www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TESTER za vsako delavnico
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 41, 42, 43  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.67

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 20, 2013 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

78L05 je mišljen za napajanje preko baterije in brez osvetlitve LCD (za samo delovanje testerja je par mA dovolj). Osvetlitev rabi več toka, torej napajanje preko adapterja in 1117-5.0, ki zmore 500 in več mA.
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
astroKranz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Nov 2012 14:27
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.18
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 21, 2013 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gumby je napisal/a:
78L05 je mišljen za napajanje preko baterije. .... napajanje preko adapterja in 1117-5.0, ki zmore 500 in več mA.


Na mizi bi napajal preko napajalnika, za kakšen posamičen test ali na terenu pa iz baterije.

Na tiskanem vezju imam prilotana oba regulatorja. A je mogoče to razlog za nedelovanje, ali pa vsak prevzame svojo funkcijo glede na trenutni način napajanja?
Za napajalnik sem pripravil kabl s konektorjem, a ga na ta način še nisem napajal.

_________________
Howk!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.66
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 21, 2013 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da ni potrebe po napajalniku na mizi. Jaz imam notri 9V accu, pa ga še nisem polnil odkar uporabljam tester. Pa tudi če boš uporabljal oba napajanja rabiš gor samo en regulator, ne dva.
Mi pa ni jasno, glede na katero maso si ti meril napetosti? Namreč, na tvojem načrtu spodaj imas napisano da je na masi 8,54V v ON situaciji. Na GND mora VEDNO biti nula. Tukaj je gotovo napaka. GND poveži na maso baterije ( napajalnika).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 21, 2013 10:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tester z mego328 porabi cca. 20mA brez osvetlitve LCDja. Če prišteješ še osvetlitev je še vedno dovolj za 78L05 (100mA).
Torej pri standardnem testerju ne vidim nikakršne potrebe za regulator 1117.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.67

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 21, 2013 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

300mW disipacije hitro prekoračiš... 100mA toka pri malo močnejši osvetlitvi tudi.
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 21, 2013 11:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gumby je napisal/a:
300mW disipacije hitro prekoračiš... 100mA toka pri malo močnejši osvetlitvi tudi.
Moj tester ima nekaj ur dela za sabo in še ni bilo potrebe po osvetlitvi LCDja.
Večina testerjev uporablja 78L05 ali MCP1702 (LDR 250mA) in nisem zasledil (Microcontroler.net), da bi imel kdorkoli probleme z disipacijo ali potrebo za tokom večjim od 100mA.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.85
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2013 1:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno od LCD-ja. Nekateri so požrešni in za osvetlitev pokurijo tudi krepko preko 250mA.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2013 2:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali pišeš o 2X16 LCDjih?
Kakorkoli, kot sem napisal, osvetlitve ne potrebujem in tudi na microcontroler.net, v temi Tranzistor tester, nisem zasledil, da bi imel kdo probleme z regulatorjem 78L05 zaradi LCDja.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.96
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2013 3:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda ne; ..\svnbrowser/transistortester/Hardware/Markus/ ,če pa je backlight peljan direktno iz baterije in z PWMjem drivan.
VolkD; jaz pa sem samo debelo gledal ko sem vzel en starejši LCD 2x16 in je potegnil okoli 200mA pri normalni osvetljavi - sem bil prepričan da ima defekt na backlightu in sem ga enostavno odklopil.

_________________
If you're in control, you aren't going fast enough
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2013 9:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@xsyt: ne tako hitro, to o čemer ti pišeš je verzija Markusa R., v naši verziji pa PWMja ni!
Če bi malo bolj pogledal, bi mogoče opazil, ko je tester priključen na baterijo ni osvetlitve, torej ne drži, kar si napisal:
xsyt je napisal/a:
.........,če pa je backlight peljan direktno iz baterije in z PWMjem drivan.........

Da ti bo jasno o čem pišem:



Nasa_verzija.JPG
 Opis:
V nasi verziji ni PWMja in se osvetlitev napaja na +5V preko upora 33-270E
 Velikost datoteke:  147.97 KB
 Pogledana:  84 krat

Nasa_verzija.JPG



Markus_R_verzija.JPG
 Opis:
Vezija Markusa R., za katero je tudi software drugi!
 Velikost datoteke:  132.72 KB
 Pogledana:  55 krat

Markus_R_verzija.JPG



_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.67

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2013 10:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Moj tester ima nekaj ur dela za sabo in še ni bilo potrebe po osvetlitvi LCDja.

Ti ne, kdo drug pa bo hotel imet osvetljen LCD. Zato sta tudi predvidena dva regulatorja...

Edino v drobni tisk sem pozabil napisat, da ne dajat obeh gor hkrati. Sem mislil, da bo to očitno vsakemu.

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2013 11:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakorkoli, na začetku sem imel priključeno osvetlitev preko upora 270E in ugotovil, da osvetlitve dejansko ne rabim, saj če svetlobe ni, tudi pinov komponent za testiranje ne bom videl, zato sem ga enostavno odščipnil.
Z LCDjem, kupljenim v Neuholdu, je osvetlitev delala BP z zgoraj omenjenim uporom, kar pomeni dodatnih 19mA toka za 9V baterijo in to je cca. toliko kolikor potrebuje vključen tester.

V glavnem, tukaj se vdam in neham debato okoli tega ali je potrebno in smiselno, s svojim, z regulatorjem MCP1702 in brez osvetlitve sem popolnoma zadovoljen.

Kar se pa LCDjev tiče, ja našel bi se še kakšen, ki porabi za osvetlitev celo več kot 250mA, imel je samo eno vrstico z 8 karakterji in pretvornik iz 5 na cca. 80V in fluorescenten "backlite" ampak bilo je pred 20+ leti,
ko so tudi LED diode potrebovale večji tok za, kolikor toliko, solidno svetilnost.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xsyt
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 22:19
Prispevkov: 1346
Aktiv.: 6.96
Kraj: Slov.Bistrica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2013 12:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
... in tudi na microcontroler.net, v temi Tranzistor tester, nisem zasledil, da bi imel kdo probleme z regulatorjem 78L05 zaradi LCDja.

Letelo je na ta komentar. Vem da imamo mi speljanega za regulatorjem....
gumby; tudi če bi napisal opombo (čeprav kolikor se spomnim si tudi jo) bi se to dogajalo. Mr. Green

_________________
If you're in control, you aren't going fast enough
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2013 1:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar se LCDjev 16x2 tiče, še vedno se najdejo nenasitni lakotniki.
Recimo tisti iz SE pri 100mA (višje ga nisem priganjal) sveti manj kot 2 (zelen in moder) iz ebaya za pol nižjo ceno pri 20mA... Pa je v drugem primeru 20mA res več kot dovolj.
Kdor ima s tem probleme, se mu pomoje splača menjat displej.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
astroKranz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Nov 2012 14:27
Prispevkov: 25
Aktiv.: 0.18
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 22, 2013 2:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
@xsyt: ne tako hitro, to o čemer ti pišeš je verzija Markusa R., v naši verziji pa PWMja ni! ...:


Hm. Če nisem česa spregledal v naši (SMD) verziji tudi ni 10uF kondenzatorja, ki je v "naši verziji" na shemi spodaj levo.

_________________
Howk!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Merilna tehnika in senzorji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 41, 42, 43  Naslednja
Stran 27 od 43

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 71 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group