www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

GSM / GPRS modem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 08, 2012 11:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem se še malenkost igral z modulčkom. Zdaj sem tako daleč, da že lahko pokličem na katerokoli sim (številko). Pojavlja se še en problem, ki mi je za enkrat še nejasen. Preko terminala spremljam kaj se dogaja na modulu. Prilagam stanje, ki ga izpiše terminal:

RDY
+CFUN: 1
+CPIN: READY
Call Ready
RING
RING
NO CARRIER
NORMAL POWER DOWN<CR><LF>

Zadeva vedno pride do mere, da se avtomatsko registrira na omrežje, oziroma izpiše call ready. Potem pa se pojavi problem, da včasih zazvoni po desetkrat, včasih pa je dovolj 1 ring in se zadeva sesuje oziroma napiše no carrier. Za tem se modem samodejno izključi. Pomaga samo ponoven vklop s pomočjo powerkeya. Zanima me, če se je mogoče komu kaj takšnega dogajalo in kako je stvar rešil. Sam mislim, da tu ni finta z kakšnimi AT komandami. Malenkost sumim napajanje, da se čez čas vse skupaj malenkost sesede in stvar ne deluje kot bi morala.

_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.86

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2012 1:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi prvo osumil napajanje.

GSM dela v napajanju _strašanske_ impulze, tudi preko ranga 800mA
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2012 12:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa tudi 2A!

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2012 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To meni smrdi po sesedanju napajanja.

Si dal tantal(e) na napajanje?
330uF/6V tantal bi moral biti dovolj za napajalnik ki sem ti poslal Wink

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2012 2:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja imam vzporedno 2, vrednosti po 100 mi F. V trgovini so imeli samo te Sad . Trenutno jedkam novo tiskanino, kjer sem to vse skupaj upošteval. Tista testna je bila že tako na koncu, in s toliko popravki, da sem se lotil nove Wink . Poročam zvečer.
_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2012 2:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

200uF bo verjetno ravno malo premalo,
daj se enega poleg za vsak slucaj.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.79
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 11:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sporočam, da tole z tantal kondenzatorji res pomaga. Ker nimam na voljo ravno 330uF tantal kondenzatorja, imam vezane tri vzporedno po 100uF. Od takrat se modem še ni obesil in vse deluje po pričakovanjih. Uspel sem poslati tudi sms, tako da stvar funkcionira. Še enkrat hvala vsem za nasvete in pomoč .
_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 12:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ni pene,
dobis racun po posti Mr. Green

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 25.86

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 1:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Smile)

Ampak vidiš kake zanimive napake ti slabo napajanje javlja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko1704
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Okt 2009 22:24
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2013 11:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No sedaj pa še jaz potrebujem malce pomoči pri sim900.

Uporabljam razvojno ploščo (kot ta v povezavi)
http://www.bizrice.com/upload/20120402/SIM900_SIMCOM_DEVELOPMENT_KIT.jpg

RX in TX pina imam direktno povezana na max232, ki ga napajam s 3.3v (ko sem testiral komunikacijo tega sklopa z mikrokontrolerjem je ta del deloval brez težav).
Torej sprejete podatke gledam na računalniku, (Baud Rate= 115200,8 bit, 1 stop, none , none)

Kakšna je težava: zdi se, kot da modul ne bi razumel AT komand. Poskusil sem napisati že vse mogoče (od testne AT naprej kjer naj bi dobil v odgovor OK), vendar nikjer ne dobim odgovora oz mi le izpisuje poslane komande. Odgovor dobim le ob komandi A/ (izpiše nazaj OK).
Če pokličem sim kartico se na ekranu izpisuje RING,.., torej komunikacija iz modula deluje.
Po branju datasheeta bi rekel, da podatke iz računalnika sprejme v buffer, saj mi po določenem številu oddanih sporočil vrne error
(The Command line buffer can accept a maximum of 556 characters. If the characters entered exceeded this number then none of the Command will executed and TA will return "ERROR". )

Poskusil sem tudi z Logic Level Down Converterjem MM74HC4050 (napajam ga iz VDD_EXT kjer dobiva 2.8V, pretvornik se pa nahaja na liniji ki oddaja podatke iz računalnika. Žal tudi ta poskus ni prinesel napredka in vse deluje enako kot prej..

Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko delal narobe, meni počasi že zmankuje idej..Rolling Eyes
Hvala za odgovore in lep pozdrav,Marko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2013 11:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poskusi max 323 ali kaj je že, 232 je n 3,3v nestabilen. No, zavisi od proizvajalca, ampak pomisli tudi na to ...

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko1704
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Okt 2009 22:24
Prispevkov: 26
Aktiv.: 0.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2013 12:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
Poskusi max 323 ali kaj je že, 232 je n 3,3v nestabilen. No, zavisi od proizvajalca, ampak pomisli tudi na to ...

Lp, g


To opcijo sem nekako izločil, saj mi ob kratko sklenjenih RX in TX brez napak sprejema oddane signale.
Prav tako sem naredil testni program na atmega32, ki čaka sprejeti znak, potem ga pa zazaj pošlje v oklepajih (sprejme A, odda [A]). Tudi ta komunikacija je delovala normalno.
Poleg tega pa tudi vsi oddani signali na sim900 pridejo nazaj, le modul ne reagira na te signale oz ukaze..
Po vseh teh poizkusih sklepam, da v max232 ni težave ampak je nekaj drugega, bom pa vseeno v priliki kupil še 3232 in poizkusil srečo še z njem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2013 12:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ce uporabis navaden terminal in posljes ukaze more zadeva delat. ce ne dela potem pa je lahko problem kje v povezavi med modulom in PCjem
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 05, 2013 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še vedno je lahko problem max; kdo pravi, da je modem ravno tako (ne)občutljiv na morebitne motnje?
Imaš možnost napajati MAXa in kontroler s petimi volti, pa daš na TTL proti modemu samo napetostni delilnik (3k3 proti masi/1k8 proti signalu)?

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klemen88
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Jan 2008 17:37
Prispevkov: 747
Aktiv.: 3.78
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 29, 2013 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav,
ima mogoče kdo kakšen odvečni kos SIM300 ali SIM900 za prodati? Lahko je tudi kakšen drugi GSM modul ampak mora imeti možnost, da se lahko prispajka direktno na vezje in ne preko konektorja ter textovni način pošiljanja SMSjev. Zraven bi seveda potreboval tudi nosilec za SIM kartico ter konektor za anteno, ampak to ni pogoj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 4 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group