www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ferroli SUN P7 vezava
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
king25
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Jul 2004 1:06
Prispevkov: 569
Aktiv.: 2.55
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2012 1:59 pm    Naslov sporočila:  Ferroli SUN P7 vezava Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Nabavil sem omenjen gorilec na pelete ga priklopil in deluje lepo tako kot mora.
Nisem še razščistil celotne vezave, ki za samo delovanje trenutno niso pomembne ampak bi rad to razščistil.

Zanima me samo, če kdo mogoče ve zakaj služijo na shemi C, D in E opcije, katere nimam gor sedaj nič priklopljeno, razen med 7 in 8 je brika (tovarniško) ?

Na D lahko dam najbrž 220V signalno lučko, ki mogoče signalizira kakšno napako ?
Na E bi montiral lahko tipko, ki služi za ?
Na C pa stikalo oz. kakšen senzor N.C., ki naredi ?

Če ima kdo kakšne izkušnje s temi vezavami bi prosil za odgovor.

Hvala



SUN_P7.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  121.44 KB
 Pogledana:  163 krat

SUN_P7.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
robika
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 20:55
Prispevkov: 268
Aktiv.: 1.20
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 31, 2012 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na C se lahko priklopi zunanje upravljanje npr.: termostat ali varnostni termostat,... Na E priklopiš tipko za resetiranje gorilca, opcijsko tudi impulzni rele, ki ga lahko prožiš na daljavo (GSM,...). Signalizacija D je najverjetneje indikacija napake na gorilcu, kar lahko uporabiš tudi pri oddaljenem nadzoru.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
king25
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Jul 2004 1:06
Prispevkov: 569
Aktiv.: 2.55
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2012 2:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor, tudi sam sem si nekako tako predstavljal vezavo.

Kaj pa pomeni da resetiraš gorilec, da ga izklopiš, zbrišeš nastavitve in moraš potem ponovno nastavit in ročno zagnat gorilec?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Dec 2010 17:40
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.45
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2012 7:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko časa že imaš ta gorilec, a si ga priklopil (montiral) sam, kako si zadovoljen z njim (poraba, kakšno peč imaš)
Hvala in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
king25
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Jul 2004 1:06
Prispevkov: 569
Aktiv.: 2.55
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2012 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gorilec imam dobra dva meseca in sem z njim zelo zadovoljen. Z njim je praktično malo dela, edino 1x tedensko peč očistiš pepela in napolniš zalogovnik s peleti (po potrebi).
Zalogovnik sma s tastom naredila sama za ca. 350kg pelet in tudi sam sem jo priklopil brez težav.
Priklop ni zahteven, edino nisem priklopil C,D in E, kot sem napisal na začetku.

Peč je ostala stara na drva (ca. 32kW) edino spodnja vratca (čistilna) sma naredila nova z luknjo za gorilec in je to to. Če pa želim kuriti na drva pač odstranim gorilec z vratci in dam gor original vratca in peč je spet pripravljena na drva Cool

Poraba... je ca. 1T na mesec (190eur).

Slabost je edino display ker je direkt na gorilcu in gorilec je čisto pri tleh pa še neosvetljen je Evil or Very Mad
Zato bom sedaj vso kablovje iz gorilca povezal preko harting konektorja na peč, kjer bom prestavil display in ostalo kontrolo, tako da bo bolj enostavno za uporabo in odstranitev gorilca.
Nameravam pa še mogoče razdreti display in dodati osvetlitev če bo šlo Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
marko1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Dec 2010 17:40
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.45
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2012 9:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Koliko m2 ogrevaš, imaš kako slikco, se da videti delovanje gorilca v živo?,
če nisem preveč zahteven
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
king25
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Jul 2004 1:06
Prispevkov: 569
Aktiv.: 2.55
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2012 9:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ob priliki bom poslikal pa kakšen video naredil Wink

Tukaj sta sicer dva videa iz youtuba, samo ne moja imam pa isti gorilec:
http://www.youtube.com/watch?v=Dozio79oj7M
http://www.youtube.com/watch?v=LD7Aq40fRQc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kikostar
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 10 Feb 2012 16:25
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2012 4:37 pm    Naslov sporočila:  NEDELOVANJE GORILCA SUN P7 Odgovori s citatom

PRED ENIM TEDNOM SEM PRIKLOPIL GORILEC IN PEČ. SERVISER JE NAREDIL PRVI ZAGON IN IZMERIL VSE MOŽNE PLINE IN TEMPERATURE. VSE JE BILO OK! PRVI DAN SE JE POJAVILA NAPAKA (ZATAKNJENI PELETNI). OK! DRUGI DAN SE JE POJAVILA NAPAKA KATERA OZNAČUJE DA JE VERJETNO MOČNEJŠA BURJA ZAVSTAVLJALA VENTILATOR IN SE JE GORILEC BLOKIRAL IN OSTAL BLOKIRAN! TRETJI DAN PA JE GORILEC PO ŠTIRI URNEM DELOVANJU SE IZKLOPIL IN NI VEČ KAZAL ZNAKE ŽIVLJENJA. TOREJ PUMBA JE DELOVALA, KER JE ZAZNALA PADEC TEMPERATURE POD NASTAVLJENO NA TERMOSTATU V STANOVANJE. GORILEC PA JE BIL POPOLNA TEMA. NIKAKOR NI HOTEL SE ZAGNAT. KAJ MI LAHKO KDO SVETUJE ŠE PREDEN SE VRNE SERVISER, KAJ BI LAHKO BILO S TEM GORILCEM, DA NE MORE DVA DNI SKUPAJ DELOVAT NORMALNO. OB VSEM TEM PA ŠE PORABA JE BILA NENORMALNA. HVALA KOMURKOLI ZA NASVET!

Piši z malimi črkami ! Tega kričanja ne bom toleriral ! VolkD
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.92
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 10, 2012 5:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prvo kot prvo, pretirana uporaba VELIKIH črk na spletnih forumih pomeni vpitje in je nezaželjeno (taka besedila je težko brati). Odvadi se tega!

Glede gorilca, ti monter ni dal garancije?

Jasno je samo, da je nekaj hudo narobe, mogoče ga je celo pokronal monter, ni pa to nujno. Zato je najbolje, če monterja kar takoj pocukaš a rokav, da se ugotovi in odpravi vzrok. Dotični monter ve kaj je delal, tudi račun ti je iztavil in če nekaj ni v redu, je on prvi na katerega se obrneš.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko1
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Dec 2010 17:40
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.45
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 12, 2012 8:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako je sedaj z gorilcem, tudi jaz se odločam o tem gorilcu, vendar me take stvari kar malo begajo, tako da bi prosil za komentar napake
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
king25
Član
Član



Pridružen-a: Ned 18 Jul 2004 1:06
Prispevkov: 569
Aktiv.: 2.55
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 10:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo pozno ampak vseeno jaz nisem imel do danes nobenih problemov in sem skuril 3T pelet brez problemov.

Glede zatikanja peletov so lahko problem slabi peleti L>30mm ali pa nimaš dobro nastavljene cevi iz polža na gorilec. To sem imel tudi sam probleme v štartu ampak sem to porihtal brez težav. Kvaliteta peletov pa je na našem trgu kar različna in najbolje da prej mal probaš od različnih proizvajalcev... Nekateri imajo vmes veliko žagovine in dolge pelete tudi 60mm ali več Evil or Very Mad potem pa se zatakne in javi napako.

Glede porabe pa je odvisno od nastavitev, ki jih moraš še prednastavit kot so moč, podajanje peletov...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.68
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2012 9:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je še kak član foruma lastnik tega tipa gorilca ?
Ali pa dobro pozna kakšnega lastnika takega gorilca ?
Sem prebral zadnje dni precej na to temo, veliko pozitivnih mnenj, vmes se pa najdejo tudi hude kritike. Sedaj ne vem, ali so nekateri ljudje malo nespretni pri takih zadevah, ali pa je res precej odvisno vse od tega, na kakšno peč tole montiraš.
Razumem, da vse ne more iti tako gladko kot pri kurilnem olju. Ampak, če se malo potrudiš, spremljaš delovanje in včasih zadevo sam malo poservisiraš imaš ta svoj vloženi čas še kako dobro plačan. Pri naši hiši bi bil prihranek ( v primerjavi z oljem ) prek 1000 eur na sezono.

LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 17.97
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2012 11:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Montiral sem ta gorilec pri sorodniku in pravi, da je zadovoljen z njim.
Važno je, da ga učinkovito nastaviš glede na svoje potrebe, druge ovire tukaj ni. Načeloma že tiste tovarniške nastavitve zadostujejo.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1273
Aktiv.: 6.15
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 28, 2012 3:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slišal sem, da bi naj bila gorilca SUN P7 in Lamborghini iz iste tovarne. Drugi mi je bolj všeč zaradi vtikačev. Prvi ima fiksen priklop. Priporočam Lamborghini, cena je enaka. Strinjam se s tem kar le ElGrigon napisal. Nastavitve boš osvojil v zelo kratkem času. Porabil boš 50% cene olja in to sedaj, ko imajo peleti najvišjo ceno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
foccus
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 30 Okt 2012 17:43
Prispevkov: 9
Aktiv.: 0.06
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2012 6:02 pm    Naslov sporočila:  veliko pepela pri P7 Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Pred enim tednom so mi zmontirali peč feroli in gorilec P7. A mi lahko prosim kdo pove kako naj nastavim gorilec , ker je veliko pepela. Oz bolje rečeno na dnu peči so na 3/4 zgoreti peleti in ne pepelni prah kot sem pričakoval. V bistvu jih odpihne iz rešekte v gorilcu preden zgorijo do konca. Monter pravi , da če zmanjša vpih, bo problem s CO2 in naj probam druge pelete in naj priprem dimnik. Zdi se mi tudi da je poraba peletov kar velika (cca 40-45 kg na dan). Hvala za vaš nasvet.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 1 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group