www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Termalni tiskalnik-tiskanje bar code

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2012 7:36 pm    Naslov sporočila:  Termalni tiskalnik-tiskanje bar code Odgovori s citatom

V enem projektu rabim tiskanje podatkov na papir. Nabavil sem termalni tiskalnik -modul MLTP1245. Navodila za uporabo so res skopa, pisanje je šlo takoj, tudi spreminjanje velikosti fontov, vendar se je zataknilo pri tiskanju bar kode.
Tiskalnik podpira samo nekaj ukazov ESC/POS.
Že dva dni poskušam natisniti bar kodo (EAN13 ali cod128) brez uspeha.
Ali ima kdo kaj izkušenj s termalnimi tiskalniki?



esc command.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  131.49 KB
 Pogledana:  44 krat

esc command.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2012 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo sem že ven iz tegale ... ampak ... kako podajaš EAN13? Tako po spominu so printerji kontrolni digit izračunavali sami in se je za EAN13 podajala 12 mestna cifra. EAN13 ima tudi določeno razmerje VxŠ. To in pa startna pozicija se nastavlja pred pošiljanjem kode. Kje imaš "kurzor" pred izpisom? Da ti zadeva ne pade ven iz območja tiskanja?

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 14, 2012 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki,
za EAN13 sem vpisoval 12 mestno število, pozicija, širina in višina naj bi bili privzeti.
V tistem dokumentu piše da ostalih ESC/POS ukazov ne sprejema, vendar sem se dva dni matral da sem našel ukaz za odrezat papir. Tega ukaza ni na popisu, ni niti med ukazi ESC/POS (ESCi).
Sumim da tiskalnik rabi še kak ukaz, ali pa v tem obsoječem ukazu neki manjka.
Poskušal sem tudi z ukazi ene druge krmilne ploščice kjer je malo bolj pojasnjeno, vendar bez uspeha.
No če tiskalnik tiska testno "stran", natisne tudi EAN13 in cod128, tako da to sigurno deluje.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
6dan8
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Jan 2011 10:53
Prispevkov: 1046
Aktiv.: 6.51
Kraj: Goriška

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2012 3:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo ugibam: si poskusil z obliko, kot je na strani 202 tega dokumenta ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2012 5:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Workaround:
ESC+v in ESC+V imaš za tiskanje grafike.
Če imaš možnost, si lahko sliko črtne kode pripraviš posebej in sprintaš samo kot sliko. Kot tudi kakšen logotip.
Pred dolgimi leti sem se igral z Epson "škripeljnom" - igličnim tiskalnikom, ki je podpiral direktno tekstovno printanje in ESC kode. Kot tale tvoj.
Če želiš, poiščem projekt nekje v arhivu. Pisano v Pascalu v DOS-u.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2012 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za pomoč.
6dan8, ukazov ki so v tem dokumentu nisem preizkušal, ker sem najprej preizkušal vse kar je vezano za krmilne plošče (ki jih je več) za tiskalnik ki ga imam.
Moj tisalnik ima krmilno ploščico IF1245V2.2 .
Poskušal sem tudi z ukazi od druge krmilne ploščice vendar bez uspeha.
Za IF 1245 so različni ukazi za EAN13 i Cod128, ta dva bar koda tudi natisne če tiskam testno sporočilo.
Od ploščice IF1101 sem prevedel program ki je pisan v Basic-u (tiskalnik testiram z Bray-evim terminalom in makro ukazi, in ostali ukazi delujejo). Menim pa da ta del programa za Basic ni pravilen, oziroma manjka nekaj stvari: v vrstici 190 bi moralo po moje biti:
PRINT #1,CHR$(&HD1);"K";CHR(I);DATA$
Nekje sem našel podatek da se ispis bar kode konča z H00, vendar tudi to ni pomagalo.
Tiskalnik bo na koncu priklopljen na ATMega128, ampak, samo če mi uspe razvozlati ispis bar kode.
Poskusil sem vprašati na strani proizvajalca COMPART, vendar mi se do zdaj ni uspelo registrirati na njihovo stran, prav tako na stran Seiko ne.

LP



bar code1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  80.85 KB
 Pogledana:  19 krat

bar code1.jpg



bar code2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  31.38 KB
 Pogledana:  20 krat

bar code2.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2012 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred nekaj leti sem se sam igral s temi tiskalniki. Za moj tiskalnik ni bilo nobene pametne dokumentacije - sem pa našel isti dokument kot ga je omenil 6dan8.
Iz tega dokumenta so mi delovali skoraj vsi ukazi - neglede na to, da je tiskalnik bil neke čunga lunga firme.

Tako da moj nasvet je da poskusi delati po tem dokumentu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 17, 2012 8:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za pomoč.
Danes se mi je oglasil proizvajalec in poslal ukaze.
Vse tisto kar je napisano v navodilih ne drži, zastonj sem se matral nekaj dni.
Poslali so mi primer v HEX formatu in sedaj dela (vsaj cod128), za EAN13 pa nisem dobil primera.
barcode 128 with signature:
ESC Z 0x02 0x0C 0x50 CompArt int.
1B 5A 02 0C 50 43 6F 6D 70 41 72 74 20 69 6E 74 2E

barcode 128 without signature:
ESC z 0x02 0x0C 0x50 CompArt int.
1B 7A 02 0C 50 43 6F 6D 70 41 72 74 20 69 6E 74 2E
LP
Vlado
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group