www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

GSM / GPRS modem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 1:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Jaz imam sicer SIM900, ampak predvidevam, da je enako.
Nič posebnega. Samo pin PWRKEY moraš dati na nisko za 1.sec.
Važno je tu, da imaš dovolj močan kondenzator (100uF) čim bližje modemu ter, da tvoj napajalnik lahko zagotovi vsaj 2A.
To je najbolj pogosta napaka, ki jo delajo "začetniki"


Glej da bo tantal, ker je zmozen dati tako tokovno konico.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 11:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:
napisi AT komande ki jih posljes po vrsti,

ko se preko PWRKEY-a vkljuci modul mora ledica utripniti na kratko enkrat na vsake 3 sekunde ce se ne motim. potem je povezan v omrezje in pripravljen za delo

bom pobrskal svoje AT komande ki so sicer za SIM900 modul ampak bi moralo biti pri tebi podobno ce ne kar isto


Počasi se trudim "oživeti" modem. Tudi ledica sedaj blinka, ampak čisto po svoje... Confused . Ne vem kje bi še lahko bil problem... Napajlni del imam narejen po shemi, ki sem jo pripel nekje na prvi strani. Razlika je le v kondenzatorju na izhodu, kateri res ni tantal ampak je elektrolit 220uF, postavljen blizu napajalnega dela modema. Ko modem vključim s pomočjo powerkeya ledica po navadi blinkne vsako sekundo. Takšno stanje se ohrani nekje 10 - 20s, potem pa se ritem utripanja spremeni na cca 2 blinka na 10 sekund. Včasih je celo tako, da se mu nekje vmes "utrga" in blinka malo po svoje.

Modem sem že povezal preko serijskega porta na računalnik. Ko mu pošljem komando AT mi včasih pošlje odgovor, po večini pa ne. Zelo različno v kakšnem stanju je.

Ne vem še, kje bi lahko bil problem, preveril sem že povezave, vendar so le te ok. Komunikacijo sem preveril tudi z čisto kratkimi žicami, vendar ni bilo razlike. Ne vem, kje bi še lahko bil problem, po mojem mnenju se modem sploh ne inicializira tako kot bi se moral. Konec tedna lahko delovanje preverim še z tantalovim kondenzatorjem, ker do sedaj takšne vrednosti nisem imel pri roki.

_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.62

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 5:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, samo vprašanje:

1. Ali imaš vstavljeno veljavno SIM kartico?
Če si na prvo vprašanje odgovoril pritrdilno potem še to:
2. Ali si izključil PIN kodo na SIM kartici?

LP M.

_________________
Električni aparati delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

smatjaz je napisal/a:
No, samo vprašanje:

1. Ali imaš vstavljeno veljavno SIM kartico?
Če si na prvo vprašanje odgovoril pritrdilno potem še to:
2. Ali si izključil PIN kodo na SIM kartici?

LP M.


Ja vstavljeno imam veljavno sim z izključeno pin kodo. Probal sem tako si-mobil, kot mobitel, vendar je stvar ista Rolling Eyes . Pravzaprav me ta problem še niti ne moti tako; kot sem prebral je potrebno najprej poslati določene AT komande, da se kartica sploh registrira na omrežje. Jaz pa imam problem, da ko že pošljem samo AT komando mi včasih vrne nazaj OK, po večini pa sploh ne. Tako da bi rad najprej pošlihtal komunikacijo na tem nivoju, da mi modem stabilno pošilja podatke kot so firma, OK......

_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tomaž,
sicer nimam SIM300, delal sem s SIM900, moraš pa paziti na napetostne nivoje na Rx in Tx pinih (2.8V). Nekateri MAX232 "prebavijo" te nivoje, večina pa ne, moraš uporabiti MAX3232. Mogoče je to razlog da ti včasih vrne odgovor na AT, včasih pa ne.
Ali imaš odriginal razvojno ploščo ali pa si naredil svoje vezje?
Imaš samo modul, ali pa je modul na vmesnem tiskanem vezju?
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 8:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vlado, naredil sem svoje vezje. Kupil sem samo SIM300 modul+konektor+anteno. Vezje sem naredil sam. Tudi tisti smd konektor za modem sem nalotal sam s pomočjo fluksa in pletenice. Kolikor sem preveril imajo vsi potrebni pini stike z tiskanim vezjem. Za komunikacijo z PC jem uporabljam MAX3232, kot si napisal. Če se ne motim ta sprejema napetostne nivoje od 3 pa tja do 5V.

Tako, da ima sedaj modem svoje napajanje 4.1V, max3232 pa se napaja preko 3.3V stabilizatorja. Modem in max sta povezana direktno z RX, TX in GND pini.

Do sedaj sem uporabljal zunanje modeme z ohišjem in s svojim napajanjem preko adapetrja. Enega sem razdrl. Notri se nahaja ravno takšen modem SIM300. Iz vezja sem potem potegnil potrebne žice, pa tam preveril povezavo z PC-jem. Tam deluje iz prve, tako da max z potrebnimi elementi verjetno deluje ok Rolling Eyes .

_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 9:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tomaž,
ali lahko pripneš shemo napajalnega dela?
V enem prejšnjem postu je načrt napajalnega dela, na vhodu je na tem načrtu 100uF, tam bi bilo dobro da daš 2200uF.
Lahko da ti težavo dela tudi masa, jaz sem svoje vezje "zalil" z maso.
Po vklopu ko se modul prijavlja v omrežje, modul potegne zelo velik tok (2A).
Ali ti napajalnik zagotavlja dovolj velik tok?
V enem pdf-u sem zasledil da na Tx pinu rabiš zunanji pull up upor 100K.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 12:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vlado je napisal/a:
Tomaž,
ali lahko pripneš shemo napajalnega dela?
V enem prejšnjem postu je načrt napajalnega dela, na vhodu je na tem načrtu 100uF, tam bi bilo dobro da daš 2200uF.
Lahko da ti težavo dela tudi masa, jaz sem svoje vezje "zalil" z maso.
Po vklopu ko se modul prijavlja v omrežje, modul potegne zelo velik tok (2A).
Ali ti napajalnik zagotavlja dovolj velik tok?
V enem pdf-u sem zasledil da na Tx pinu rabiš zunanji pull up upor 100K.

LP


Vlado, napajalni del imam narejen po spodnjem načrtu. Vrednost kondenzatorja na vhodu in izhodu imam 220uF. Vezje sem imel priklopljeno tako na akumulator kot na switch napajalnik, tako da tisti tok bi moral biti zagotovljen. Ko konec tedna pridem domov, se bom zadeve spet lotil. Bom kupil še tantal kondenzatorje, pa tudi tisti pull up upor bom dodal. Če te prav razumem, si vse predele na ploščici kjer ni bilo vij uporabil za maso. Za hec bom mogoče ploščico v kompletu pospajkal.



napajalni del.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  32.24 KB
 Pogledana:  14 krat

napajalni del.jpg



_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 3:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav vsem še enkrat,

Kot sem omenil, sem med vikendom kolikor je čas dopuščal nadaljeval z testiranjem SIM300 modema. Najprej bi se rad zahvalil red_mambi, ki mi je poslal določene stvari, da sem lahko preveril celotno zadevo. Modem sem sedaj oživel do te mere, da lahko z njim brez problema komuniciram z računalnikom. Najprej sem se lovil okoli baudrate-ov, nato pa sem nastavil fiksne na 19200.

Muči me še ena stvar, kajti ne prepozna mi sim kartice, oziroma se mi še noče povezati na omrežje. Uporabljam Molex 91228 konektor, kamor vstavim sim kartico. Konektor je 8 pinski, povezanih pa imam 5 pinov na SIM300 modul. V seriji z priključki imam vezane 22 Omega upore. Iz priljučka SIM_VDD, je prav tako vezan 220nF kondenzator proti masi.

C1-SIM_VDD
C2-SIM_RST
C3-SIM_CLK
C4-GND
C5-GND
C6-VPP (v zraku)
C7-SIM_DATA
C8-SIM_PRESENCE

Razpored pinov na molex konektroju je prikazan v priponki. Ko modul preko powerkey-a vklopim mi preko terminala izpiše +CPIN: SIM ERROR. Poleg tega pa mi tudi vsaka druga komanda kot je npr AT+CPIN sli AT+CREG vrne error.

Nisem prepričan kaj delam narobe, imam 6 in 8 pinsko SIM kartico, vedar bi zaradi tega stvari prav tako morale delovati. Upam, da ga ne biksam kaj z raporadom nogic na molex konektorju. PIN koda na SIM je izključena.



Molex_konektor_SIM.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  105.35 KB
 Pogledana:  8 krat

Molex_konektor_SIM.jpg



_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vezava mi se zdi v redu.
Poskusi pin SIM_PRESENCE povezati na maso in potem poskusi ali SIM deluje.
V SIM podožju ki ga jaz imam je notri stikalo ki zazna da je karica v podnožju.
Na SIM900 se kontrola ali je SIM vstavljena da izklopiti z AT ukazom.
SIM_Vdd si priklopil na SIM300 in ne na Vdd?
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 8:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vlado je napisal/a:
Vezava mi se zdi v redu.
Poskusi pin SIM_PRESENCE povezati na maso in potem poskusi ali SIM deluje.
V SIM podožju ki ga jaz imam je notri stikalo ki zazna da je karica v podnožju.
Na SIM900 se kontrola ali je SIM vstavljena da izklopiti z AT ukazom.
SIM_Vdd si priklopil na SIM300 in ne na Vdd?
LP


Vlado, glede vezave se še jaz lovim... Sem našel še eno drugo varianto, kjer sta pina 4 in 8 ravno obrnjena Rolling Eyes (v priponki). Če je SIM vstavljena ali ne, se verjetno da kontrolirati z komando AT+CSDT=0 oz AT+CSDT=1. Sem obe varianti probal, vendar ni razlike. Tudi pin SIM_vdd, je vezan na modul, kot si napisal. Zanimivo je, da prav tako ne dobim nobene napetosti iz SIM_Vdd-ja na sim kartico. V terminalu izpiše sledeče:

RDY
+CFUN: 1<CR><LF>
+CPIN: SIM ERROR



vezava_SIM.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  34.04 KB
 Pogledana:  12 krat

vezava_SIM.jpg



_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 8:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tomaž,
jaz pina Sim_presence sploh nimam vezanega in z modulom SIM900 dela v redu.
Pina 4 in 8 predstavljata stikalo ki je sklenjeno če je sem vstavljen, če ne uporabljaš kontrole tega niti ne rabiš.
Čudno je da nimaš napajanja na sim_vdd.
moram poiskati pdf tvojega modula, mogoče je kaj drugače kot na Sim900.
LP



SIM.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  43.36 KB
 Pogledana:  17 krat

SIM.jpg



SIM2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  52.72 KB
 Pogledana:  25 krat

SIM2.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vlado, hvala za priponke, sem navsezadnje tudi jaz pregledal te stvari. Imam narejeno po teh shemah, pina 4 in 8 sta sedaj v zraku. Misliš da je lahko problem, ker jaz ne uporabljam tistih TVS diod za ESD, ampak imam iz vsakega pina vezan 220nF kondenzator proti masi ?
_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
ker jaz ne uporabljam tistih TVS diod za ESD, ampak imam iz vsakega pina vezan 220nF kondenzator proti masi ?


Tomaž, kondenzator lahko imaš samo na SIM_Vdd, na ostalih pinih pa ne.
Prvih nekaj modulov sem naredil brez zaščitnih diod in vsi delajo brez težav.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 04, 2012 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vlado, hvala za informacijo. Mislim da je bila to moja napaka. Sedaj sem kondenzatorje odstranil. Nevem kako je stvar potem delovala nekomu drugemu. Sam sem namreč ogledaval shemo iz datasheeta modula, vendar takrat nisem imel tistih zaščitnih diod. Malo sem surfal in nato našel to videti neuporabno metodo z kondenzatorji Confused . Sedaj zazna sim kartico, pa tudi na omrežje zna priti. Probal sem z dvema sim karticama, deluje le z mobitelovo. Imam še eno si-mobilovo, katero zaenkrat še ne zazna. Moram še raziskati, ali je potrebna še kakšna posebna nastavitev ali kaj podobnega...


SIM.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  221.61 KB
 Pogledana:  6 krat

SIM.jpg



_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 3 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group