www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

GSM / GPRS modem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
KrEn
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Sep 2009 8:55
Prispevkov: 180
Aktiv.: 1.02
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 5:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:
ne vem ce dela ali ne ampak dobi se na aliexpress
http://www.aliexpress.com/store/product/Quad-Band-Quad-Band-SIM800L-GPRS-Module-Bomb-Slot-Automatic-MicroSIM-Card-FZ1036/406986_1992534325.html


Smile
ok.. samo ali dela v SLO?

Ker mi te oznake nič ne pomenijo. Na netu pa nisem nasel nič uporabnega.
Za 900A vem da ne dela v slo.
Kaj pa SIM800L ali pa SIM800H?
Deluje?

lp
KrEn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 9:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

KrEn je napisal/a:
red_mamba je napisal/a:
ne vem ce dela ali ne ampak dobi se na aliexpress
http://www.aliexpress.com/store/product/Quad-Band-Quad-Band-SIM800L-GPRS-Module-Bomb-Slot-Automatic-MicroSIM-Card-FZ1036/406986_1992534325.html


Smile
ok.. samo ali dela v SLO?

Ker mi te oznake nič ne pomenijo. Na netu pa nisem nasel nič uporabnega.
Za 900A vem da ne dela v slo.
Kaj pa SIM800L ali pa SIM800H?
Deluje?

lp
KrEn


Dela na stirih bandih tako da ne vidim vzroka zakaj nebi delal

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2014 10:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

KrEn je napisal/a:
...........Za 900A vem da ne dela v slo.....


Tegale http://www.goodluckbuy.com/sim900a-development-board-extension-module-gsm-gprs-antenna-ttl.html sem jaz naročil za pokušino, ampak ne deluje. Je pa poceni. Na AT ukaze se odziva, v omrežje pa se ne poveže.

Ima mogoče kdo idejo kako ga "nahecati", da bi deloval v SLO omrežju. Nekje sem enkrat zasledil, da se da modulček "sflashat"? Je kdo to že poizkusil?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2014 2:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

saj ti z rdeco pise pod opisom: Note: The module only works in China, China HK. Not worldwide. Wink
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2014 2:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

red_mamba je napisal/a:
saj ti z rdeco pise pod opisom: Note: The module only works in China, China HK. Not worldwide. Wink



d'oh! hehe, to sem pa spregledal. Nekdo je enkrat prilepil lik na tale GSM modemček in, ko sem sem videl "simpatično" ceno sem ga naročil. Prsti na miški so prehitevali pamet Wink.

Ampak v redu, kaj pa je posebnega na teh SIM900A, na delujejo drugje po svetu? Kot sem že rekel, enkrat sem nekje prebral, da jih je mogoče "shekati", da potem pokorno delujejo tudi v našem omrežju. Zato sem vprašal, če je kdo to že počel.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2014 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

arksi je napisal/a:
red_mamba je napisal/a:
saj ti z rdeco pise pod opisom: Note: The module only works in China, China HK. Not worldwide. Wink



d'oh! hehe, to sem pa spregledal. Nekdo je enkrat prilepil lik na tale GSM modemček in, ko sem sem videl "simpatično" ceno sem ga naročil. Prsti na miški so prehitevali pamet Wink.

Ampak v redu, kaj pa je posebnega na teh SIM900A, na delujejo drugje po svetu? Kot sem že rekel, enkrat sem nekje prebral, da jih je mogoče "shekati", da potem pokorno delujejo tudi v našem omrežju. Zato sem vprašal, če je kdo to že počel.

LP


ce dobis firmware sploh, verjetno ga ne dajo ravno vsakemu. Pa tudi moras vedet kateri firmware gor zapect. Predvidevam da je sicer naprava enaka SIM900 a z drugim firmware-om.

kot receno je verjetno bolje ce dobis drug modul, ki deluje v EU Wink

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 611
Aktiv.: 4.46
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2014 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SIM900 dobiš tudi že za 8 eur
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wicket
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Maj 2011 15:19
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2014 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam se trenutno ukvarjam s SIM900 shieldom, ampak ga nikakor ne morem usposobiti. Po vklopu se normalno inicializira, vendar ne najde operaterja.

Koda:

RDY
+CFUN: 1
+CPIN: READY
+CREG: 0
+CREG: 2
Call Ready
+CREG: 0


Ukaz AT+CSQ mi stalno vrača 0,0 - kot, da sploh ni signala (sredi Šiške). SIM kartica je zagotovo ok, ker normalno deluje v telefonu.

SIM kartico sem vstavil tudi v Siemens MC35 modem, ki se brez problema registrira v omrežje.

Tudi firmware sem uspešno updejtal, pa ni nobene spremembe. In ja, definitivno imam SIM900, ne SIM900A. Wink

Ima kdo idejo, kaj bi lahko bilo narobe?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 25, 2014 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče antena ? Shocked
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mato1111
Član
Član



Pridružen-a: Pet 28 Dec 2012 14:42
Prispevkov: 611
Aktiv.: 4.46
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2014 12:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če imaš anteno ki se privije na konektor jo z občutkom zategni z kleščami. Mogoče je to vzrok. Pri meni je bil to problem Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.62

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2014 12:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Nekaj časa nazaj sem se tudi jaz ukvarjal s podobnimi problemi. SIM900A je narejen za Kitajsko in kot tak ne deluje v EU. Javlja status "not connection to the network". Menjal sem antene, preverjal SIM kartico, ne vem kaj vse nisem naredil.
Po nekaj dnevnem telovadenju in vprašanjih- pomagal mi je tudi "mucek"- sem našel

TOLE .

Potrebno je naložiti firmware od SIM900. Potem pa modem deluje. SIM900A je v osnovi podoben z modulom SIM900- je pin kompatibilen.


Lp M.

_________________
Električni aparati delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
wicket
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Maj 2011 15:19
Prispevkov: 29
Aktiv.: 0.19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2014 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rešil zadevo - prekleti Kitajci so narobe prispajkali antenin konektor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KrEn
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Sep 2009 8:55
Prispevkov: 180
Aktiv.: 1.02
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 12:09 am    Naslov sporočila:  SIM 800l Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
pa sem prišel do modula SIM800L. http://www.aliexpress.com/item/Quad-Band-Quad-Band-SIM800L-GPRS-Module-Bomb-Slot-Automatic-MicroSIM-Card-FZ1036/1992534325.html
Pa seveda do prve težave....


Modul mi deluje.
Odziva se na AT ukaze.
Nastavil sem hitrost uarta na 9600, da dobim
podatke ob resetu.

Do tekaj vse ok.
Ne prepozna pa SIM kartice.
Sama SIM kartica deluje.. Je pa MOBI kartica od Mobitela.

Poskusil sem razlicne stvari..

Na začetku se na SIM kartici pojavi napetost, potem pa pade na 0 v.
Poskusil sem z dodajanjem kondenzatorjev...

Nobenega uspeha....
Kaj naj se poskusim...


lp
KrEn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 6:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si izklopil preverjanje PIN kode ?
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 07, 2015 10:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Smatjaz je napisal:
Citiram:
Potrebno je naložiti firmware od SIM900. Potem pa modem deluje.

Matjaž, ali mi lahko zaupaš s katerim fimware si flešal SIM900A?
Jaz sem enemu prijatelju poskusil flešati SIM900a, vendar se po flešanju modul ni več odzival.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Stran 7 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group