www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Rezkalni stroj prvomajska UG1
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dejand287
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Sep 2011 14:56
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.39
Kraj: Duplek

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 8:25 pm    Naslov sporočila:  Rezkalni stroj prvomajska UG1 Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zanima me če morda kdo ve ali mogoče ima sam električno shemo za rezkalni stroj Prvomajska UG1? Če kdo ima bi mu bil zelo hvaležen!

Vnaprej hvala za odgovore!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

takšna je?



Imamo takšno, ena zadnjih pripeljana iz tovarne Smile v kolikor je prava, poslikam shemo, čeprav ne obljubim da se bo dobr videlo, ker je še kopirana na amoniak sistem (original blueprint Smile)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejand287
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Sep 2011 14:56
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.39
Kraj: Duplek

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 10:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

točno takšen rezkalni stroj, lepo bi te prosil če bi mi poslikal ali skeniral, zelo bi ti bil hvaležen!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dejand287
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Sep 2011 14:56
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.39
Kraj: Duplek

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 10:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi smo drugače kupili zarubljen stroj in nisem prepričan da vsi pomiki delujejo vredu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 11:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lahko opišeš kaj točno ne deluje tako kot misliš da je prav? pred kratkim smo imeli probleme s pomiki, problem je bil v hitrih, levo je šlo, desno ne Rolling Eyes krivo je bilo stikalo na zaklepu mize pri protismernem rezkanju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejand287
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Sep 2011 14:56
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.39
Kraj: Duplek

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2012 11:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

problem je v tem da osi x, y, z delujejo v eno smer z počasnim pomikom, ko pa hočeš v drugo smer z počasnim pomikom pa ne moreš ker deluje v tisto smer samo hiter pomik, se pravi v eno smer deluje počasen pomik v drugo ne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 8:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se mi je zdelo da naša ni prvomajska ampak enaka zadeva Smile

shemo priložim, ko jo nekam naložim, je prevelika za dodat sporočilu



P2270066.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  75.63 KB
 Pogledana:  108 krat

P2270066.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejand287
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Sep 2011 14:56
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.39
Kraj: Duplek

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2012 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bi te lepo prosil če bi mi poskeniral shemo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
boriskozjan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Nov 2008 23:23
Prispevkov: 956
Aktiv.: 5.11
Kraj: Šmarje pri Jelšah

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 28, 2012 8:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://ifile.it/5ujqg9v/P2270063.JPG
http://ifile.it/2tgruqc/P2270065.JPG

spodaj klikni na request download ticket in potem download.

/* Zanimivo bo videti, koliko časa bosta sliki dostopni na podanih linkih - Admin */



P2270065.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  3.07 MB
 Pogledana:  207 krat

P2270065.JPG



P2270063_1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.55 MB
 Pogledana:  259 krat

P2270063_1.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejand287
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Sep 2011 14:56
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.39
Kraj: Duplek

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 29, 2012 12:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najlepša hvala za tvoj trud, zelo sem ti hvaležen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
toshiba911
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 21 Maj 2012 17:38
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 21, 2012 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali ima še kdo ostalo dokumentacijo v elektronski obliki od tega stroja?

Bi se zelo priporočal!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
seftjan1
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Sep 2014 17:13
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 06, 2016 4:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz tudi nujno rabim če ima gdo plačam ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
moravcan123
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2018 9:20
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: 123123

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2018 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Zanima me, če ima kdo mogoče kakšna navodila ali karkoli kar bi pripogomglo k obnovitvi stroja.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Jedaj
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 17 Mar 2018 20:35
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2018 11:12 am    Naslov sporočila:  Glodalica Prvomajska UG-1 (GUK-1) problem sa sporim posmakom Odgovori s citatom

Pozdravljeni, zanima me pak za glodalicu UG-I (GUK-1) zasto ne rade spori posmaki da li netko zna. Brzi posmaci rade u svim osima, ali spori ne. Ako je netko imao takav slučaj, poz iz Pule, d.
_________________
LP, davor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
thetilko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 15 Jul 2009 16:03
Prispevkov: 175
Aktiv.: 0.98
Kraj: Celovec

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2018 12:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kjut, dejansko se rece glodalica. Smile

Drugace pa mi smo retrofitali podobno na kitajske gonilnike, ker se nekako ni splacalo igrati s starimi zadevami.

Sam sem bil zraven dokler, da je sla, menda pa sedaj kar lepo izgleda, poganja pa jo LinuxCNC.

Sigurno smo kupili gonilnike za koracne motorje in napajalnik, prakticno vse ostalo pa se je recikliralo, lastnik masine je imel nek star pc in LCD monitor, kar je sedaj menda simpaticno ugrajeno.

Ni ravno isti stroj, deluje kakor nemski sorodnik podobnih let, ampak menda sedaj lepse deluje.

Tip je takrat razmisljal, da bi dodal se Z os, ker bi jo bilo treba samo priklopiti, ampak ne vem, ce je sel tako dalec.

Sem radoveden, zakaj se te stare stroje sploh popravlja in drzi v originalni obliki v smislu gonilnega dela? CE?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group