjev serviser prisel malo kasirat. Smile

Naj bi se uporabljal tudi v strojih AEG (po nepreverjenih informacijah z eBay-a).

LCD ima kovinske kontakte natisnjene na steklo, da se dotikajo prozorne prevodne plasti - spajkanje odpade. Sad

Morda bi pomagalo prevodno lepilo, mozno pa celo, da gre za prekinitev kontakta kje v samem LCD-ju, tu pa ne pomaga nic razen menjave.

Zadevo bi lahko resil z izdelavo novega krmilnika "from scratch", vendar bi bilo za zadovoljiv rezultat potrebnega toliko dela, da se bolj splaca kupiti nov stroj. Doubt

Za dvakratnik cene novega krmilnika (torej 280 eur) sva z mojo boljso polovico - sicer preko vez - kupila nov stroj, in deluje tako kot je treba. Pa se 5 let garancije ima.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 2 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group