www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

GSM / GPRS modem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
skyflyer
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Jan 2011 22:35
Prispevkov: 44
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 12, 2011 11:12 pm    Naslov sporočila:  Re: GSM / GPRS modem Odgovori s citatom

morph je napisal/a:
Mi lahko nekdo priporoči kak GSM + GPRS modem z RS232 in podporo za SMS TEXT mode?


Opozorilo: SM300 ne poznam, opisujem le mojo izkusnjo z Netduino Plus in SM5100.

Jaz z Netduinom uspesno uporabljam SM5100B. Od zacetka so mi delale AT komande, vendar se modem ni pravilno inicializiral - ni sel do konca. Problem je bil v napajanju, saj sem ga najprej napajal kar skozi USB, zadeva pa rabi tja do 2A! (ko sem zadevo priklopil na eksterni napajalnik, je zadeva zacela delat).

Kar se tice komuniciranja s PC-jem pa je tako, da rabis poseben USB-serial TTL adapter. Ker je moj Netduino na 3.3V, sem si omislil taksnega ki s tem deluje (prej sem z dvema USB->RS232 poizkusal zadevo povezati in dobival ven samo smeti). Na koncu sem vzel FTDI adapter: http://si.farnell.com/ftdi/ttl-232r-3v3-aj/cable-usb-ttl-ser-conv-3v3-aud/dp/1740363
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 13, 2011 12:45 am    Naslov sporočila:  Re: GSM / GPRS modem Odgovori s citatom

skyflyer je napisal/a:
morph je napisal/a:
Mi lahko nekdo priporoči kak GSM + GPRS modem z RS232 in podporo za SMS TEXT mode?


Opozorilo: SM300 ne poznam, opisujem le mojo izkusnjo z Netduino Plus in SM5100.

Jaz z Netduinom uspesno uporabljam SM5100B. Od zacetka so mi delale AT komande, vendar se modem ni pravilno inicializiral - ni sel do konca. Problem je bil v napajanju, saj sem ga najprej napajal kar skozi USB, zadeva pa rabi tja do 2A! (ko sem zadevo priklopil na eksterni napajalnik, je zadeva zacela delat).

Kar se tice komuniciranja s PC-jem pa je tako, da rabis poseben USB-serial TTL adapter. Ker je moj Netduino na 3.3V, sem si omislil taksnega ki s tem deluje (prej sem z dvema USB->RS232 poizkusal zadevo povezati in dobival ven samo smeti). Na koncu sem vzel FTDI adapter: http://si.farnell.com/ftdi/ttl-232r-3v3-aj/cable-usb-ttl-ser-conv-3v3-aud/dp/1740363


tudi simcom-ovi moduli potegnejo do 2A konice ob zagonu ampak meni dela iz USBja. Vazno je kaksne kondenzatorje uporabis, da ti ne sprazni napajanja pod kriticno napetost Wink

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
morph
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 08 Nov 2011 18:03
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2011 12:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V HTE nimajo, v IC pa sem našel edino tega: http://www.ic-elect.si/b2c/nekategorizirani-artikli/gsm-modul-wismo-q2406b-wm14838.html

Naj kar tega vzamem?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2011 12:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Doma imam viška nekaj Telit GM862 QUAD z molex monektorjem ter anteno. Nosilec SIM je že vgrajen s modem.
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.62

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 21, 2011 3:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam še nekaj teh .

LP M.

_________________
Električni aparati delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2012 3:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav vsem !

Imam eno vprašanje, ki se nanaša na SIM300 modem. Kot sem že v neki drugi temi poročal, sem do sedaj uporabljal samo zunanje modeme s svojim ohišjem, sedaj pa sem naročil tega, ki se ga lahko pritrdi kar na tiskano vezje. Pa gremo na moj problem.... Uporabljam Atmega32, ki je napajan z 3.3V, SIM300 modem pa ima svoj 4V regulator oz stabilizator. Zanima me, ali lahko v tem primeru pine RX in TX modema in mikroprocesorja povežem direktno skupaj, brez da bi uporabil kakšen MAX232 oz MAX3232? Malo me skrbijo napetostni nivoji zaradi 3.3 in 4V napajanja. Ground je seveda skupni.

Hvala za vsakršno mnenje in pomoč.

_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2012 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

trobida je napisal/a:
Pozdrav vsem !

Imam eno vprašanje, ki se nanaša na SIM300 modem. Kot sem že v neki drugi temi poročal, sem do sedaj uporabljal samo zunanje modeme s svojim ohišjem, sedaj pa sem naročil tega, ki se ga lahko pritrdi kar na tiskano vezje. Pa gremo na moj problem.... Uporabljam Atmega32, ki je napajan z 3.3V, SIM300 modem pa ima svoj 4V regulator oz stabilizator. Zanima me, ali lahko v tem primeru pine RX in TX modema in mikroprocesorja povežem direktno skupaj, brez da bi uporabil kakšen MAX232 oz MAX3232? Malo me skrbijo napetostni nivoji zaradi 3.3 in 4V napajanja. Ground je seveda skupni.

Hvala za vsakršno mnenje in pomoč.


ce mikrokontroler prezivi napetost ni problema, modem dela z 3.3V
vsaj meni je delal z ft232 z 3.3v signali

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 03, 2012 6:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:


ce mikrokontroler prezivi napetost ni problema, modem dela z 3.3V
vsaj meni je delal z ft232 z 3.3v signali


Aha, zanimivo. Ja mikrokontroler je takšen da preživi napetosti od 3.3 - 5.5V (Atmega32L). Bom potem poizkušal vezati brez maksa direktno na mikrokontroler.

Je pa zanimivo tudi to, da ti je modem deloval na 3.3V. V datasheetu piše da je minimalna napetost, ki je potreba za obratovanje modema 3.4V Think . Verjetno potem tudi tokovno ni bilo problema.

Jaz sem mislil napajanje za modem izvesti kar po shemi iz datasheeta, ki jo prilagam.

Drugače pa hvala za informacijo Wink .



shema.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  32.24 KB
 Pogledana:  24 krat

shema.jpg



_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
duke87
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 01 Feb 2012 21:27
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Jevnica

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom kar to temo uporabil, da ne bom nove odpiral.

Namen imam uporabiti modul SIM900, pa me zanima par stvari. Kakšen konektor bi potreboval, da ne bi lotal direkt na čip? Kje se da ta čip najhitreje dobit (po možnosti v SLO)? Predvidevam, da če pustim določene pine odprte (npr za LCD), da bo ostalo normalno delalo. A to drži?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 06, 2012 11:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

trobida je napisal/a:
red_mamba je napisal/a:


ce mikrokontroler prezivi napetost ni problema, modem dela z 3.3V
vsaj meni je delal z ft232 z 3.3v signali


Aha, zanimivo. Ja mikrokontroler je takšen da preživi napetosti od 3.3 - 5.5V (Atmega32L). Bom potem poizkušal vezati brez maksa direktno na mikrokontroler.

Je pa zanimivo tudi to, da ti je modem deloval na 3.3V. V datasheetu piše da je minimalna napetost, ki je potreba za obratovanje modema 3.4V Think . Verjetno potem tudi tokovno ni bilo problema.

Jaz sem mislil napajanje za modem izvesti kar po shemi iz datasheeta, ki jo prilagam.

Drugače pa hvala za informacijo Wink .


sem zdaj preveril

modem je dela na 4V,
ampak signali iz FTDI cipa so pa bili 3.3V

v primeru ko pa imam cip direkt na plati poleg modema so pa tudi signali iz FTDI cipa 4V saj lahko dolocis IO napetost pri FTDI cipu in sem to spojil kar z napajalno napetostjo od modema

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 07, 2012 4:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

duke87 je napisal/a:
Bom kar to temo uporabil, da ne bom nove odpiral.

Namen imam uporabiti modul SIM900, pa me zanima par stvari. Kakšen konektor bi potreboval, da ne bi lotal direkt na čip? Kje se da ta čip najhitreje dobit (po možnosti v SLO)? Predvidevam, da če pustim določene pine odprte (npr za LCD), da bo ostalo normalno delalo. A to drži?

Noben konektor ne rabiš. Čip se direktno prilota na TIV

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 1:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končno sem našel nekaj časa za nadaljevanje mojega projekta. Sedaj imam modem (SIM300) na testni plošči z konektrojem. Poizkušam ga oživeti, vendar za enkrat še ni odziva. Modem ima potrebno napajalno napetost na ustreznih nogicah (cca 4V), vendar netlight dioda ne zasveti.

Mogoče kdo ve, kakšno mora biti začetno stanje modema, oz kakšen je postopek da začne iskati omrežje? Na testni plošči imam tudi SIM režo, vendar za enkrat še brez sim kartice. Malo sem sicer skeptičen da se je kakšen pin na JXT konektorju med pritrjevanjem modema poškodoval oziroma "snel" z površine pada.

_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.50

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 2:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa je SIM300 dejansko vklopljen? Ne poznam točno netlight funkcije ampak uspešen zagon SIM modula preveriš z status pinom, ki ga mora ob vklopu modula povleči v visoko stanje.
_________________
LP Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4581
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 2:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam sicer SIM900, ampak predvidevam, da je enako.
Nič posebnega. Samo pin PWRKEY moraš dati na nisko za 1.sec.
Važno je tu, da imaš dovolj močan kondenzator (100uF) čim bližje modemu ter, da tvoj napajalnik lahko zagotovi vsaj 2A.
To je najbolj pogosta napaka, ki jo delajo "začetniki"

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 4:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tilen, tale SIM300 model žal nima točno status pina, zgleda da se vse kontrolira preko netlight pina, ki je namenjen za signalizacijo. Simon, hvala za informacijo, tisti powerkey sem že pritiskal na "0" ampak do takrat še brez haska Rolling Eyes . Sem sedaj našel napako. Problem je, da je spodnja stran modema kovinska in ozemljena (ground), poleg tega pa imam na vezju točno pod kovinskim delom modema vije, katere so se verjetno ob pritrditvi modema stikale. Začasno sem vmes dal izolator in stvar je ob aktiviranju powerkeya začela delovati. Trenutno berem pdf, in ustrezne nastavitve.

Hvala obema še enkrat.

_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 2 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group