www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Ne bom se več zavaroval pri Slovenici
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3362
Aktiv.: 14.18
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 10:04 pm    Naslov sporočila:  Ne bom se več zavaroval pri Slovenici Odgovori s citatom

O zavarovalnicah imam na sploh slabo mnenje in izkušnje.
Avto imam zavarovan pri Slovenici že leta, še ko se je (pod Jugo) imenovala Croatia. Od mene niso imeli škode vsa ta leta. Sedaj pa se ne bom več.
Razlog je požrešnost, ki jo kažejo s tem, da od Hilde Tovšak ogoljufanih delavcev zahtevajo tisti drobiž, ki jim veliko pomeni, veliki zavarovalnici, ki si deli ob koncu leta velike bonuse, pa malo.

Jaz tako. Vi pa kakor mislite, da je prav. Meni bi se zdelo prav fajn, če bi se ji ta požrešnost malo zataknila v grlu.

_________________
Nihče ni za vojno in vsi so za mir,
vsi so za bratstvo, nihče za prepir.
Od same ljubezni vsak čas na granatah
bo vtisnjeno geslo: "Darilo za brata"
Janez Menart
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 8.71
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Adriatic Slovenica se je zaradi ene popolnoma banalne zadeve pri meni zasrala že leta nazaj in je ne povoham več. Resnici na ljubo pa mislim da tudi pri ostalih zavarovalnicah ni bistveno drugače.

Tole kar si pa sedaj dela AS je pa tako negativna reklama da se bo mnogim še lep čas zatikalo v grlu. Razumem da tudi zavarovalnica ni dobrodelna ustanova, ampak če so delavci dobili na plačilnih listah navedeno, da so prispevki za zdravstvo plačani, je ravnanje AS v najboljšem primeru moralno sporno. Očitno so spoznali da si lahko kot upnik v stečajnem postopku obrišejo pod nosom, pa so se spravili na ljudi, katere je ravno tako ogoljufal Vegrad.

Težava je v zakonodaji, ki to dopušča. Hilda Tovšak in njej podobni pa to s pridom izkoriščajo, ker vedo da se bodo izvlekli. Krasna reklama za Slovenijo, res. Mi se sicer imamo za "zahodni" balkan in bolj napredno civilizacijo od naših bratomornih sosedov na vzhodu, ampak ko se gre za teptanje človekovih pravic, smo absolutni prvaki. Gnili kapitalizem v vsej svoji velikosti.

Sočustvujem z delavci in upam, da se jim (AS) ta negativna reklama debelo obrestuje.

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 18.75
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je tu govora o dopolnilnem zdravstvenem zavarovanju? Sam namreč tudi kolebam, da prekinem pogodbo(no vbistvu je pošla obvezna dvoletna). Sedaj če mi bo to ulilo poguma in se pojavim v njihovi pisarni in rečem "ne več", bo tudi zgodovinska. Tako da se sedaj še malo težko odločam, ampak glede na vaše pisanje in to koliko so iz ozadja "skrbne", me ima da ukrepam.

Menda bo morala država ukiniti tudi to zavarovanje saj se lahko zgodi, da bo tudi za to plačala penale oz. drugače povedano v Evropi ne poznajo tovrstnega prispevka.

Najbolj mi gre v nos, da je to eden izmed bolj dobičkonosenih poslov, pa tudi DDVja jim ni potrebno zaračunavati.


Nazadnje urejal/a kobranka Čet Feb 16, 2012 11:09 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 8.71
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 11:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jap, gre za dodatno (dopolnilno) zavarovanje. Ampak enemu že tako obubožanemu delavcu kateri že tako nima osnovnih sredstev za preživetje tistih 112€ pomeni ogromno.

Je pa to zavarovanje le še en dodatnih mehanizmov za raznorazne finančne mahinacije, gre se pač za težke miljone.

Se je pa AS odločila, da do konca leta ne bo dala nobenega od delavcev na izvršbo. Kako radodarno in dobrodušno! A ko bi ga dali na izvršbo, kaj bi mu pa vzeli? Mogoče kakšen titanijev vijak ali "štangico" iz noge, ki jo ima ko se je polomil in delal za to da ga Hilda lahko še serje okoli? Ali mu bodo vzeli ledvico, pa ga potem še tožili za odškodnino, ker ne bo kot nova?

Bolno.

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
Speed King
Član
Član



Pridružen-a: Tor 19 Okt 2004 0:49
Prispevkov: 115
Aktiv.: 0.49
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 11:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sami so zasrali, ne razumem zakaj sedaj prelagajo odgovornost na delavce. Aja zelo verjetno je informacijski sistem zatajil, pa niso opazili da vsak mesec manjka par deset tisoč evričev, podobno kot davčna. Oh tile računalniki, bo treba nazaj na kamen črtice klesat, sploh sedaj ko so trdi diski postali dragi. comp3
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pyr0Beast
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Jun 2008 14:11
Prispevkov: 4969
Aktiv.: 23.99

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2012 11:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja ziher je zatajil. Šele takrat ko gre firma v stečaj a ne.

ne se [cenzurirano] no

Roka roko umije. In sedaj terjajo od delavcev preprosto zato ker lahko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3362
Aktiv.: 14.18
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri meni osebno ne gre za dopolnilno zdravstveno zavarovanje ampak imam pri njih obvezno zavarovan avtomobil. Letos zadnjič.
_________________
Nihče ni za vojno in vsi so za mir,
vsi so za bratstvo, nihče za prepir.
Od same ljubezni vsak čas na granatah
bo vtisnjeno geslo: "Darilo za brata"
Janez Menart
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
start
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2008 22:59
Prispevkov: 2392
Aktiv.: 11.71
Kraj: Eindhoven, Nizozemska

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 9:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preden jih zapustis, ce imas kaj prask na avtu, mu privosci se kaksno, da ti bomo izplacali skodo.
Po sistemu vzajemne-jaz zate, ti zame.

_________________
Lep pozdrav!

Aljaž T.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 42.77
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zmotil si se pri sloganu: v resnici je: "jaz zate, ti zase" Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
igor_k
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Jul 2004 11:44
Prispevkov: 1011
Aktiv.: 4.27
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 4:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam, Adriatic ni ravnal pametno, ampak glavni krivec za vse to je Hilda, ki je dobesedno kradla delavcem, pa se še vedno prosto šeta okrog. Tak je to, ko je mali človek dolžan velikanom bo vse izterjano, ko pa veliki kradejo malim pa nič. Ta naša država je samo še za odpis.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 32.63
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2012 4:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Zmotil si se pri sloganu: v resnici je: "jaz zate, ti zase" Whistle
Tako kot pravi Smolar. Ne šraufov je tovarne treba krast.
_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
rafaellsi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 18:54
Prispevkov: 479
Aktiv.: 2.86
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2012 7:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se moram strinjati z zgornjima pastoma. Vprašanje je tudi, ali ne bi bil epilog isti, če bi bili zavarovani pri kaki drugi zavarovalnici?!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3362
Aktiv.: 14.18
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2012 8:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker smo 'pravna država', zavarovalnica 'po pravu in zakonih' zahteva od ogoljufanih 'svoj' denar. Zavarovalnica 'ni kriva', ker so bili delavci ogoljufani.

Zavarovalnice, banke in velike korporacije plačujejo pravnike in politike, da skupaj postavljajo zakone, ki so njim v prid. Vsi ti imajo velike plače in odpravnine. Vlada nam združenje kapitala, prava in politike. In pravo je postavljeno tako, da sodstvo izloči dokaze, če niso bili doseženi 'po pravu', čeprav dokazi jasno kažejo na krivdo obtoženca velikega kalibra. Namesto, da sodišče išče resnico, išče 'napake v postopkih'. Tako imajo do smrti dovolj dela tožilci, advokati in sodniki.

To je posebno trdna interesna povezava dela ljudi 'na vrhu', ki se je ne da razbiti.

_________________
Nihče ni za vojno in vsi so za mir,
vsi so za bratstvo, nihče za prepir.
Od same ljubezni vsak čas na granatah
bo vtisnjeno geslo: "Darilo za brata"
Janez Menart
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2391
Aktiv.: 10.09
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2012 9:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:

To je posebno trdna interesna povezava dela ljudi 'na vrhu', ki se je ne da razbiti.


Seveda se da! V zgodovini do sedaj že večkrat dokazano. Samo zaenkrat izgleda, da nam še ni nič hudega


LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3362
Aktiv.: 14.18
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 18, 2012 9:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, res, zgodovina nas uči marsikaj. Tudi to, da je tako razbijanje krvavo. In tudi to, da tudi potem čez čas splavajo iste skupine spet gor.
Tokrat sem nam (našim otrokom) posebno slabo piše: Te skupine se 'globalno' združujejo in si pomagajo med seboj in v rokah imajo visoko tehnologijo nadzora in nasilja.

_________________
Nihče ni za vojno in vsi so za mir,
vsi so za bratstvo, nihče za prepir.
Od same ljubezni vsak čas na granatah
bo vtisnjeno geslo: "Darilo za brata"
Janez Menart
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 497 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group